שיתוף

ההתפתחויות הטכנולוגיות הולכות וגוברות ויחד איתן גובר השימוש בטכנולוגיה במשאבי האנוש. כבר עתה מתבצע שיעור ניכר מהפניות של מועמדים למקומות עבודה, כמו גם הפניות של משאבי האנוש אל מועמדים פוטנציאלים, באמצעים דיגיטליים.

המגמה הזאת זינקה עוד יותר במהלך משבר הקורונה. יותר ויותר מנהלי גיוס ומנהלי משאבי אנוש מגייסים לעזרתם את הטכנולוגיות החדשות כדי לגשת למאגרי טלנטים נרחבים יותר וכדי לייעל ולקצר את תהליך הגיוס.

להלן 2 מרכיבים חשובים שמאפשרים לרתום את הטכנולוגיה לעזרת מנהלי משאבי האנוש ומנהלי הגיוס:

1 ראיונות עבודה בווידיאו גם לאחר שיסתיים משבר הקורונה:

אחד הדברים שמשבר הקורונה לימד את שוק העבודה הוא, שאפשר לעשות ראיונות יעילים ומועילים בווידאו, גם לאחר תום המשבר.

יתרה מזאת, בשלב זה לא ברור עדיין כמה זמן לאחר תום המגיפה עוד יהיה צורך לשמור על מרחק ולעטות מסיכות. בעת הריאיון כדאי לראות את הבעות הפנים של המרואיינים, וכדאי שהמרואיינים יראו את הבעות הפנים של המראיין. זה מאפשר לראיון להיות יותר אישי.

זאת ועוד, ריאיון בווידאו חוסך את הצורך לבקש מהמרואיינים לנסוע ברחבי העיר או לעיר אחרת, כדי לענות על שאלות הריאיון.

פרט לכך, כאשר מראיינים בווידאו, ניתן לראיין גם מועמדים מערים מרוחקות ואף ממדינות אחרות. דבר שמגדיל מאוד את מאגר המועמדים.

סיבה נוספת לכך שלראיונות בווידאו יש עדיפות היא, שמחקרים שבוצעו בארה"ב ריאיון מצביעים על כך שראיונות בווידאו הם גם מהירים פי שישה מאשר ראיונות טלפוניים.

2 תוכנת גיוס טלנטים ובעלי מיומנויות ספציפיות:

במידה רבה, בחירה נכונה של המועמד המתאים ביותר מתאפשרת הודות למעקב נכון אחר כל המידע הרלוונטי. ארגונים רבים משתמשים בתוכנות שמשקללות את כל הנתונים כדי לקבוע מי המועמדים הטובים, המתאימים והנכונים ביותר לתפקיד ולארגון.

כאשר ממיינים קורות חיים במספרים גדולים מאוד, קשה לעקוב אחר אלו שבולטים לטובה. תוכנות שמיועדות לגיוס עובדים יכולות להקל על ריכוז כל המידע הרלוונטי והנחוץ, במקום אחד.

יש תוכנות שאף מאפשרות לעקוב אחר היסטוריית התקשורת של מנהל משאבי האנוש או מנהל הגיוס עם מועמדים, ולקבוע את המועד המתאים ביותר שבו יש צורך לבצע שיחת מעקב או ריאיון.

טכנולוגיות אלה יכולות להעניק למנהל משאבי האנוש תובנות לגבי המגמות בתהליכי הגיוס, כך שידע מה יהיה עליו לשנות כדי למשוך יותר טלנטים.

בין אם מנהל משאבי האנוש בוחר באפליקציית גיוס לאתר או בתוכנה ייעודית, הגורם החשוב ביותר בנוסחה הזאת הוא האפשרות למועמדים להגיש בקלות ובמהירות את המידע שהם נדרשים לספק ואת התשובות לשאלות של מנהל הגיוס או מנהל משאבי האנוש.

 

 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה