אורטל שירותי כוח אדם הגיע לפשרה בתביעה בנושא הפניית נשים בהריון לעבודה

אורטל שירותי כוח אדם הגיע לפשרה בתביעה בנושא הפניית נשים בהריון לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה אישר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית, על פיו התחייבה אורטל לפצות נשים שהפלתה ב-400,000 ₪ וכן לפעול להגברת המודעות לחוקי מגן

שיתוף
דיני עבודה

דיני עבודה

תביעה ייצוגית הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בת"א כנגד חברת אורטל שירותי כוח אדם בע"מ. בתובענה נטען כי החברה, המפעילה עשרות סניפים ברחבי הארץ, מפלה נשים הרות שמחפשות עבודה.

התובעת טענה כי ניגשה לסניף החברה לצורך שיבוצה במקום עבודה בהיותה בחודש השישי להריונה. כאשר נשאלה אודות הריונה, השיבה כי היא מוכנה לבצע כל עבודה, לרבות תפקידים אדמינסטרטיביים להשתלב בעבודות זמניות, אך לא הוצעו לה עבודות עד למועד הלידה. לפיכך, טענה כי אורטל נקטה במדיניות מפלה כלפי דורשות עבודה בהריון.

טרם אושרה התובענה כייצוגית, פנו הצדדים לבית הדין בבקשה לאישור הסדר פשרה, שבמסגרתו התחייבה החברה לנקוט שורה של פעולות לקידום מעמדן של נשים הרות  ולמנוע את אפלייתן בעתיד באמצעות פעולות הסברה והדרכה בקרב עובדי ההשמה.

במסגרת הסדר הפשרה התחייבה 'אורטל שירותי כוח אדם' להעלות את המודעות לחוקי המגן והשוויון, וזאת באמצעות מינוי עובד שישמש כממונה על שוויון הזדמנויות בחברה.

כמו כן, הסכימו הצדדים על פיצוי כספי, חד פעמי, בסך של 400,000 ₪ לקבוצת הנשים ההרות שביקשו להשתלב בעבודה בחברה ולא שובצו בשל הריונן. הסכום הזה יחולק בין הנשים באופן שווה, והיתרה תועבר לגורמים העוסקים בקידום שוויון זכויות בעבודה.

השופטת נטע רות אישרה את הסדר הפשרה לאחר שקבעה כי הינו ראוי והוגן. נקבע כי מאפייניו של הסכם הפשרה עשויים להביא תועלת לכלל האוכלוסיות החשופות להפליה בעבודה מטעמים שונים, לרבות היריון. בנוסף, הורתה השופטת רות לחברת אורטל לדווח לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה – אחת לשנה – על הפעילות ההסברתית / מניעתית שהיא מיישמת לאורך השנה וכן חייבה את החברה בגמול של 40,000 שקל למבקשת, וכן בהוצאות שכר טרחה בסכום של 80,000 ש"ח.

תגובת חברת אורטל משאבי אנוש:

"חברת אורטל הינה חברה מקצועית העוסקת בגיוס ובהשמת עובדים. ככזו, החברה מתפרנסת ממציאת מקומות עבודה למעוניינים בכך, ולכן אין לה שום עניין להפלות מועמדים מכל סיבה שהיא. כחברה שומרת חוק, אנו פועלים בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה ומאמינים כי יש לתת לכל אחד הזדמנות שווה למצוא את העבודה המתאימה לו על-פי כישוריו, צרכיו ורצונותיו.

על אף שאיננו מודים בהפליה, שני הצדדים העדיפו להגיע לפשרה כדי לחסוך בזמן ובמשאבים השונים הכרוכים בדיונים המשפטיים, שהיו נמשכים, קרוב לודאי, לאורך מס' שנים.

אורטל מוצאת עבודה לאלפי אנשים מדי שנה, לרבות נשים בהריון, ונמשיך לעשות זאת גם בעתיד."

אירועים מקצועיים למנהלי משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה