תביעת עובד נדחתה, המעסיק מתכנן תביעת דיבה

תביעת עובד נדחתה, המעסיק מתכנן תביעת דיבה

עובד תבע את המעסיק בגין הלנת שכר, פיצויי פיטורין ועוד, וטענתו נדחתה לאחר שנקבע כי הציג בבית המשפט תשובות סותרות שאינן משקפות את המציאות

שיתוף
דיני עבודה
דיני עבודה

עובד תבע את מעסיקו על הלנת שכר וסעיפים נוספים, תביעתו נדחתה והוא נדרש לשלם 5,000 שקלים בגין הוצאות משפט. מדובר בתביעה שהוגשה על ידי אריאל פלר לפני קרוב לשנה כנגד משרד יחסי הציבור והייעוץ התקשורתי נאור קוזניץ תקשורת, בו עבד במשך למעלה משלוש שנים. קוזניץ אמר שהוא מתכנן לתבוע דיבה את העובד.

לפני כשנה הודיע פלר למעסיקיו כי ברצונו להתפטר, מאחר שמצא עבודה בענף יחסי הציבור תמורת שכר גבוה יותר. לטענתו, אלה ביקשו ממנו להישאר, כאשר הובטחה לו העלאה בשכר, העלאה נוספת בתוך מספר חודשים ובתום תקופה מסוימת גם קידום לתפקיד ניהולי. פלר נענה לבקשה ונשאר בעבודה, אולם לטענתו מעסיקיו לא עמדו בהבטחות והוא לא קיבל שכר גבוה יותר. פלר תבע את בעלי המשרד, חיים קוזניץ, בגין הלנת שכר, עוגמת נפש ומרמה, וכן טען כי יש לשלם לו פיצויי פיטורין משום שבסופו של דבר לא עזב מרצונו אלא מכורח הנסיבות האלה. סכום התביעה עמד על כ-60 אלף שקלים.

העובד אף מסר כי בינתיים הודיע למעסיק המתחרה שהציע לו שכר גבוה יותר ושהמתין שיחתום על חוזה עבודה, כי לבסוף אינו מעוניין במשרה, וזה הגיב שהעובד אינו רציני. כך שלטענת העובד, הוא יצא קירח מכאן ומכאן.

התובע טען גם כי המעסיק חייב לו תשלום בגין דמי הבראה, ולא ציין בבית המשפט כי כבר קיבל את מירב התשלום. את טענתו בדבר דמי ההבראה המגיעים לו קיבל השופט וקבע כי המעסיק ישלם לו את הסכום הנותר.

בית הדין האזורי בבאר שבע דחה את טענות העובד לאחר שהתחמק משאלות, נתן תשובות סותרות ובסופו של דבר נקבע כי עדותו לא שיקפה את השתלשלות העניינים. נראה, נאמר במשפט, כי התובע שאף להגדיל את הכנסותיו ולכן רצה לעבור לעבוד במקום אחר. לפיכך, נקבע כי גם לא מדובר בדין מפוטר אלא בעובד שעזב מרצונו ואין כאן עניין של תשלום פיצויי פיטורין.

הנתבע, חיים קוזניץ, ברך את החלטת בית המשפט ואמר כי בכוונתו לתבוע דיבה את העובד לשעבר בעקבות אותה תביעה. לדבריו התביעה הסבה נזק תדמיתי רב למשרדו.

כנס משאבי אנוש 2020

3 תגובות

  1. יצאנו איתו לטיול בקרואטיה.
    איש מדהים !! חכם ונראה מעולה !!!

  2. חיים קוזניץ אחד האנשים המבריקים שיש.
    אני בטוח שהוא יודע מה הוא עושה.
    בלי קשר – הוא מדריך בחסד

השאר תגובה