שימור עובדים: תרומה לקהילה

שימור עובדים: תרומה לקהילה

תרומה לקהילה - איפה אתם על המפה? לא רק שהיא מעלה חיוכים על פניהם של אנשים הזקוקים לה, זו גם דרך נוספת לשימור עובדים. הנה כמה דוגמאות לחברות התורמות

שיתוף
שימור עובדים תרומה לקהילה

תרומה לקהילה היא פעילות חשובה של כל אדם, וכאשר מדובר בחברה או בארגון – היא חשובה עוד יותר, כאשר היא מעניקה ערך מוסף לעובדים. יש חברות רבות הרואות בתרומה לקהילה כלי נוסף לשימור עובדים, כאשר עובדים תורמים חשים חלק מהארגון, חלק חשוב ממנו, וכך הדבר תורם לשימורם. 

ראו למשל את אמדוקס ישראל. אבנר חן, מנהל אחריות תאגידית וקשרי קהילה מספר כי הענות העובדים לתרומה לקהילה היא גדולה מאוד, ובכל חודש מצטרפים עוד ועוד עובדים למערך הפעילות הרחב שמקיימת החברה החל משנת 2002 המתמקד בתמיכה בילדים ונוער בסיכון.

לצד מסלולי התנדבות שונים ומגוונים, משלבת החברה מימון כספי של פרויקטים חינוכיים ושני מבצעי התרמה מסורתיים בשנה, הכל עבור אותם הילדים מאותם המוסדות ובני משפחותיהם, במטרה להגביר את היכולות הלימודיות והחברתיות של הילדים ולהבטיח להם סיכוי לעתיד טוב יותר.

מתנדבי החברה מלווים את הילדים ביום יום, מהווים להם דמות בוגר משמעותית, ומביאים לשיפור הישגיהם בלימודים. מגוון הפעילויות ההתנדבותיות עם הילדים הוא רחב, וכולל חניכה אישית ולימודית, שעות סיפור, חגיגת ימי הולדת וחגים, שיפוץ בתי ילדים ומוסדות, חוגי העשרה, פינות חי, טיולים, ימי כיף, טורניר כדורגל מסורתי, רכיבת אופניים, סדנאות הכנה לחיים, לווי נהגים חדשים ועוד. ילדי הקהילה אף משולבים באירועי החברה. נוכחותם באירועים עבור עובדים ובני משפחותיהם כדוגמת טיול בני מצוות, הצגות לילדים ואירועי ספורט הפך למסורת ולחלק מהתרבות הארגונית של אמדוקס ישראל.  

תרומה לקהילה באמצעות "עיגול לטובה" (עיגול המשכורת החודשית), הינו ערוץ נוסף בו עובדי אמדוקס ישראל יכולים לתרום לקהילה לטובת עמותות לבחירתם.

לסיכום אומר אבנר: "אנו מאמינים שכדי להשיג את התוצאות המשמעותיות ביותר נדרשת נאמנות ממושכת וקשרים ארוכי טווח לאורך שנים עם הילדים והגופים בהם אנו תומכים, תוך שילוב של עשייה התנדבותית רחבה לצד תרומה כספית. "עיגול לטובה" מאפשר לנו להציע לעובדים ערוץ נוסף לתרום לקהילה, ואנו שמחים שרבים בוחרים לתרום גם בערוץ זה לטובת ילדים ונוער בסיכון."

עוד מעגלים

בחברת 888 רותמים עצמם העובדים לנושאים בהתאם לתחביבים האישיים שלהם. לפני למעלה משנתיים חברה 888 לעיגול לטובה, והפיצה קמפיין פנימי של כל העמותות, כשהנהלת החברה מכפילה את סך כל התרומה של העובדים ותורמת את הסכום לשלוש עמותות. גם בחברה זו הוחלט שהקו המוביל בתרומה לקהילה הוא חינוך, מאחר שהתחום קרוב ללב העובדים, שברובם צעירים. "כדי לרתום עובדים לתרום לקהילה, צריך לבחור תחום שמדבר אליהם". אומרת קרן בן ישי, מנהלת רווחה וקשרי קהילה. "אין ספק שכאשר יש עמותה שיותר מדברת ויותר קרובה לעובד, העובד יוכל להתמיד בתרומה לאורך זמן".

חוץ מעיגול המשכורות, אמצה החברה את עמותות דרך האתגר ודרך הגלים. העובדים יושבים עם ילדים ובני נוער, מכינים אתם פעילויות יצירתיות, עורכים ימי הולדת אחת לחודש ויוצאים לטיולים. "בנוסף, אנו מקיימים גם 'יום המעשים הטובים', כשבפעם האחרונה לקחנו ילדים שהגיעו מדרפור ליום כיף", מספרת בן ישי.

גם ב-'מכתשים אגן' מעגלים לטובה מזה כשנתיים. רחל לוי, מנהלת קשרי קהילה בחברה, אומרת שהיתרון של האפשרות לעגל לטובה הוא שכל עובד יכול לבחור ולתרום לעמותה שבחר כראות עיניו, האפשרות פשוטה ויעילה – עבור העובד זכות גדולה בהשקעה זעירה ועבור העמותות הנתרמות עוגן כלכלי בטוח.

על תחום החינוך בו פעילה החברה אומרת לוי: "כשאנחנו במכתשים אגן בוחרים לקחת חלק בתכנית חינוכית – אנחנו פועלים קודם כל מתוך אכפתיות. אכפת לנו – זו הסביבה בה אנו חיים, בה אנו מגדלים את ילדנו. מי שעומד מול עינינו כל הזמן הוא מי שבסופו של התהליך ייתרם מהתכנית לה אנו שותפים. כדי לעשות זאת אנו משקיעים חשיבה רבה, יוזמה, בחינה ובחירה של שותפים שהם גופים מקצועיים מובילים להם יש את הכלים והידע והיכולת להוציא מן הכוח אל הפועל את הרעיונות באופן כזה שהם גם יתממשו וגם ישפיעו.

"אנו שותפים לעשרות תוכניות לקידום החינוך בתחומי המצוינות, התרבות ואומנות, השמירה על הסביבה, לפיתוח החשיבה וכן חינוך למניעת השימוש באלכוהול וסמים בקרב בני הנוער. בין שלל התכניות יזמה  השנה מכתשים אגן, פעילות ייחודית לפיה צפו כ-2,000 בני נוער תלמידי תיכון בעיר באר שבע, בהצגה העוסקת בלחץ החברתי בו נתונים בני הנוער הגורם להתפתות לשימוש באלכוהול ("הגבול שבפנים")  בשיתוף תיאטרון הפרינג', מנהל החינוך בעירית באר שבע והרשות העירונית למלחמה בסמים וסטודנטים לרפואה מאוניברסיטת בן גוריון. בתום ההצגה מתנהל שיח עם התלמידים, השחקנים וסדנא מיוחדת עם הסטודנטים לרפואה העוסקת בהשלכות הרפואיות על השימוש באלכוהול".

בנוסף למספר תכניות התנדבות קבועות של עובדים בערים לוד ובאר שבע בהם שותפים עשרות עובדים, תורמים העובדים גם חמישה שקלים לעמותת 'באר שובע', המעניקה ארוחות חינם לאנשים שידם אינה משגת. "לעובדים שלנו יש ביטחון תעסוקתי וכלכלי והם משתכרים יפה, יש להם אפשרות לתרום, והם עושים זאת בשמחת לב", מסכמת לוי.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה