גם האחיות שבו לעבודה; יקבלו תוספות שכר ותמריצים

גם האחיות שבו לעבודה; יקבלו תוספות שכר ותמריצים

בנוסף, דובר על פתיחת מחלקות אשפוז נוספות בבתי החולים סורוקה, וולפסון ונהריה, כמו גם הוספת עוד כ-300 מיטות אשפוז גריאטרי

שיתוף

שביתה נוספת הסתיימה הבוקר. בצד חברי הסגל הזוטר באוניברסיטאות ששבו לעבודה, הגיעו הלילה (א') גם האחיות להסדר תעסוקתי עם נציגי משרד האוצר.

בתום משא ומתן קדחתני, נמצא פתרון לעומסים הכבדים במחלקות האשפוז. נציגי הסתדרות האחים והאחיות ואנשי משרד האוצר סיכמה ביניהם בפגישה שהתקיימה הלילה, על תוספות שכר לאחיות ומתן תמריצים לאלו מהן העובדות במחלקות עמוסות.

בנוסף, דובר על פתיחת מחלקות אשפוז נוספות בבתי החולים סורוקה, וולפסון ונהריה, כמו גם הוספת עוד כ-300 מיטות אשפוז גריאטרי.

במהלך היום נפגשים שוב נציגי הצדדים, כדי לנסח סופית את סיכום ההבנות.

מחר (ב') אמורה הייתה לחול שביתה כללית במערכת הבריאות. היה וההסכמות הללו לא תאושרנה, יתכן וההשבתה תתקיים בכל זאת.

 

שביתת אזהרה

בחודשים האחרונים קובלות האחיות על מצוקת אשפוז קשה בבתי חולים, וכמעט מדי יום היו עולים לכותרות בתי חולים שונים בהם הושבתו מחלקות מסוימות לפרקי זמן קצובים או לחילופין מחלקות שנסגרה קליטת החולים לתוכן.

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, הודיעה כבר ב-10 בינואר השנה על סכסוך עבודה ואיימה לפתוח בשביתה אם לא יימצאו פתרונות למצב.

לפני כשלושה שבועות אמנם התקיימה שביתת אזהרה למשך 24 שעות, במסגרתה פעלו מחלקות מסוימות במתכונת מצומצמת ואחרות הושבתו כליל.

סגנית יו"ר ועד העובדים בסורוקה ונציגת מגזר הסיעוד בוועד, דליה רובין אמרה בחודש שעבר, בעיצומו של המאבק, כי מטרתם הראשונה היא שמירה על חיי אדם: "אנו לא רוצים לסכן חולים, אלא לתת את הטיפול הטוב ביותר שמגיע להם. המצב הנוכחי אינו מאפשר זאת: צוות האחיות קורס תחת העומס והמחסור הכוח האדם הוא חמור. זו בעיה ארצית, אך בסורוקה המצב בולט עוד יותר לאור העובדה שאנו ביה"ח הגדול היחיד באזור שבין אשדוד לאילת. צריך לזכור שבית החולים הזה עמד לא מעט בקו האש – וכעת התחושה היא שזונחים אותנו".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה