3 הטבות למשיכת מועמדים איכותיים

3 הטבות למשיכת מועמדים איכותיים

הטבות נבחרות לעובדים מושכות לחברות מועמדים איכותיים שמבינים את ערכן

שיתוף
הטבות נבחרות לעובדים

הטבות נבחרות לעובדים

אם בעבר מעסיקים היו שואלים "מדוע עליי להעסיק אותך?", היום המועמדים שואלים את המעסיק "מדוע עליי לעבוד בשבילך?". אין ספק שהזמנים השתנו וכיום שוק העבודה מבוסס על מועמדים.

מה אתה כמעסיק מביא לשולחן יותר מאשר "אנחנו משלמים לך טוב ומספקים ביטוח בריאות"? כסף הוא חובה כמובן אבל ישנן חברות שיכולות להציע למועמדים מאות אלפי שקלים ועדיין יפסידו את המועמדים הטובים.

אז מה אתה יכול לעשות כדי לגרום לאנשים לרצות לעבוד בשבילך? להלן שלושת ההטבות הנבחרות ביותר:

תוספת ימי חופשה בתשלום 

ארצות הברית אינה מתקדמת מאוד כאשר מדובר באיזון בעבודה/ובית. למעשה, מדובר באחת המדינות היחידות ללא חופשה שנתית מינימלית. ברוב המדינות העובדים מקבלים סביב 20 עד 30 ימי חופשה בתשלום בשנה – ובארה"ב מקבלים 0 ימים כברירת מחדל. כל חברה יכולה להחליט לא לספק ימי חופשה בתשלום וכרגע רק 77% מהמעסיקים מספקים חופשה בתשלום לעובדים – וגרוע יותר, הממוצע עבור אלה שמקבלים חופשה הוא רק 10 ימים בשנה.

גם בישראל, למרות שהמצב טוב בהרבה, המודעות לאיזון עבודה ובית צומחת מיום ליום. העובדים רוצים יותר ימי חופשה בתשלום כדי להתרענן מהעבודה ולבלות עם בני משפחתם שלרוב בקושיי רואים אותם במהלך השבוע (בשל שעות העבודה הארוכות). לכן, הטבה של ימי חופשה בתשלום היא הטבה מנצחת.

אירועי תרבות

התרבות הפכה גורם חשוב מאוד עבור המועמדים כאשר הם בוחנים עמדות חדשות. תזמון אירועי תרבות מהנים הוא מעלה מורל ענק – אך חשוב לשים לב: לקיים את מרבית האירועים הללו על חשבון זמני העבודה. חשוב שלא לגרום לעובדים "להקריב" את שעות המנוחה והמשפחה שלהם לאחר שעות העבודה כדי להגיע לאירועי המשרד. זה ייצור בדיוק ההפך – יפגע באיזון העבודה והבית ויחשב כמעיק יותר מאשר מהנה ומיטיב. תזמנו אירועי תרבות במהלך יום העבודה אחת לתקופה, כך תגבשו את העובדים שלכם ותצרו עבורם חוויה אחרת. אפשר לדוגמה, ליצור חדר בריחה במקום העבודה עבור העובדים. המנהלים יכולים להירתם יחד ולבנות חדר בריחה בעצמם – זה גם יגבש אותם, יחסוך עלויות ויעביר את מסר היצירתיות לעובדים.

בריאות

המודעות לנושא בריאות העובדים עלתה ורבים מדברים על יישום פעילויות בריאות במקום העבודה. לאו דווקא מדובר בביטוחי בריאות, אלא בפעילויות ספורט קבועות מהנות והצעת מזון בריאותי לעובדים במהלך יום העבודה.

אלו יתרונות נלווים, אך הם יכולים לעשות הבדל משמעותי במיוחד בעידן של מודעות לבריאות. אם תוכלו להציע לעובדים מנוי לחדרי כושר ע"ח החברה או לייעד את אחד המשרים להקמת חדר כושר, זה יהיה מצוין. העובדים יוכלו להתאמן במשך היום או בסוף יום העבודה ולחזור לעבודה עם אנרגיות חדשות. תוכלו להציע חטיפים בריאים בפינות הקפה ותווים למסעדות בריאות שמציעות תזונה מעשירה ובריאה.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה