* מחיר כרטיס 880 ש"ח + מע"מ
ברישום מוקדם 680 ש"ח + מע"מ

במידה ויש בעיה בטעינת הטופס – ניתן לפנות אלינו לרישום גם בטלפון: 0722-555-225 (לבקש את דבורית) או במייל: office@hrus.co.il

כנס בנושא תקשורת פנים ארגונית 

מנחה הכנס: פרופסור יעקב קדם

23.12.2018

כפר המכביה

כיום, כמעט כולנו מחוברים כל הזמן: רשתות חברתיות, מכשירים סלולאריים, דואר אלקטרוני, ווטסאפ, תוכנות מסרים מיידים למיניהן, מסכים במקומות העבודה, ועוד. למרות זאת, אין אנו כמעסיקים, מצליחים לתקשר לעובדים שלנו את כל המסרים אותם אנו רוצים לתקשר, ומה שחשוב לא פחות, אנחנו לא מצליחים לקלוט את המסרים של העובדים אלינו, מה שעשוי לגרום לנו, כמעסיקים, להתעלם מבעיות ונושאים נוספים העולים מהשטח. גם לתקשורת שבין העובדים לבינם, יש חשיבות רבה לתפקוד הארגון, וגם שם יש הרבה מקום לשיפור, וצורך בשיפור.
 .
אז איך זה, שלמרות כל האמצעים הטכנולוגיים, ולמרות העובדה שאנו מחוברים כל הזמן למגוון רחב מאד של אפיקי תקשורת, נושא התקשורת הפנים ארגונית עדיין לא הגיע לרמה שנותנת מענה אמיתי לצרכי הארגון? הסיבות לכך רבות: הצפת המידע שכולנו חשופים לו, היעדר זמן פנוי, חוסר עניין ועוד.
 .
בכנס תקשורת פנים ארגונית, שיתקיים בכפר המכבייה ב-23 בדצמבר, נציע מספר פתרונות לסוגיה זו, ונראה מספר מקרי מבחן (Case-studies) של מספר ארגונים, שיציגו את ההתמודדות שלהם עם הנושא. בכנס אף נציג מודלים של תרבות ארגונית, התומכת בתקשורת פנים ארגונית.
 .
הכנס מיועד למנהלי וסמנכ"לי משאבי אנוש, למנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני, מנהלי רווחה, מנהלי תקשורת פנים וחוץ ארגונית, מנכ"לים וסמנכ"לים המעסיקים עובדים.
 .
בסיום הכנס תיערך סדנא מעשית של יישומי תקשורת פנים ארגונית.

לו"ז הכנס

09:10 – 09:00

יורם שולטהייס

דברי פתיחה וסדר יום | יורם שולטהייס

09:40 – 09:10

גדי-רביד
תקשורת זה לא הכל – כיצד להעביר מסרים בארגון | גדי רביד
 .
בעולם בו יש רשתות חברתיות, תקשורת פתוחה לעולם ובעולם – כיצד הופכים את הארגון עצמו למערכת תקשורתית פתוחה. "ארגונים בהם המסר הפנימי לא ברור/מעוות/בעל משמעות כפולה – גם התקשורת שלהם כלפי חוץ ללקוחות, סובלת מאותם סימפטומים. לכך השפעה על העסק.
 .
ד"ר גדי רביד – דיקן בית הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה ומנכ"ל חברת הייעוץ "החוליה החסרה".

10:40 – 10:10

עופר הירש

Inside-Out: מתכון מנצח להפיכת העובדים לשגרירים | עופר הירש

מתכון מנצח להפיכת העובדים לשגרירים תוך שימוש ברשתות החברתיות הקיימות, המהוות ערוץ מנצח. בכנס אדבר על העברת מסרים מהפנים לחוץ, כמובן שאציג את שיתוף העובדים בהחלטות ומתן כלים עבורם להעביר את המסר הלאה כשגרירים.

עופר הירש – מנהל ומקים התקשורת הארגונית ברכבת ישראל ובוגר תואר שני בשיווק והתנהגות ארגונית.

11:10 – 10:40

עידן טיפרו

תקשורת פנים ארגונית ככלי לניהול מסע העובד כלקוח | עידן טפירו

בהרצאה נדבר על התקשורת הפנים ארגונית כמרכיב קריטי בהטמעת מסע חווית העובד כלקוח תוך שימוש בכלים יישומיים שבוצעו במספר חברות בישראל ותוך היכרות עם היישום הטכנולוגי של ניהול מסע העובד כלקוח.

עידן טפירו – מנכ"ל ובעלים משותף של חברת שקד – הדרכה למצוינות, סוכנות ההדרכה של אפל בישראל.

12:10 – 11:10

הפסקת קפה, נטוורקינג וכיבוד עשיר

12:40 – 12:10

ורד בהר

"אוי למה לא אמרתם": תקשורת פנים ארגונית כסוכנת סוציאליזציה בארגון ועל הקשר בין זוכה פרס נובל לטיסה לחו"ל | ורד בהר

חברות עסקיות בעולם המודרני דואגות שלא להישאר מאחור בנושאי שיווק. כל ארגון המכבד את עצמו ימנה דובר או אשת יחסי ציבור כדי להגדיל את חשיפת המותג, אם זה לצורך יצירת רווחים, יוקרה או  שיח ציבורי. אבל ישנה נקודה בקֶשת הרחבה של השיווק שלא פעם נותרת מיותמת: השיווק הפנימי. 

"אוי למה לא אמרתם" היא אמירה נפוצה בארגונים שלא מיטיבים עם העברת המסרים, והיא יכולה לבוא לידי ביטוי במספר רב של סיטואציות: "אוי למה לא אמרתם עד מתי צריך לסגור את דו"ח הנוכחות", "אוי למה לא אמרתם שצריך קבלות להחזר הוצאות" או "אוי למה לא אמרתם שמחר יום שבתון". בעצם, האחרון אף פעם לא קרה.       

ההרצאה מלווה במצגת, סרטונים ודוגמאות מחיי היום יום בארגונים. 

ורד בהר – מנהלת משאבי אנוש של מוסד הטכניון למחקר ופיתוח.

13:10 – 12:40

אורית-מאנדל
דיאלוג פנימי ללא הפסקה – תיקשור תהליכי שינוי בעיריית תל אביב יפו | ד"ר אורית מאנדל
.
ההרצאה תדון ביצירת ערוצי תקשורת פנימיים כחלק ממהלכים של ניהול שינוי ותציף את סוגיית ההתמודדות עם הקולות וההדים הפנימיים (של עובדים/ מנהלים/ ועדים) שעולים תוך כדי מהלכי שינוי (הדים שתומכים או לעיתים דווקא מעכבים תהליכי שינוי). 
.
ד"ר אורית מאנדל – מנהלת מחלקת ניהול השינוי בעיריית תל אביב יפו.

13:40 – 13:10

שרית-רוטהברט

מתקשורת פנים מדווחת לתקשורת פנים משתפת ומחברת שרית פרופר רוטהברט

הטמעת וורקפלייס של פייסבוק כפלטפורמת תקשורת פנים מרכזית בשטראוס, המייצרת קהילה.

שרית פרופר רוטהברט – מנהלת תקשורת פנים ארגונית בקבוצת שטראוס בישראל. 

14:40 – 13:40

ארוחת צהריים בחדר האוכל של מלון כפר המכביה

15:10 – 14:40

יורם בר סלע

איך מנהיגים ומנצחים? – סיפורי הצלחה של "נטפים" | יורם בר סלע

תקשורת פנים-ארגונית ככלי ליצירת הזדהות עם חזון החברה ומימוש האסטרטגיה העסקית. סיפורי הצלחה מסעירים מ"נטפים" שלנו ומחברות אחרות בעולם.

יורם בר-סלע – בעלים ומנכ"ל משותף בחברת Frisbee-Branding המתמחה בבניית מותגים, תקשורת שיווקית ותקשורת פנים ארגונית.

16:10 – 15:40

רוני קרמר

מודל TRIPLE C | רוני קרמר

מודל TRIPLE C לשיפור התקשורת הפנים ארגונית ולחיזוק תחושת המחוברות, השייכות  והמחויבות של העובדים לארגון ולמנהל הישיר שלהם. יותר מ-67% מהעובדים, במדינות המפותחות, לא חשים מחוברים למקום העבודה. 79% מהאירגונים מעריכים באופן שגוי את מידת המחוברות של העובדים שלהם – הם חושבים שהמצב הרבה יותר טוב. לחוסר מחוברות העובדים יש השלכה ישירה על רווחיות הארגון. ההחזר על שכר של עובד לא מחובר עומד על כ- 60%  בעוד שעובד עם מחוברות גבוהה מחזיר מעל 130% מהשכר שלו.

כשמדובר בליקויים בתקשורת הפנים ארגונית – אנחנו מבינים שיש לאספקט הזה השלכות גם למידת המחוברות של העובדים לארגון וגם לתפוקה ולרווחיות. מהם הסיבות לירידה במידת המחוברות של העובדים? כמה זה עולה לארגון? מדוע מנהלים לא מצליחים לשפר את המצב? כיצד ניתן לחזק את מידת המחוברות של העובד?

בהרצאה מרתקת ואינטראקטיבית נלמד ונרכוש כלים מעשיים לשיפור התקשורת הפנים ארגונית על מנת לחזק את תחושת השייכות, המחוברות והמחויבות של העובדים בארגון.

רוני קרמר – מנחה קבוצות מוסמך, יועץ ומאמן עסקי, מגשר, מתמחה בליווי עסקים בכל הקשור לחיזוק מחויבות ומחוברות העובדים לארגון.

15:40 – 15:10

מתן כחולי
כיצד לקדם רעיונות שיפור בארגון? | מתן כחולי
 .
לרעיונות שיפור שעולים מכלל הדרגים כוח רב בגיבוש ויישום פתרונות אפקטיביים למגוון סוגיות ארגוניות. במפגש נלמד על התרומה של רעיונות שיפור, למשל, קידום פתרון בעיות, תהליכי למידה ומחויבות ארגונית. נבין את המורכבות ביצירת סביבה המעודדת רעיונות שיפור וכן נזהה דרכים יישומיות לקידום התהליך בארגונים. 
 .
מתן כחולי – יועץ ארגוני ומנחה קבוצות עם ניסיון של עשור בהדרכה וייעוץ לארגונים, עוסק בפיתוח צוותים ומנהיגות. מנחה קבוצת עמיתים להתפתחות מקצועית של יועצים ארגוניים מטעם איפ"א (איגוד היועצים הארגוניים). 

16:40 – 16:10

רום שיבי

כיצד בונים תכנית עבודה לתקשורת פנים ארגונית | רום שיבי

סדנא מעשית שתעסוק בניהול קמפיינים של שינוי ארגוני, יצירת מותגים פנימיים ושיגור, ניהול קמפיינים של ערכים, הדרכת מנהלי ביניים להיות מגייסי מוטיבציה בקרב הצוותים שלהם, תכניות הערכה והוקרה ועוד.

רום שיבי – יועץ ארגוני ותיק ומנהל הפורום הישראלי לתקשורת הפנים ארגונית, מייעץ להנהלות הארגונים הגדולים בארץ בהטמעת אסטרטגיה עסקית ותכנון והטמעה של שינויים ארגוניים, מיזוגים ורכישות, ניצול חוכמת ההמונים הפנימית' ועוד.

* מחיר כרטיס 880 ש"ח + מע"מ
ברישום מוקדם 680 ש"ח + מע"מ

הכנס ייערך בכפר המכביה – חנייה חינם במתחם.