40% מהעובדים מעדיפים גמישות בעבודה על פני כל הטבה אחרת

40% מהעובדים מעדיפים גמישות בעבודה על פני כל הטבה אחרת

העובדים מעדיפים לקבוע את לוח הזמנים שלהם מעל לכל יתרון אחר בעבודה. כך עולה מסקר חדש

שיתוף
קיצור שבוע העבודה

סביבת עבודה גמישה

מחקר חדש מראה כי שעות עבודה גמישות הן ההטבה המועדפת ביותר עבור יותר מ- 40% מהעובדים.

על פי סקר חדש בנערך בארה"ב ע"י Clutch – חברת מחקר B2B, שעות עבודה גמישות הן ההטבה המשפיעה ביותר על שביעות רצון העובדים. סקר Clutch 2018 בנושא תרבות העובדים סקר 507 עובדים ברחבי ארה"ב המועסקים במשרה מלאה.

בסקר נמצא כי יותר מ -40% מעובדים במשרה מלאה בארה"ב שנסקרו אמרו כי שעות עבודה גמישות הן ההטבה החשובה והטובה ביותר שהם מקבלים. יותר ממחצית (54%) מהעובדים שנסקרו אמרו שזו ההטבה שחשובה ביותר לשביעות רצונם.

פיתוח מקצועי צוין כהטבה המועדפת במקום השני, עם 22% מהעובדים שנסקרו שאמרו שפיתוח מקצועי הוא החשוב ביותר עבורם. ממצאי המחקר מצביעים על כך שמעסיקים צריכים להשקיע בתרבות החברה ובהטבות, כגון תזמון גמיש ופיתוח מקצועי.

"נשים נוטות להעריך שעות עבודה גמישות אפילו יותר וזה לא מפתיע". אמרה לעיתונות אומר מרי פאריס (Mary Pharris), מנהלת פיתוח עסקי ושותפה ב- Fairygodboss, אתר לנשים עובדות. "גמישות היא המפתח לאמהות עובדות שרוצות להיות שם כדי לאסוף את ילדיהן, ללכת לאספות הורים או לקחת את הילד שלהן לרופא כשצריך", אמרה פאריס. "אמהות עובדות רוצה לשנות את השעות שלהן לפי הצורך ללא עונש או סטיגמה".

סקר Clutch מציין כי הטבות לעובדים כגון שעות גמישות תורמות לאיזון עבודה-בית חזק יותר. יותר ממחצית מהנשאלים אמרו שההטבות שהמעסיקים שלהם מספקים, מעניקות להם איכות חיים טובה יותר.

הטבות גם מעבירות לעובדים מסר חיוני כי מעסיקים מעריכים את עובדיהם כפרטים. 49% מהעובדים במשרה מלאה שנסקרו אמרו, כי ההטבות שמקבלים גורמות להם להרגיש מוערכים.

"ישנן הרבה הטבות מעבר לשעות גמישות שמעסיקים יכולים להציע. כמעט כל דבר יכול להיחשב להטבה לעובדים. אפילו צנצנת ממתקים בדלפק המשרד משפיעה על תרבות החברה", אומרת ליסה אוילר (Lisa Oyler), מנהלת משאבי אנוש ב- Access Development – רשת הנחות פופולרית לעובדים. "זה מספק משהו שמשפר את החוויה היומיומית של העובדים".

מומחים ממליצים לחברות להיות יצירתיות עם מה שהן מציעות כהטבות לעובדים ולהתאים את ההטבות לערכי החברה. לדוגמה, אפילו ארוחות חינם או שיעורי ספורט וכושר יכולים לעשות את ההבדל. "עובד בריא הוא עובד יצרני", אומר ג'ון פאלמר, מנהל המכירות ב- VIDA Fitness, מועדון בריאות.

בסופו של דבר, גם אם ההטבות נראות פשוטות וקטנות הן מאוד חשובות עבור העובדים והארגון.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה