מגמות בגיוס: מכוונים לתחרות קשוחה יותר על כישרונות

מגמות בגיוס: מכוונים לתחרות קשוחה יותר על כישרונות

ב-2015 המעסיקים יצטרכו להתאמץ יותר כדי למשוך מועמדים משכילים ובעלי כישרונות לתפקידים שהפכו מורכבים יותר

שיתוף
גיוס עובדים

גיוס עובדים

על פי פרסומי CareerBuilder, שוק העבודה בארצות הברית עובר תפנית והזהירות שאפיינה את תקופת המיתון והשנים שאחריה מפנה מקום לביטחון גדול יותר. יותר משליש מהמעסיקים צופים שיגייסו עובדים קבועים ובמשרה מלאה במהלך 2015. זהו הצפי החיובי ביותר שנראה מאז 2006. המעסיקים היום ניצבים מול שוק תחרותי יותר. מעסיק שמעדיף מועמדים מכמה תחומים, צריך להשקיע יותר במאמצי הגיוס שלו אם הוא רוצה להביא את המועמדים הנחשקים ביותר למשרות שנפתחות אצלו.

36% מהמעסיקים מתכננים להגדיל את מספר העובדים הקבועים במשרה מלאה, קפיצה של 12 נקודות בהשוואה ל-2014. תעשיות שכבר חוו צמיחה מואצת צופות לעקוף את הממוצע הלאומי בכל הנוגע לשכירת עובדים קבועים במשרה מלאה. בכלל זה:

• טכנולוגיית ידע (54%).

• שירותים פיננסיים (42%).

• ייצור (41%).

• בריאות (38%).

גם בתעסוקה הזמנית צפויה עלייה ב-2015. 46% מהמעסיקים מתכננים לשכור עובדי קבלן זמניים, בהשוואה ל-42% בשנה שעברה. כמו בשנים קודמות, הסיבה לכך היא שהמעסיקים שואפים לשמור גמישות כלשהי בכוח העבודה שלהם כדי להתאים את עצמם בקלות רבה יותר לתנודות בשוק. על כל פנים, ב-2015 מעסיקים רבים יותר עשויים למצוא את עצמם נאבקים לאייש תפקידים שיש להם דרישה גבוהה, מה שיגרום להם להעסקה זמנית עד שימצאו את האנשים המתאימים ביותר. 23% מהמעסיקים צופים שיגייסו עובדים במשרה חלקית במהלך השנה הקרובה, עלייה של 6% מ-2014.

הביקוש ל-STEM ממשיך לדהור

העסקת עובדי STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) צמחה מאוד בשנים האחרונות, והמגמה הזאת אינה מראה שום סימני האטה. 31% ממנהלי הגיוס מתכננים לפתוח משרות בתחומים אלה במהלך 2015, עלייה של 26% בהשוואה לשנה שעברה.

משרות הקשורות לעלייה ברווחים, חדשנות ונאמנות צרכנים יראו גם הם עלייה בשיעור המשרות המלאות והקבועות, כאשר משרות של מכירות (36%), שירות לקוחות (33%), טכנולוגיית מידע (26%), ייצור (26%) ואדמיניסטרציה (22%) מובילות.

שני גורמים עיקריים צפויים להשפיע על התשלום לעובדים בדרגים שונים השנה: המאבק על שכר המינימום, שמתרחש גם בישראל, והתחרות הגוברת על מועמדים בעלי כישורים גבוהים.

ככל שמשרות בחברות הופכות מורכבות יותר ויותר ומונעות על ידי נתונים, המעסיקים מכירים בצורך להתאים את דרישות ההשכלה עבור משרות מסוימות במטרה למשוך מועמדים בעלי תארים מתקדמים:

• 28% מהחברות אומרות שהן כיום מגייסות יותר עובדים בעלי תואר שני למשרות שבעבר היו בעלי תואר ראשון או ארבע שנות השכלה גבוהה.

• 37% שוכרות עובדים בעלי תואר ראשון עבור תפקידים שקודם אוישו על ידי בוגרי תיכון.

• 65% ממעסיקים אלה מייחסים את השינוי לכישורים הנדרשים בשל התפתחותם של אותם תפקידים.

כנס הגיוס השנתי יערך ב-4 בפברואר. לחצו כאן לפרטים

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה