5 הרגלים רעים שפוגעים בפרודוקטיביות

5 הרגלים רעים שפוגעים בפרודוקטיביות

שום דבר לא מחבל בפרודוקטיביות שלנו יותר מאשר הרגלים רעים. ההרגלים הרעים מאטים את הקצב שלנו, פוגעים בביצועים ובריכוז, ומחבלים בהצלחתנו המקצועית הפוטנציאלית

שיתוף
טעויות של עובדים

טעויות של עובדים

להלן 5 הרגלים רעים שכדאי להיפטר מהם והאופן בו הם משפיעים על הפרודוקטיביות שלנו:

גלישה באינטרנט בזמן העבודה

מחקרים מראים כי לוקח לאדם בממוצע 15 דקות רצופות של מיקוד בטרם הוא יוכל להתחיל במשימה. כאשר אנו מתרכזים ומתמקדים למשך 15 דקות, עוטפת אותנו אופוריה של זרימה המתבטאת בפרודוקטיביות. המחקרים אף מראים, כי כאשר אנחנו במצב של זרימה אנחנו פרודוקטיביים פי 5 מאשר ביתר הפעמים.
לעומת זאת, כאשר אנחנו גולשים באינטרנט ונחשפים לגירויים מידיים באמצעו קריאת חדשות, פייסבוק, לינקדאין, טוויטר וכד', אנו למעשה מתנתקים מאופוריית הזרימה, ובכל פעם נדרשים לחזור למיקוד של 15 דקות נוספות. מובן שכל המעגל הזה גוזל זמן ומשפיע על מידת הפרודוקטיביות שלנו באופן משמעותי. לכן גלישה באינטרנט בזמן העבודה היא הרגל רע שיש להיפטר ממנו.

פרפקציוניזם

כותבי רומנים מבלים שעות של מחשבות וסיעורי מוחות עם עצמם, לעיתים תוך הלילה, כיוו שהם יודעים שהם זקוקים לזמן כדי לפתח את הסיפור. מרבית מהעובדים לעומת זאת, חוששים להתחיל בפרויקט או במשימה כיוון שהם לא בטוחים שהם יצליחו בכך ב 100%. פרפקציוניזם הוא הרגל רע, מלחיץ ומיותר. ככל שנתעכב להתחיל בפרויקט מתוך מחשבה שהוא לא ייצא מושלם, כך נאבד את המומנטום, את ההתלהבות שלנו ממנו וכך החששות יתגברו.

פגישות

סקר של חברת Harris מראה, כי צוותים "מבזבזים" 11.8 שעות מתוך שבוע עבודה של 40 שעות, בהכנה ובהשתתפות בפגישות עבודה (30% מהזמן). כ -60% מועסקים דיווחו כי הם מבלים כ -4.1 שעות בשבוע בפגישות עדכונים לגביי פרויקטים ספציפיים ו -62% דיווחו שהם מבלים כ- 3.9 שעות שבועיות בהשתתפות בישיבות כלליות.
פגישות עבודה שאינן יידועיות ותחומות לנושא ספציפי, הן הרגל רע, מבזבז זמן יקר ופוגע בפרודוקטיביות. לכן, אם הפגישה אינה מהותית לצורך המשך העבודה, נסו להימנע מלקיים אותה.

אימייל

אנשים פרודוקטיביים אינם מאפשרים לדואר האלקטרוני שלהם להפריע להם בצורה מתמדת. בזמן העבודה, כאשר אתה בודק אימיילים כל הזמן, קן המחשבה שלך נקטע באופן תמידי ומאוד קשה לפתח בצורה כזו ולהתקדם בעבודה.
הדרך לשנות את ההרגל הרע הזה של בדיקת האימיילים התמידית, היא להקציב שעות מסוימות ביום לקריאת מיילים. אפשר גם ליצור התראות מיוחדות במערכת המייל לתכתובות המגיעות מאנשים חשובים כגון המנהלים שלכם, הלקוחות המרכזיים וכד'.

ריבוי משימות

ריבוי משימות או בשמו הלועזי "מולטי טאסקינג" מיועד לאנשים ספציפיים בלבד, כאלו שמסוגלים לעבוד בצורה של מעבר ממשימה למשימה. עבור מרבית האנשים, התנועות הללו בין המשימות פוגעות באופן משמעותי בפרודוקטיביות שלנו עבור כל משימה בפני עצמה. לכן, גם אם יש עליכם עומס רב ומשימות מרובות להספיק, זכרו, כי ככל שתתמקדו במשימה אחת בכל פעם, כך תצילחו לסיים אותן בהצלחה ובמהירות יותר מאשר שתנסו לנצח על כל המשימות במקביל.

כנס פיתוח ארגוני 2024

כנס AI למשאבי אנוש 2024

כנס דיני עבודה למנהלי.ות משאבי אנוש 2024

אין תגובות

השאר תגובה