חלבו את ההנהלה: נחתם הסכם שכר בין הנהלת תנובה לעובדים

חלבו את ההנהלה: נחתם הסכם שכר בין הנהלת תנובה לעובדים

העובדים יקבלו תוספת שכר של 15%, עובדי דור ב' יהפכו לדור א' כעבור שבע שנים ויוגדלו ההפרשות לפנסיה. בכך תם סכסוך עבודה ממושך ויצרי

שיתוף

אחד מסכסוכי העבודה המתוקשרים ביותר בעת האחרונה התרחש בחברת תנובה, כאשר בעיצומו התפטר היו"ר שלמה רודב, פוטרו עובדים והופסקה אספקת מוצרי בסיס לרשתות ולמכולות בכל הארץ.

אלא שעזיבתו של רודב דווקא סללה את פריצת הדרך בדיוני ועד העובדים מול ההנהלה, והיום אישר דירקטוריון החברה את הסכם השכר החדש עם נציגות העובדים.

ההסכם נחתם לתקופה בת שלוש שנים וחצי, ובראשיתו מתן תוספת שכר בגובה 15% לאורך כל אותה תקופה לעובדי תנועה הקבועים, כאשר מנגנון תוספת השכר יהיה דיפרנציאלי וייקבע בהתאם להישגי כל עובד.

נקודה נוספת היא מעברם של עובדי דור ב' למעמד עובדי דור א'. תקופת העבודה המקסימלית של העובדים במעמד דור ב' תוגבל לשבע שנים.

בנוסף, הוחלט כי עובד לא יוכל להיות מפוטר בשל תפקוד לקוי, אלא אם הוגשו נגדו שתי חוות דעת שליליות לכל הפחות. עוד הוסכם על מתווה לטיפול בבעיות משמעת או במקרים של עבירה פלילית מצד עובד או עובדת.

אשר לענייני הפנסיה, עם חתימת ההסכם יופרשו לקרן הפנסיה תשלומים להבטחת זכויות פנסיה בשיעור ממוצע של כ-85% מהפרמיות. כמו כן, סוכם שבנוסף להגדלת ההפרשה של מרכיב הפרמיות, תבוצענה הפרשות גם על מרכיבי שכר נוספים.

מקומו של אגף הרווחה לא נפקד אף הוא מההסכם, וההנהלה התחייבה כלפי העובדים לתוספת של פעילות רווחה אחת באופן חד פעמי, על אלו הקיימות.

על ההסכם חתמו מנכ"ל תנובה אריק שור, יו"ר ארגון העובדים אחיאב שמחי, יו"ר ההסתדרות עופר עיני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד.

המנכ"ל, אריק שור, הביע את שביעות רצונו מן הדברים והגדיר את ההסכם "הגון והוגן לכל הצדדים". יו"ר ארגון העובדים אחיאב שמחי הוסיף: ""תנובה היא הבית שלנו. אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות הטובות לכלל הצדדים. הטבות המאפשרות לעובדים להמשיך ולהתפרנס בכבוד ולכולנו להמשיך ולהצעיד את תנובה קדימה. אחד ההישגים החשובים בהסכם הוא ההבנה המשותפת שיש לצמצם באופן דרמטי את עובדי דור ב' ולקלוט אותם כעובדי דור א'. העובדים הצעירים של תנובה הם העתיד שלה. אני שמח שההנהלה ראתה איתנו עין בעין בנושא חשוב זה".

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה