בתום שנה של סכסוך עבודה, עובדי "חסות הנוער" חתמו על הסכם שכר...

בתום שנה של סכסוך עבודה, עובדי "חסות הנוער" חתמו על הסכם שכר משופר

לבד מתוספות השכר, מבטיח ההסכם קרן השתלמות למדריכים חדשים ולאמהות בית וביטול נוהל הפיטורים האוטומטיים של מדריכי נוער

שיתוף

300 עובדי חסות הנוער, הרשות המופרטת לטיפול חוץ ביתי בבני נוער במצבים קשים, חתמו על הסכם קיבוצי מול עמותת ענב מעסיקתם.

שנה מאז הכריזו על סכסוך עבודה ולאחר שביתות רבות, יקבלו העובדים, בהם מדריכי נוער, עובדים סוציאליים ואמהות בית תוספת ממוצעת בשיעור 25% לשכרם.

שכרם של העובדים הסוציאליים במסגרת הזאת יעמדו על 7,000 שקלים עבור משרה של 169 שעות, לעומת משכורת בסך 6,477 שקל למשרה בת 186 שעות כפי שקובע ההסכם הארצי של הסתדרות העובדים הסוציאליים.

משכורתם של רכזי הוסטלים תנסוק מ-4,500 שקלים ל-5,700 שקל ואילו המדריכים ייהנו משכר שעתי של 23 שקלים בלילה במקום 12 שקל לשעה עד היום. בשעות היום ישתכרו 32 שקל לשעה במקום 24 שעות.

לבד מתוספות השכר, מבטיח ההסכם קרן השתלמות למדריכים חדשים ולאמהות בית וביטול נוהל הפיטורים האוטומטיים של מדריכי נוער אחרי חמש שנים.

אלברט סופר חבר הנהגת ועד עובדי ענב: "כמי שעובד בעמותה כשבע שנים, מדובר בהישג משמעותי לא רק בתנאי ההעסקה של העובדים אלא גם בטיפול הניתן לבני הנוער. עד היום משך התעסוקה הממוצע למדריך היה שנתיים. דווקא בני הנוער הללו שזקוקים כל כך ליציבות בחייהם לא יכלו לפתח יחסי אמון עם מדריכים בידיעה שמחר אינם כאן".

עובדי חסות הנוער עובדים, כאמור, בשירות עמותת ענב. זו מפעילה 18 מרכזים לבני נוער בסיכון וכפופה לחסות הנוער, יחד עם עוד כמה עמותות במקביל. החסות מופרטת ומתוקצבת על-ידי משרד הרווחה, כאשר תוספות השכר הושגו הודות לתוספת תקציב של כ-30 מיליון שקלים ממשרד הרווחה.

העובדים מאוגדים בארגון כוח לעובדים, ואתמול הביעו שביעות רצון רבה מן ההסכם שעלותו כ-6.5 מיליון שקלים לשלוש שנים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה