5 דברים שעובדים רוצים

5 דברים שעובדים רוצים

בניגוד לאמונה הרווחת, עובדים מעריכים דברים רבים בסביבת עבודתם מלבד השכר, למרות שאף הוא מהווה פקטור. סביבת עבודה נעימה, אפשרויות קידום, הכשרה ופיתוח, הם בין שאר הדברים

שיתוף
עובדים Photo by Ambro

להלן 5 דברים שעובדים רוצים ממקום עבודתם:

סביבת עבודה נעימה

עובדים שואפים לסביבת עבודה נעימה שמתבטאת בכבוד הדדי, הערכה והוקרה על ביצועים, אמון ושקיפות, ופעילויות משותפות מחוץ לעבודה.
כבוד הוא מרכיב מפתח בסביבת עבודה נעימה. העובדים צריכים להרגיש שהמנהלים ויתר העובדים מכבדים אותם ואת עבודתם. עובדים בסביבת עבודה מכובדת ומכבדת, מאושרים ופרודוקטיביים יותר.
תכניות הצטיינות והוקרה של עובדים בצורת תגמולים והבעת הערכה, הן דרך נוספת ליצירת סביבת עבודה נעימה ומפרה. כנ"ל לגביי הסביבה המשרדית, נוחות המשרד והטכנולוגיה המתקדמת הכלולה בו. עובד צריך להרגיש נוח במקום העבודה שלו, בו הוא מבלה את מרבית שעות היום.
נופשי חברה אף הם מייצרים סביבת עבודה נחשקת. חברות שלוקחות את העובדים שלהן לנופשים ופעילויות גיבוש מושקעות, מרוויחות עובדים מאושרים.

אפשרויות הכשרה ופיתוח

עובדים רוצים לקבל את הכלים הטובים ביותר על מנת לגדול ולהתפתח בחברה. על מנת שיצליחו, יש לספק להם את הכלים הנכונים והחדשניים ביותר, במיוחד בשוק משתנה. קורסים והכשרות לעובדים, בהתאם לצרכי השוק וליעדי הארגון, יבטיחו כי העובדים יקבלו את כל הכלים שהם צריכים על מנת ללמוד ולהשתפר. יש לאפשר לעובדים ללמוד טכנולוגיות ואסטרטגיות חדשות שיעזרו להם להצליח. ארגון המציע לעובדים תכניות הכשרה, קורסים והשתלמויות, ירוויחו עובדים נאמנים ומרוצים.

אפשרויות קידום

עובדים רוצים להרגיש שיש להם לאן להתקדם בחברה ולכן כשנפתחת משרה בכירה חדשה, חשוב לנסות ולקדם אליה מישהו מתוך הארגון. כך העובדים יחושו שיש להם פתח להתקדם בתוך החברה, לעלות בסולם הדרגות ולפתח את הקריירה שלהם מבפנים. יצירת הזדמנויות קידום מעניקה לעובדים תחושה כי הם יכולים להשיג את מטרותיהם במידה ויתאמצו וישקיעו. קידום לתפקידים בכירים יותר, הוא תגמול טוב גם לעובדים מצטיינים. עובדים שנותנים את כל כולם לעבודה ולעשייה, הם בדיוק אותם העובדים שהחברה תרצה לקדם.

גמישות במקום העבודה

מעסיקים המאפשרים לעובדים שלהם גמישות במקום העבודה, עבודה מהבית בחלק מהימים וכן שעות עבודה גמישות ומשתנות, יוצרים סביבת עבודה נעימה ואידיאלית לעובדים.
עובדים רוצים להיבחן על פי פרויקט והשגת יעדים, ולא על מספר שעות העבודה שתקתקו בשעון.
באמצעות גמישות במקום העבודה, המעסיקים מייצרים לעובדים תחושה כי הם בוטחים בהם ואף מאמינים כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר לא משנה מהיכן היא מבוצעת.

שכר רלוונטי

עובדים רוצים וצריכים להרגיש כי הם מקבלים את התמורה ההוגנת והטובה ביותר עבור עבודתם.
הגדרת שכר לעובדים אינה דבר פשוט. מצד אחד, המעסיק רוצה לשלם מספיק כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר לשכר, מהצד השני הוא לא רוצה לשלם יותר מידיי.
הדרך הטובה ביותר לקבוע את תקרת השכר היא לשאול עד כמה העובד יתרום להכנסות החברה ולתרגם את זה לרמת השכר שלו. כך שגם המעסיק וגם העובד יהיו מרוצים.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה