6 תחומי המפתח של משאבי אנוש

6 תחומי המפתח של משאבי אנוש

למרות המחשבה כי המשימה העיקרית של משאבי אנוש היא לאתר ולגייס כישרונות חדשים, בפועל רב פעילות משאבי האנוש סובבת סביב שמירת הכישרונות הקיימים

שיתוף
מגמות משאבי אנוש

מגמות משאבי אנוש

להלן 6 תחומי המפתח של מחלקת משאבי האנוש:

שימור עובדים

שימור העובדים מתבצע ע"י איזון עדין בין תרבות החברה, תגמולים ותמריצים. על מחלקת משאבי לספק לכל עובד את השילוב הנכון של כל שלושת המרכיבים הללו מבלי להתפשר על האינטרסים של החברה בתהליך. בנוסף על מחלקת משאבי האנוש לקיים תיעוד מדויק וניתוח תוצאותיהם של שילובים אלו, על מנת להבטיח שהם פועלים בצורה היעילה ביותר לשימור העובדים.

גיוס כישרונות

בין אם כדי להשלים את כוח העבודה הקיים או להחליף את חלקו, האתגר העיקרי השני של מחלקת משאבי אנוש הוא גיוס כישרונות לחברה. הרכבת צוות עובדים המשלב בצורה נכונה מיומנויות, אישיות ומוטיבציה – אינה אתגר פשוט. במיוחד כאשר מאגר הכישרונות בשוק הינו מצומצם.

ניתוח מגמות

תוכנות HR מאפשרות אחסון נתונים, ניתוחים והפקת מידע באשר למגמות משאבי האנוש בשוק וכן לצורך מדידת אפקטיביות הגיוס והשימור במחלקת משאבי האנוש. את הנתונים יש לשמור ולאגור בתוך המערכת, ואחת לתקופה לבצע ניתוח מקיף שיספק תובנות לגביי אפקטיביות הגיוס והשימור שלכם ואימוץ המגמות הנכונות לצורך כך. ניתוח מגמות ואפקטיביות עבודת משאבי האנוש הוא תחום אחריות משמעותי של מחלקת משאבי האנוש.

פרודוקטיביות העובדים

עם האתגרים והקשיים למצוא ולגייס עובדים מוכשרים ופרודוקטיביים לחברה, צוות משאבי האנוש חייב לבדוק אחת לתקופה, את מידת הפרודוקטיביות של העובדים בחברה והאם הצוות הנוכחי אכן מוביל את החברה קדימה, עומד ביעדים שנקבעו ומייצר ערך. אחריות מחלקת משאבי האנוש אינה מסתיימת בעת קבלת העובד לחברה, על אנשי משאבי האנוש לוודא כל הזמן כי המגויסים אכן יעילים ומיושרים עם האינטרסים הכלליים.

פיתוח העובדים

הדרכות והכשרות הן מרכיב חיוני בפיתוח העובדים, והן מבטיחות כי החברה תמשיך לקבל את הביצועים הטובים ביותר מהעובדים שלה. תפקידים מסוימים דורשים הכשרה והסמכה רשמית, אך גם כאלו שאינם מחייבים הסמכה מעשירים את העובד, מספקים לו ידע נוסף ומקדמים אותו להצלחה. הצלחת העובד היא הצלחת החברה, זה הקונספט שצריך להנחות את ההנהלה ואת מחלקת משאבי האנוש.
בין אם ההכשרות נעשות בתוך החברה ובין אם באמצעות קורסים חיצוניים, מחלקת משאבי האנוש יכולה וצריכה לעקוב אחת התוצאות ולנתח את הצלחתן. על מחלקת משאבי האנוש לוודא כי כל עובד מקבל הכשרה כלשהי במהלך תקופת עבודתו וכן לוודא שההכשרות הללו מייצרות ערך לחברה.

בטיחות ובריאות

על כל חברה לתעד מידע בריאותי ובטיחותי מסיבות משפטיות. מטרת הרישום בנוסף היא לסייע לשמור על העובדים בטוחים בעבודה ולהבטיח כי יש לחברה את היכולת לעמוד מול מערכת החוק בסוגיות הללו. על מחלקת משאבי אנוש לוודא כי הבטיחות והבריאות של העובדים היא מעל הכל ולעולם לא לאפשר לעצמה הנחות בכך.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה