שיתוף

חברת KLA המפתחת ומייצרת מערכות בקרה ומדידה לשוק המוליכים למחצה, צפויה לגייס במהלך חצי השנה הקרובה כ-300 עובדים.

מתחילת השנה גייסה החברה כ-300 עובדים, כך שבסה"כ מספר העובדים בחברה צפוי לגדול בכ-600 עובדים.  

כיום מעסיקה KLA ישראל יותר מ-1500 עובדים באתריה שבמגדל העמק וביבנה, כך שהיא צפויה לגדול בכ-20 אחוזים מהיקף כוח האדם הנוכחי. 

בעקבות הגידול המשמעותי בכוח האדם בחברה (הכולל כ-600 עובדים במסגרת הגיוס מתחילת השנה והגיוס הצפוי כעת), עומדת החברה להגדיל את שטחי  המשרדים שלה ואת שטחי החדרים הנקיים שלה שהם מהמתקדמים בעולם.

עדי ירחי, סמנכ"לית משאבי אנוש, KLA ישראל
עדי ירחי, סמנכ"לית משאבי אנוש, KLA ישראל (צלם: עופר חן)

"כידוע, יש מחסור ניכר בעובדים ובעיקר במהנדסי פיתוח בתחומים השונים", אומרת עדי ירחי, סמנכ"לית משאבי אנוש KLA ישראל ל-HRus.

"מאחר שאנחנו מגייסים מהנדסים והנדסאים במגוון רחב של תפקידים ותחומים מקצועיים, החלטנו בשנה האחרונה לשכלל את דרכי האיתור והגיוס שלנו, ואף להגדיל את צוות הגיוס. לאור העובדה שכבר גייסנו השנה 300 עובדים חדשים אנחנו כנראה צועדים בדרך הנכונה"

לאילו מקצועות אתם מגייסים עובדים חדשים ולאילו אתרים?

"החברה מגייסת מפתחי תוכנה ואלגוריתמיקאים, פיזיקאים, מהנדסי חומרה, מהנדסי מערכת, הנדסאים ואינטגרטורים, אנשי תפעול ורכש".

כמה זמן צפוי להמשך הליך הגיוס?

"החברה גייסה עד כה השנה 300 עובדים ונכון לעכשיו יש עוד 300 משרות פתוחות. אנחנו שואפים לאייש את המשרות במהלך חצי השנה הקרובה".

באיזה היקף עומדים לגדול שטחי המשרדים והשטחים הנקיים?

"על מנת לעמוד בגידול המשמעותי בכוח האדם, החברה עומדת להגדיל את נפח המשרדים שלה ב-1,500 מ"ר ואת שטחי החדרים הנקיים, מהמתקדמים בעולם, ב- 2,500 מ"ר".

האם בחברה כמו שלכם יש אפשרות לעבודה מהבית בחלק מהזמן?

"החברה עובדת בצורה היברידית: חלק מהזמן מהמשרד וחלק מהבית".

גיל וסולי, סמנכ"ל כספים של KLA ישראל אמר עם פרסום התוצאות הכספיות של החברה, כי "האיתנות הפיננסית של החברה, כמו גם התוצאות המרשימות לרבעון, מאפשרות לנו להמשיך להשקיע בהון האנושי ובמחקר ופיתוח.

השקעות אלה יובילו  אותנו לקראת פריצות דרך מדעיות וטכנולוגיות נוספות בעתיד ויסייעו לנו לשמור על המעמד של KLA כמובילה בשוק המוליכים למחצה, אשר צפוי לחצות את רף  ה-520 מיליארד דולר במונחי מכירות שנתיות".

אורי תדמור, נשיא KLA ישראל אמר עם פרסום התוצאות כי, "המחסור העולמי בשבבים פוגע בייצור סמארטפונים חדשים, טלוויזיות, כלי רכב וכל מוצר אלקטרוני אחר, ומשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו.

"כחברה אנחנו מרגישים מחויבים לשוק העולמי ועושים כל שניתן כדי לסייע בשחרור הפקק שנוצר בתהליך ייצור השבבים, במטרה להגדיל קיבולת העבודה ויכולות הייצור של הלקוחות שלנו".

היקף היצוא של המכונות שפותחו ויוצרו בישראל, מסתכם ביותר ממיליארד דולר בשנה. לאחרונה אף התקבלה KLA למועדון האקסקלוסיבי של ה- Fortune 500.

מהתוצאות הכספיות שפירסמה KLA ישראל, הנסחרת בנאסד"ק – לרבעון הרביעי ולכלל השנה הפיסקאלית 2021 עולה, כי החברה דיווחה על רווח של כ-2.08 מיליארד דולר, המהווה גידול של כ-70% לעומת הרווח בשנת 2020.

הכנסות החברה בשנה הפיסקאלית 2021 הסתכמו בכ-6.92 מיליארד דולר, והן מהוות גידול של כ-20% לעומת הכנסות החברה אשתקד.

דירקטוריון החברה אישר גידול של כ-17% בגובה הדיבידנד והקצאה של שני מיליארד דולר לבעלי המניות לרכישה מחדש של מניות. 

חברת KLA נכנסה לישראל ב-1986 וב-2019 רכשה את חברת אורבוטק הישראלית. לכן, כיום פועלת החברה בשני אתרים בארץ: במגדל העמק וביבנה. 

חברת KLA מפתחת ומייצרת מערכות ושירותים, המובילים חדשנות לתעשיית האלקטרוניקה העולמית.

החברה מספקת פתרונות לבקרת תהליכי ייצור מתקדמים לתעשיית המוליכים למחצה, לתעשיית המעגלים המודפסים והצגים השטוחים, ולתעשיות נלוות בתחום הננו-אלקטרוניקה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה