שיתוף

בשנת 2013 התכנסו באירוע מיוחד מנהיגי משאבי אנוש מארגונים שונים ברחבי העולם והרכיבו את תפקידי משאבי האנוש הניהוליים לשנת 2025. המנהיגים ערכו ראיונות, קבוצות מיקוד, ביקורות ממצאים שפורסמו וכן הסתמכו על הניסיון האישי שלהם ומצאו חמישה כוחות שישפיעו על עיצובם העתידי של ארגונים.

התפקידים שניסחו משלבים אסטרטגיות, יוזמות, כישורים וידע מתחומים שונים, כולם תחת הקטגוריה של משאבי אנוש.

להלן חמשת תפקידי המנהיגות במשאבי האנוש שיעצבו את העתיד:

המהנדס הארגוני

תפקיד המהנדס הארגוני הוא הנחיית צוותים וירטואליים, פיתוח מנהיגות בכל מקום בו הוא מבחין בה ומיקום כישרונות. המהנדס הארגוני מומחה באופטימיזציה של משימה, כשהמשאבים העיקריים שלו הם: זריזות, נטוורקינג, כוח, ואמון.

אדריכל התרבות

אדריכל התרבות הווירטואלי הוא מומחה לתרבות הארגון ומיתוגה. האדריכל מתחבר למטרות העובדים הקיימים והפוטנציאלים, למשימות הארגון ולמטרותיו. עיקרי המיומנויות שלו מבוססים על ערכים, נורמות ואמונות וניסוחן לכדי תרבות של ממש.

מדריך הכישרונות הגלובליים

מדריך הכישרונות הגלובליים הוא אדון הפלטפורמות הדיגיטליות למציאת כישרונות חדשים. בין תחומי האחריות שלו – שיפור קבוע של יחסי העובדים ושימוש בכל הפלטפורמות האפשריות למציאת כישרונות חדשים, כמו גם התאמת הכשרות ואימונים ליצירת כישרונות חדשים מתוך החברה.

משלב הנתונים והטכנולוגיה

משלב הנתונים והטכנולוגיה הוא מומחה למציאת פלטפורמות סופר מתקדמות לניהול ביג דאטה ואלגוריתמים בנפח גדול. בין תחומי האחריות שלו, שילוב מיטבי של טכנולוגיה, אוטומציה ובני אדם בתוך הארגון.

אחראי הקהילה

תפקידו של אחראי הקהילה החברתית בארגון הוא ליצור סינרגיה מיטבית בין המטרות הכוללות והתשואות הכלכליות הרצויות לארגון ובין המטרות החברתיות, האתיות והאחריות הסביבתית שלו. מדובר בסוג של עובד רווחה "על", שבכל מעשיו ותכניותיו לרווחת העובדים, נכנסים גם שיקולים כלכליים ואסטרטגיים.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה