כנס גיוס בנושא

From Sourcing to Onboarding

מבט אל תהליכי הגיוס

כפר המכביה | 21.10.2018

במידה ויש בעיה בטעינת הטופס ניתן לפנות אלינו לרישום גם
בטלפון: 0722-555-225 (לבקש את דבורית) או במייל:
 office@hrus.co.il

כנס הגיוס של פורטל משאבי אנוש HRus הפך למסורת של קהילת הגיוס בישראל וככזה שחושף שיטות ותהליכי גיוס חדשים ומביא מקורות גיוס לא מנוצלים לקדמת הבמה ובכך מציף ערך למשתתפים ולארגונם באופן מיידי ולאורך זמן. השנה החלטנו להרחיב את היריעה של הכנס ולהתמקד במתודולוגיה ותהליכי העבודה בגיוס כדרך לשפר ולהעצים את שיטות ומקורות הגיוס בהם הארגון כבר עושה שימוש.

מיצוי הפוטנציאל הגלום בכל מקור גיוס חשוב לעיתים כמו ואף יותר מאשר פתיחת מקורות גיוס חדשים. יותר מכך, בסקר הגיוס הגדול שערכנו נמצא כי המקורות האפקטיביים ביותר אינם נמצאים בשימוש רחב היקף בכל הארגונים, ויותר מכך תהליכי שיפור הגיוס מתמקדים בתחום הצר של הרחבת משפך המועמדים בניגוד לצורך הארגוני הקיים בהסתכלות על התהליכים באופן מלא - משלב האיתור של המועמדים ועד לשלב הקליטה של העובדים.

לפיכך בכנס זה בחרנו להביא לכך מסלולים ממוקדים במגוון תחומים שסומנו על ידי חברות רבות במשק הישראלי כחולשות במטרה לאפשר לימוד מעמיק של המתודות והשיטות ובכך לאפשר שיפור מהותי בתחומים אלו בקרב הארגונים המשתתפים - תוך מיקוד בנתינת כלים פרקטיים ליום שאחרי הכנס. בין הנושאים שנלמד:

Talent Acquisition

Talent Acquisition

Interview

Interview

Sourcing

Sourcing

Onboarding

Onboarding

דיני עבודה

דיני עבודה

טכנולוגיות גיוס

טכנולוגיות גיוס

חוויית מועמד

חוויית מועמד

הארגון המגייס

הארגון המגייס

בין המרצים בכנס...

תוכנית הכנס

התכנסות וארוחת בוקר

08:00 – 09:00

פתיחת הכנס
יורם שולטהייס, מנכ"ל HRus

09:05 – 09:00

התשוקה שבגיוס – מקורות ההשראה
הילה אלפר, Senior Talent Acquisition EMEA, Western Digital

בעולם של היום, נדרשת הרבה תעוזה, יצירתיות ומהירות כדי להגיע לגיוס הנכון. אהבה למקצוע היא אחד המרכיבים עליהם כל זה מושתת. הרצאתה של הילה היא מעין "הרצאת טעימות" של מקורות השראה שונים וצבעוניים: המשתתפים יחשפו לדרכים וכלים חדשים שיכולים להעשיר את מאגר מקורות הגיוס של הארגון ולתמוך בתהליכי גיוס משלב איתור המועמדים ועד לשלב האונבורדינג של העובדים.

הילה אלפר – מרכזת ובונה את גיוס EMEA בחברת Western Digital (שרכשה לאחרונה את SanDisk ו-HGST).

09:40 – 09:05

"ראיון מהגיהנום" – Take One
תאטרון במת היומיום של קומיקזה – בהשתתפות אבי גרייניק

מערכון בידורי קצר על הציפיות שלנו כמגייסים מהמועמדים והתנפצותם על מול המציאות.

09:45 – 09:40

זיהוי טלנטים במציאות של היום – מדוע מי שמגייס למשרה ספציפית עלול לפספס
אילנה גלוטמן, סמנכ״לית משאבי אנוש, CodeValue

אנו חיים בשוק של מועמדים ולא בטוח שתהליך הגיוס הקלאסי, שבתחילתו מגדירים בקפידה את דרישות התפקיד ולאחר מכן מנסים למצוא התאמה של מועמדים לקריטוריונים שהגדרנו, הוא התהליך האידאלי.

בהרצאתה תציג אילנה תפיסה, לפיה גיוס עובדים מונע מהזדמנויות שמגיעות אלינו כתוצאה ממפגש עם טלנטים ולא בהכרח מהגדרות תפקיד נוקשות. ב-CodeValue מצליחים ליישם תפיסה זו ביתר קלות, בגלל האופי הפרויקטלי של החברה, המאפשר לכוון לפרויקטים בהתאם לידע וליכולות הקיימים בארגון. כתוצאה מכך, במקרים רבים הגיוס מניע את הביזנס ולא להפך.

כלומר, על ארגונים להתאים את עצמם לעולם העבודה של היום, לחשוב באופן פתוח ויצירתי ולנסות להבין מה התפקיד שמתאים למועמד הספציפי. לעתים קרובות זה דורש תהליך של הדרכה ומנטורניג, וגיוס tailor made, אך בסופו של דבר ההשקעה משתלמת וזה גם יוצר מחויבות יותר גדולה של העובד לארגון.

אילנה גלוטמן – סמנ"כלית משאבי אנוש בחברת CodeValue, חברת ייעוץ ופרויקטים בעולמות התוכנה, המונה 200 עובדים. בעלת 13 שנות ניסיון במשאבי אנוש בעולם ההייטק בתחומים של גיוס, הדרכה, פיתוח עובדים, ליווי מנהלים, ניהול פרויקטים ועוד. בעלת MA בסוציולוגיה ארגונית מאוניברסיטת חיפה והסמכת Coaching של איק"א, האיגוד הישראלי לקואצ'ינג. בתפקידה הקודם עבדה במחלקת ה-HR של אינטל והובילה גיוסים למרכזי הפיתוח של אינטל ישראל.

10:20 – 09:45

"מרכז הערכה – מבט מבפנים" – Take Two
תאטרון במת היומיום של קמיקזה – בהשתתפות אבי גרייניק

מערכון בידורי קצר על נקודות המבט השונות – כיצד המגייסים רואים את תהליכי מרכז הערכה וכיצד המועמדים רואים אותם.

10:35 – 10:30

Calטנו אותך – תהליך קליטה ייחודי לעובדים טכנולוגיים בCal
שירלי הדס גליק, סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת Cal

במסגרת הרצאתה תספר שירלי על אופן ההסתכלות ועל שיפור התהליכים שבוצעו בחברה, לאורך כל מחזור חיי העובד, תוך מתן פתרון לצורך במענה יעיל ואפקטיבי, ראשון מסוגו, בשלב הקליטה עבור אוכלוסיית עובדי הטכנולוגיות (בכלל הדרגים כולל עובדי מיקור חוץ). התהליך מנוהל E2E וכולל:

  • כניסה מהירה ואפקטיבית לתחילת עשייה ותפוקות לקיצור עקומת למידה
  • הקניית הבנת הסביבה במאקרו ובמיקרו באמצעות מסלול הכשרה מקוצר בן 5 ימים כולל יום שטח
  • יצירת תחושת נוחות ושייכות לארגון

שירלי הדס גליק, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת Cal, בעלת תואר שני MBA בהתמחות בשיווק ותואר ראשון BA בכלכלה וניהול מאוניברסיטת ת"א, ולימודי תעודה ב"הנחיית קבוצות". לאחר כ- 12 שנים בתחום השיווק, עשתה הסבה לקריירה בתחום משאבי אנוש, בו עובדת ב- 13 שנים אחרונות.

11:00 – 10:35

נטוורקינג, כיבוד ותערוכת ספקים

11:45 – 11:00

המושבים: בחירה בין 3 עולמות תוכן
פירוט מלא על ההרצאות בסיום הלו"ז

13:15 – 11:45

הצגת טכנולוגיות
לגיוס עובדים

13:15 – 11:45
הצגות תכלית
הדגמה והמחשה של פתרונות לגיוס עובדים

במושב יעלו בזה אחר זה חברות טכנולוגיות אשר יציגו את פתרונות גיוס העובדים שלהן – מחברות מוכרות שיציגו מה חדש ועד חברות סטארטאפ שיציגו את הכלים החדשים ביותר שזמינים למגייסים כבר היום.
.
.
.
.
.

'הארגון המגייס' – לרתום את הארגון למאמצי הגיוס

12:15 – 11:45
היכרות עם מודל הארגון המגייס
גליה נבו, סמנכ״לית משאבי אנוש, ביזאבו
.

12:45 – 12:15
ארגון מגייס – מכפיל כח ארגוני, כיצד?
ליטל וקסלר, סמנכ"לית משאבי אנוש, קבוצת תקשוב

12:45 – 12:15
שינוי מיצוב הגיוס בארגון
גלית דנא, Talent Acquisition Team Lead, EMEAR at aligntech.com

'רעיון לראיון' – כיצד לשפר את תהליך הראיון בארגונים

11:45-12:15
מערכות חשיבה והטיות שיפוט בתהליכי גיוס
ענבל שטוקהיים,
מרצה בפקולטה לניהול,
אוניברסיטת תל אביב

12:45 – 12:15
Y תתקדם! דגשים לראיונות של דור ה- Millennials
גלית גינסבורג, Head of HR, PwC

13:15 – 12:45
מה בין ראיון לראיון התנהגותי

אורית רוטרמן, JobFit
.
.

ארוחת צהריים בחדר האוכל של המלון

14:15 – 13:15

בחירה בין 3 עולמות תוכן
פירוט מלא על ההרצאות בסיום הלו"ז

15:15 – 14:15

דיני עבודה בגיוס עובדים
.

14:45 – 14:15
מוקשים בתהליכי גיוס עובדים
עו"ד קובי חתן
.

15:15 – 14:45
דגשים להסכם עבודה אישי
עו"ד אורלי גרבי, מנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד הרצוג, פוקס, נאמן

הדבר הבא בגיוס –
חוויית מועמד

14:45 – 14:15
Embedding a Candidate
Experience Mindset

שירה בן-כהן, Talent Experience Strategist at Intel

15:15 – 14:45
איך ממגנטים "דרושים"

מרב מילר, סמנכ"לית משאבי אנוש, יורוקום

סדנה מעשית
.

15:15 – 14:15
סדנת ראיון התנהגותי ע"פ מודל ADVANCED STAR

אורית רוטרמן, מנכ"לית JobFit
.
.
.
.
.
.

הפסקת התרעננות ומעבר לסדנאות סוף יום

15:30 – 15:15

בחירה בין 3 סדנאות יישומיות
פירוט מלא על ההרצאות בהמשך לאג'נדה

17:00 – 15:30

סדנת איתור מועמדים ברשתות חברתיות

שימור עובדים ככלי בידי מחלקת הגיוס

סגנונות תקשורת בגיוס

פירוט הרצאות במושבים וסדנאות

ללכת עם הראש או לסמוך על הלב? מערכות חשיבה והטיות שיפוט בתהליכי גיוס עובדים
ד"ר ענבל שטוקהיים, מרצה 

מטרת ההרצאה היא להדגים מספר הטיות שיפוט שכולנו לוקים בהם בעת בחירת מועמדים וכן להדגים שלעיתים נכון להסתמך על תהליכי חשיבה רציונליים ולעומת זאת, לעיתים כדאי ואף רצוי לסמוך דווקא על האינטואיציה שלנו. ההרצאה מבוססת על כלים תיאורטיים מהמחקר האקדמי בתחום של קבלת החלטות לצד ניסיון מעשי עשיר בניהול וגיוס עובדים.

ד"ר ענבל שטוקהיים – מרצה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, בטכניון ובתכניות למנהלים מהמגזר הציבורי באוניברסיטת בר אילן. מאמנת מנהלים ויזמים משנת 2003 .בעבר שימשה סמנכ"ל שיווק בחברה למכשור רפואי, יועצת לקרן ההשקעות של ג'ונסון אנד ג'ונסון בישראל ושותפה במשרד לייעוץ אסטרטגי. בעלת דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב. חוקרת תהליכי קבלת החלטות.

Y תתקדם! דגשים לראיונות של דור ה- millennials
גלית גינסבורג, Head of HR, PwC 

דור ה-Y תופס תאוצה בשוק העבודה. על מנת להמשיך ולגייס טאלנט איכותי ובעל-מוטיבציה לטווח ארוך, עלינו לשים דגשים על נושאים שמצד אחד ימשכו את המועמדים ומצד שני ינבאו הצלחה בגיוס. פירמת רואי-החשבון PwC ערכה מחקר מקיף על מאפייני דור זה, בעזרתו נחדד את הדגשים ואת השאלות שיובילו לגיוס מוצלח.

גלית גינסבורג – בעלת תואר שני בפסיכולוגיה, מנהלת משאבי אנוש עם ניסיון רב בתחום ההי-טק והכספים. מובילה הליכי טיפוח ושימור ההון האנושי, אסטרטגיות משאבי-אנוש ופיתוח ארגוני.

מה בין ראיון לראיון התנהגותי
אורית רוטרמן, JobFit

בהרצאה זו תסביר אורית מה ההבדלים בין ביצוע ראיון 'רגיל' לבין ביצוע ראיון התנהגותי? מה היתרונות בראיון התנהגותי? ולמה אתם צריכים ליישם את המתודה בארגונכם. ההרצאה תהווה בסיס לסדנה הפעילה שתערך לאחר הפסקת הצהריים למי שעדיין לא מכיר את עקרונות הראיון ההתנהגותי במטרה לעשות יישור קו ולאפשר להתחיל את מיני-הסדנה בצלילה לעומק המודל.

היכרות עם מודל הארגון כמגייס
גליה נבו, סמנכ״לית משאבי אנוש, ביזאבו

ישנן הקבלות רבות בין עולם המכירות לעולם משאבי האנוש. בתחום הרווחה מילות הבאאז כעת הן "ניהול חוויית עובד" אשר מעבירה את המתודה של "ניהול חוויית לקוח" לעולמנו, מהצד השני, בתחום הגיוס ניתן לשאול את מתודת "הארגון המוכר" אשר מגדיר כי כל העובדים בארגון ממנהלת המשרד ועד המנכ"ל עוסקים במכירות ונטיל את זה לגיוס עובדים.

גליה תספר בהרצאתה כיצד הצליחו בארגון ליישם את המתודה של "ארגון כמגייס" והצליחו להפוך את הגיוס לשגרת היום-יום של כלל העובדים בארגון, בו כל העובדים מדברים ועוסקים בגיוס עובדים חדשים.

גליה נבו – מנוסה בסורסינג ומתמחה בגיוס יצירתי, משמשת כסמנכ"לית משאבי אנוש של הסטארטאפ ביזאבו (Bizzabo) הישראלית, המפתחת פלטפורמת טכנולוגיית ענן לניהול ושיווק של כנסים ואירועים עסקיים.

ארגון מגייס – מכפיל כח ארגוני, כיצד?
ליטל וקסלר, סמנכ״לית משאבי אנוש, קבוצת תקשוב

תקשוב חברת ה call center הגדולה בישראל מגייסת מאות עובדים מידי חודש, ולפיכך אתגרי הגיוס הגדולים יצרו תהליכים פנימיים מרתקים הסוחפים את הארגון כולו.

בתקשוב הטמיעו את מתודולוגיית הארגון המגייס וכאשר חברה של אלפי עובדים מגייסת יחד, נוצרים מכפילי כח והתוצאות בהתאם. בהרצאתה תציג גליה את התפיסה ומודל העבודה אשר חוללו את השינוי והפכו את תקשוב לארגון בו כולם סוכני גיוס.

ליטל וקסלר – למעלה משמונה שנים סמנכ"לית משאבי אנוש בקבוצת תקשוב, מובילה את צמיחתה של הקבוצה בשנים האחרונות בטיפוח ההון האנושי וגיוסי מאסה אינטנסיביים. בעבר סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת אגד תעבורה ויועצת ארגונית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בסוציולוגיה ארגונית.

שינוי מיצוב הגיוס בארגון
גלית דנא, Talent Acquisition Team Lead, EMEAR at aligntech.com

בהרצאתה תציג גלית כיצד תהליך הטמעת מדיניות "הארגון המגייס" בשילוב הטמעת מדדי גיוס הביאו לשינוי מיצוב הגיוס בארגון, אשר גרר תהליך מיתוג מעסיק גלובאלי ולוקאלי, והביא לפיתוח ויישום תהליכי גיוס חכמים, ממוקדים, איכותיים, נכונים ובעיקר הרבה יותר מהירים. ולא ארגון מגייס אינו רק "חבר מביא חבר" (למרות שהתוכנית הפכה להצלחה גדולה), בהרצאתה תסקור גלית כיצד:

  • הפיכת התרבות הארגונית לתרבות ארגונית מגייסת אפשרית עבור כל ארגון, גדול כקטן.
  • מיתוג מעסיק באמצעות הגיוס לא רק אפשרי אלא מביא לתוצאות פנומנליות.
  • ואיך לגייס חכם, מדויק, מהר ואיכותי בשוק דינאמי ותחרותי

גלית דנא –בעלת תואר שני בסוציולוגיה ארגונית מאוניברסיטת בן גוריון ו-11 שנות ניסיון בגיוס, כיום מנהלת גיוס באליין ישראל. תפקידים קודמים – מנהלת גיוס במדטרוניק ישראל ומדטרוניק גלובאל.

סדנת ראיון התנהגותי ע"פ מודל ADVANCED STAR
אורית רוטרמן, מנכ"לית JobFit

בסדנה פרקטית זו, נצלול היישר לכלי הראיונות ההתנהגותיים ע"פ מודל ה-ADVANCED STAR: הכלי המוביל והמקיף ביותר (5 שלבי עומק) לניבוי התאמה למנהל/ת ולארגון ולהצלחה בתפקיד שכדאי לכל מראיין/ת להכיר, להעמיק בו וליישם.

נלמד מהן 4 הממדים העיקריים, ונסביר את 5 שלבי העומק של המודל, במטרה לאפשר למשתתפים לקבל הצצה למתודולוגיית ביצוע הראיון המתוקפת ביותר.

Embedding a Candidate Experience Mindset
שירה בן-כהן, Talent Experience Strategist at Intel

בעידן שכולו חוויה, יותר ויותר חברות עוברות מפיתוח מוצרים טובים לבניית מערכות יחסים ארוכות טווח עם מי שעתיד להשתמש במוצרים שלהם. תפקידה של חוויה ואלמנט הרגש בקרב הלקוחות – הוא מכריע להמשך התקיימותם של ארגונים מתקדמים. כך גם בעולם הגיוס – מערכות יחסים של ארגונים עם מי שלוקח חלק בתהליכי הגיוס, הן קריטיות להצלחתם.

תפיסת החוויה מחייבת אותנו להתייחס לכלל הארגון כשותפי הגיוס כאשר אנו מעצבים מחדש את תהליכי הגיוס. אך כיצד ניתן לעצב חווית מועמד חיובית שנשמרת בקרב שותפי הגיוס לאורך זמן?

בהרצאתה תשתף שירה בן כהן בתהליך של עיצוב מחודש של חווית מועמד באינטל, תוך שימוש במתודולוגית עיצוב מרתקת בשם Design Thinking (חשיבה עיצובית) שמאפשרת לארגונים לעצב חווית לקוח לאורך זמן בצורה שנותנת ערך עסקי למשתמש ולחברה עצמה.

שירה בן כהן – כיום Talent Experience Strategist בארגון הגיוס הגלובלי של אינטל. מומחית יישום Service Design לתחום חווית מועמד בתהליכי גיוס. בעלת ניסיון בגיוס טכנולוגי,עבודה עם מנהלים בארגונים, פיתוח מקורות גיוס ואסטרטגיות ברנד לתהליכי גיוס.

איך ממגנטים "דרושים"
מרב מילר, סמנכ"לית משאבי אנוש, יורוקום

ארגונים מתחרים על העובדים האיכותיים ביותר, בזמן שמרחב הבחירה של עובדים איכותיים ומקצועיים רחב. לפיכך,ארגון חייב "למגנט" את המועמדים הטובים ביותר אליו ואחרי שמגנט אותם לעשות כל שביכולתו שיבחרו להישאר ולהתחבר – ולא מדובר בכלל בכסף.

עולם העבודה משתנה כל הזמן, ארגונים כבר מבינים לפחות באמירות שלהם, כי "הארגון" הוא האנשים שעובדים בו וההצלחה של הארגון תלויה קודם בעובדים ואח"כ במוצרים.

אז אם התהליך גיוס איכותי? למה ארגונים רבים מתוסכלים מתחלופה בלתי פוסקת? ומי אחראי על העזיבה של העובד החדש? מחלקת הגיוס או משאבי האנוש? ואולי המנהל הישיר?

הכל מתחיל ב"DNA"… תהליך הקליטה של העובד החדש מתחיל כבר ב "DNA" של מודעת הדרושים שמתחברת ל"DNA" הארגוני, מה שינבא קליטה איכותית ולאורך זמן.

תהליך כניסה לחברה מתחיל במודעת דרושים "מוכרת", דרך הפגישה עם הארגון, ומסתיים … מתי באמת מסתיים תהליך הקליטה?

נסיון רב שנים מראה שלקליטה נכונה של עובדים לארגון יש השפעה קריטית לא רק על העובד הנקלט ועל הצלחתו אלא גם על העובדים הותיקים וגם על מועמדים עתידיים.

בהרצאתה תציג מירב תהליך הוליסטי שמשלב את האנרגיה הארגונית, מנהלים ישירים, משאבי אנוש ואיך עושים את הדברים קצת אחרת…

מרב מילר – סמנכ"לית משאבי אנוש יורוקום, הינה בעלת תואר במנהל עסקים, וייעוץ ארגוני עם התמחות בפיתוח משאבי אנוש.

מוקשים בתהליכי גיוס עובדים
עו"ד קובי חתן

כולם יודעים שיש מילים שצריכות להיכתב שמודעות דרושים ויש שאלות שאסור לשאול בראיון עבודה – אז איך זה שבכל יום נפתחים תיקים חדשים בבית הדין לעבודה על תהליכי גיוס שעברו על החוק, גם כנגד חברות גדולות ומוכרות?

דווקא בגלל שיש נקודות מהן כולם יודעים שיש להיזהר, מגייסים 'מורידים מגנים' ואז עולים על המוקשים שרובנו לא מודעים להם. בהרצאתו יציג עו"ד קובי את אותם מוקשים שמסתתרים ושמרבית המגייסים נופלים בהם.

דגשים להסכם עבודה אישי
עו"ד אורלי ג'רבי, מנהלת מחלקת דיני עבדוה במשרד הרצוג, פוקס, נאמן

לעיתים אנו שוכחים כי הסכם העבודה האישי הינו חלק אינטגרלי בתהליך הגיוס הכולל ושחשיבותו רבה. ארגונים רבים לא רק שעושים טעויות בתהליך הגיוס, אלא גם עושים טעויות בכתיבה וניסוח של חוזה העבודה ובדרך ההגשה וההנגשה של החוזה למועמד שעתיד להיות עובד.

מעבר לסבירות שחוזה מלא עיזים יכול להבריח את המועמד (ובכך לחבל בתהליך הגיוס עצמו) מרבית מאותם סעיפים כנראה לא יעמדו בדרישות החוק ולא יעברו את בית הדין לעבודה – אז למה להכניס אותם?

אם גם בארגונכם נהוג להכניס סעיפים כגון: שעות נוספות גלובליות, איסור תחרות, חלוקה לשכר בסיס ועמלות – מרבית הסיכויים הם שאתם אישית והארגון אותו אתם מייצגים ככל הנראה חשופים לתביעה!

עו"ד אורלי ג'רבי, תציף את אותן בעיות נפוצות בחוזי עבודה רבים במשק הישראלי, תחשוף בפניכם את הפסיקות העדכניות בתחום ותציג את הפתרונות הקיימים בתחום.