4 דרכים לשיפור הגיוון בארגון שלכם

4 דרכים לשיפור הגיוון בארגון שלכם

ארגונים בדרך כלל כוללים עובדים מרקעים ומגזרים שונים, כשהשוני הוא במוצאם, ברקע הדתי שלהם, בגיל, במגדר, בזהות המינית, באזור המגורים, ועוד

שיתוף
גיוון תעסוקתי

גיוון תעסוקתי

ארגונים בדרך כלל כוללים עובדים מרקעים ומגזרים שונים, כשהשוני הוא במוצאם, ברקע הדתי שלהם, בגיל, המגדר, בזהות המינית, באזור המגורים, ועוד. היום כוח עבודה רב תרבותי אינו רק נחמד ומעניין, כי אם ידוע כמשפר באופן משמעותי את הצלחת הארגון, ע"י רעיונות ופיתוחים שונים ומגוונים.

כיצד אם כך תוכלו לשפר בקלות את תמהיל העובדים בארגון שלכם?

ציינו עובדים ומנהלים מגוונים כבעלי השראה

ערכו מפגש חברה אחת לרבעון ובו ציינו והוקירו את העובדים והמנהלים שתרמו ברבעון הנוכחי להצלחת החברה. חשוב שהאנשים יהיו שונים מבחינת המגדר, הגיל, המגזר, המוצא, הרקע הדתי, וכד'. כל שהמצטיינים יהיו מגוונים יותר, כך העובדים האחרים יבינו כי אין אפליה בארגון וכי כל אחד יכול להתקדם ולהצליח בו, ללא קשר לרקע האישי שלו.

הדבר ממתג את החברה גם כלפי חוץ. הרשת מלאה במידע ושיתוף של מה שקורה בתוך החברות והארגונים, והמידע נחשף למועמדים ממקומות שונים. תוכלו גם אתם לשתף את סרטוני ותמונות המפגשים הללו ואת התגמולים להם זוכים אותם עובדים שהצליחו. בכך תעודדו גיוס מגוון נוסף לארגון שלכם.

העבירו מסר ברור לגביי חשיבות הגיוון

מדיניות הגיוון בארגון שלכם מהווה הצהרה של ערכי הארגון והמדיניות הזו יוצאת החוצה וממתגת אתכם כמקום ראוי ורצוי לעבוד בו. תוכלו ליישם תכניות נגד אפליה, תכניות לעידוד גיוס מגוון, כנסי חברה שיעסקו בחשיבות הגיוס המגוון, תכניות "חבר מביא חבר" בדגש על גיוון, ועוד ועוד. כל תכניות ופרויקט שמתכתבים עם המדיניות והתרבות המגוונת שלכם, יועילו לקדם ולשווק אותה.

הדרך הטובה ביותר לתקשר את תכנית הגיוון שלכם היא דרך פעולה. כשאתם מיישמים את מה שאתם מטיפים לו, אתם הופכים לאמינים יותר בעיני הציבור. אם הארגון שלכם הוא רציני לגבי המחויבות שלו לגיוון, אנשים צריכים לראות את התוצאות של כך בפועל.

תקשרו את מדיניות הגיוון החוצה

הדרך לתקשר את מדיניות הגיוון נעשית בעיקרה באמצעות יחסי ציבור. הפיצו הודעה לעיתונות ולתקשורת המקומית בנושא אותם תכניות גיוון שאתם מיישמים בארגון ובנושא התפקידים והמשרות החדשות שאתם מציעים בדגש על עובדים מגוונים.

חשוב לפרט במודעה את הדרכים השונות בהן אתם עושים שימוש כדי להגדיל את הגיוון התעסוקתי שלכם. כתבו מאמרים בנושא החשיבות של הגיוס המגוון ונסו לפרסם אותם בעיתונות ובמגזינים הקשורים לעבודה ולקריירה. כתבו בלוגים בנושא ונסו לקדם אותם ככל האפשר ברשת.

ישמו תכניות אימון וחינוך לגיוס מגוון

הערך האמיתי של הגיוס המגוון שלכם יועבר באמצעות חינוך ואימון בתחום. גם הצוות צריך לדעת עד כמה חזק הגיוון התעסוקתי וכמה השפעה יש לו על הצלחת הארגון.

אימון וחינוך לגיוון נעשה ע"י הדרכות מנהלים לטיפול בהטיות לא מודעות ואפליה במקומות העבודה, בהרצאות בנושא הכלכלה של הגיוס המגוון והשפעתו המספרית על רווחי הארגון.

כדי ליצור מקום עבודה תומך ומעודד נקודות מבט שונות, כישרונות מגוונים, ורעיונות אפקטיביים, עליכם לספק לאנשים בארגון את הפלטפורמה והכלים התומכים להגדלת הגיוון. הכשרה וחינוך של חשיבות הגיוון התעסוקתי, חשובה במיוחד כשמדובר בגיוס. לכולנו יש נטיות לא מודעות שגורמות לנו לראות אנשים בגילאים, רקע דתי, ותרבות שונה, בדרך מסוימת. מגייסים בפרט לא יכולים להרשות לעצמנו ליפול בהטיות אלו כשמדובר בבחירת המועמד המתאים לתפקיד. לכן, חשוב מאוד כי צוותי הגיוס יעברו הכשרה שתסייע להם לזהות הטיות ולפעול למיגורן.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה