תכניות בריאות אפקטיביות לעובדי החברה

תכניות בריאות אפקטיביות לעובדי החברה

ראיון עם ויקי פלטניק, מנהלת משאבי אנוש בחברת KLA, בנושא הטבות בריאות לעובדים

שיתוף
ויקי פלטניק. צילום: Funia-Digital & Beyond

ויקי פלטניק, KLA. צילום: Funia-Digital & Beyond

אנשים חרוצים במיוחד, נוטים לעתים לתעדף את עבודתם על פני הבריאות. הם עשויים לדלג על ארוחות, לעבוד ללא הפסקה, לאכול מזון מהיר שאינו בריא ולהישאר במשרד עד מאוחר כדי להספיק לעשות כמה שיותר. אין להם זמן להתעמל כי הם עובדים כל הזמן, והם כמעט אף פעם לא לוקחים ימי מחלה או חופשה.

זוהי גישה פנאטית והיא אינה נכונה לעבודה. הבריאות האישית תמיד צריכה לבוא קודם: זה המפתח לחיים ארוכים ומספקים.

להיות במצב גופני ונפשי טוב מייצר פרודוקטיביות ותפוקה מוגברת, ולכן גם הארגון מרוויח מכך. חברות רבות מבינות זאת, ומציעות לעובדים שלהן שורה של הטבות ופעילויות המקדמות בריאות ורווחה. תכניות אלו מוכרות בשם: תוכנית בריאות העובד.
מהם היתרונות של תוכנית בריאות?

לעתים קשה לראות את היתרונות של תוכנית בריאות העובד במבט ראשון. אולם האמת היא, שעובדים בריאים מספקים מגוון של יתרונות לעסקים בהם הם עובדים: ראשית, הם פרודוקטיביים יותר – ישנם מחקרים רבים המראים קורלציה בין אורח חיים בריא ופרודוקטיביות מוגברת. הם חווים פחות מתחים ולחצים בעבודה וכן מתמודדים איתם טוב יותר, כך שעבודתם לא בהכרח נפגעת במצבים אלו. הם חולים פחות ולכן נעדרים פחות בהתאם והם מאושרים יותר, כיוון שהם בריאים ואנרגטיים.

על הטבות הבריאות לעובדים בחברת KLA המשמרת עובדים שמחים ואנרגטיים, מספרת ויקי פלטניק, מנהלת ה-HR:

"חברת KLA, מובילה בינלאומית בבקרת תהליכים בשוק המוליכים-למחצה ובתעשיות נלוות, מציעה לעובדים שלה תכניות בריאות רבות ומגוונות, כך שכל עובד בארגון יכול למצוא את עצמו ולהתחבר".

"חדר הכושר שלנו אשר נפתח לפני 4 שנים, פתוח 24/7, והשעות העמוסות שלו הן 11:00 ו- 14:30. ב- KLA מרבית העובדים מגיעים לעבודה בשעה מוקדמת כך שלקחת הפוגה ספורטיבית בשעות הצהרים תורמת לעובד ולארגון. בחדר הכושר עובדים גם מספר מדריכים אשר מסייעים לכל מתאמן לבנות תכנית כושר אישית ומוסמכת" היא אומרת.

חוגים חדשים ומשתנים

"מי שלא בעניין של חדר כושר, עד לאחרונה, יכול היה ליהנות מאימון אינטרוולים קשוח וכעת מחלקת משאבי אנוש תרה אחרי חוג חדש, יוגה או פילאטיס. ואילו מי שרץ במרתון תל אביב, שהתקיים ממש לאחרונה, נהנה מהשתתפות החברה במימון ההרשמה למירוץ".

"פעם ברבעון אנחנו מקיימים פעילות מקדמת בריאות כמו למשל סדנת מרקים בריאים או סדנה להכנת כריכים בריאים ויצירתיים לביה"ס ואני אישית מיישמת את זה בבית." במקביל לסדנאות ארוחות הבריאות פותחת החברה מדי פעם מועדון דיאטה הכולל 12 פגישות כפולות עם דיאטנית ועם מדריכת כושר.

והרשימה עוד ארוכה: בחודש המודעות לסרטן השד בשנה שעברה, כל הנשים בחברה עברו בדיקת שד במקום העבודה. עובדים עוברים בדיקות במרפאה תעסוקתית בהתאם לתפקידם ולצרכים השונים, כל העובדים מקבלים ביטוח שיניים חינם וביטוח בריאות במחיר סמלי ועוד.

יש לנו גם שתי קבוצות – אופני שטח וכדורסל – המשתתפות בליגה למקומות עבודה. מה שיפה בנוגע לקבוצות האלה זה שהן מנוהלות ע"י העובדים, ואלינו הם פונים רק לקבלת תקציב" אומרת פלטניק וממשיכה, "תחום הספורט בכלל, מנוהל ע"י ועדת ספורט, בה חברים העובדים. הם נפגשים אחת לרבעון, מגבשים תכנית ספורט ובריאות רבעונית ומגישים את המלצותיהם להנהלה". מסכמת פלטניק.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה