משאבי אנוש לשנה החדשה: שיפה ושונה תהא

משאבי אנוש לשנה החדשה: שיפה ושונה תהא

פורטל HRus מאחל לכם חג שמח ושנה מתוקה, שנה שתביא הצלחות בכל תחומיו הרחבים של המקצוע הרגיש (מאוד), הספונטני (והדינמי מדי)...

שיתוף
משאבי אנוש ראש השנה

הרמת כוסית לכבוש ראש השנה

קלישאות הן דבר לעוס, אך בסופו של דבר הן נכונות וגם כולנו רוצים שהן יהיו נכונות. לכן במקום לאחל עוד שנה טובה מאוד בנאלית במישור האישי והעסקי, החלטנו לפרוט את השנה הטובה שלנו לתחומים הנבחרים של העיסוק שכל כך הרבה מנהלים ועובדים עוסקים בו: לאן שלא נסובב את הראש נפגוש במשאבי אנוש.

בסופו של דבר יחסים זה הכל, והכל סובב סביב יחסי עבודה. יחסנו עם העובדים, עם המנהלים והבכירים במסגרת החוק ולא רק.

בריאות. אנו מאחלים לכל שוק העבודה ירידה חדה במספר תאונות העבודה ומחלות המקצוע. ירידה כזו תתאפשר רק עם העלייה במודעות המנהלים והמעסיקים בארגון. השקעה מצד מנהלים ומעסיקים בנושא תביא לארגון בריא, עם עובדים בריאים שמגיעים כל יום לעבודה. למאמרים מקצועיים בנושא: בריאות עובדים.

חדשות ביחסי עבודה ודיני עבודה. דיונים רבים בבתי המשפט עסקו בדיני עבודה השנה. מעסיקים שלא שלמו, מעסיקים שלא שלמו בזמן. מעסיקים שהפלו, מעסיקים שפיטרו לא כחוק, והרבה התארגנות והתאגדות של עובדים. התארגנות בהסתדרות ולא של חברות ציבוריות וממשלתיות, אלא של חברות פרטיות עסקיות שהתחרות מובילה אותן. חוק הגברת האכיפה של דיני העבודה, תקדימי מסוגו, אמור לסייע בצמצום המקרים, ואף אחד מאתנו לא מעוניין למצוא עצמו במרכז העניינים בנושא. מה זה אומר עלינו כמעסיקים? שיש לנו הרבה מה לשפר. וכן לכולנו, כי זה יכול לקרות במשפחות הכי טובות. למאמרים מקצועיים וסקירות פסקי דין: יחסי עבודה.

דעות. הדעות על עולם העבודה, פרט לעיתונים ולפורטלים המקצועיים, מתפרסמות בטוקבקים ובפורומים שונים, וזאת גם אחת הסיבות לעלייה במספר התביעות של עובדים כנגד המעסיקים העוברים על חוקי העבודה. כמנהלים וכמעסיקים יש לקחת בחשבון שכיום כל עובד וכל אדם יכול לפרסם קבל עם ועדה את דעתו. וגם לנו יש דעות בנושאים שעל סדר היום של מנהלי משאבי אנוש אז אנו כותבים אליהם 🙂 – מאמרי דעה במשאבי אנוש.

שכר. המטרה שלשמה כולנו קמים בבוקר. שכר על כל היבטיו ושלביו: שלב הצעת השכר למועמד חדש, משא ומתן על השכר במטרה לגייס טאלנט, העלאה בשכר או מתן תמריצים ותגמולים לצורך שימור העובד. וכשצריך, גם סיום יחסי עובד מעביד כראוי – תשלום פיצויים ותשלומים אחרים כחוק. מאחלים לכולם השנה לגייס ולשמר עובדים בעזרת הצעות שכר אטרקטיביות. למאמרים מקצועיים וסקירת מתודולוגיות בנושא: שכר עובדים בארגונים.

ברנז'ה. מאחלים לכולם שנה של שיתוף, של נטוורקינג, של סיעור מוחות משותף ושל פריון הדדי. וכמובן, שנה מלאה בפרסום מודעות דרושים למשאבי אנוש, שיעידו על צמיחה ושגשוג של החברה. לסקירות בתחום: ברנז'ה משאבי אנוש.

רווחה. התחום שעושה נעים לעובדים. מאחלים לכולם שנה עם תקציב גדול יותר לרווחה, וגם אם התקציב צומצם – שתדעו איך להשתמש בו לטובת העובדים וכך לטובת הארגון. למאמרים מקצועיים בתחום: רווחה ארגונית.

הדרכה. התחום שמרכז את הכשרת העובדים והקניית הידע. למחלקת ההדרכה בארגון היכולת להשפיע על כניסת העובד לארגון ולמידת התפקיד באופן היעיל והאולטימטיבי. כך שלהדרכה טובה יכולת מכרעת בשימור העובד בארגון לטווח הארוך. מאחלים לכל העוסקים בהדרכה שנה של יצירתיות וחדשנות. למאמרים מקצועיים בתחום: הדרכה ארגונית.

ולסיכום, אנו מאחלים לעצמנו שנוכל לסקר גם חברות חדשות. בעיקר כאלה שיוכלו להרשות לגייס לעצמן עובדים.
שנה שונה לטובה!

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה