שיתוף

מתי היתה הפעם האחרונה שהתקשרת לחבר כדי לשאול אם הוא פנוי להיפגש? רב הסיכויים ששלחת לו הודעת טקסט בוואטסאפ.

הגיוס אינו שונה. כשאנחנו מזהים מועמד פוטנציאלי, אנו שולחים לו מיילים, הודעות ברשתות החברתיות, או הודעת טקסט בנייד, במקום להרים לו טלפון ולהתקשר אליו. תוצאות סקר עולמי לשנת 2016 בנושא גיוס עובדים, הראו כי הטלפון הוא דרך פחות שימושית לתקשר עם מועמדים. עם זאת, הוא עדיין ללא ספק בשימוש רב אצל מגייסים.

להלן 5 כללי זהב לשימוש בסלולר ליצירת קשר עם מועמדים:

היו שומרי הסף

אם מצאתם את מספר הטלפון של המועמד הפוטנציאלי ואתם רוצים לבצע את השיחה, רב הסיכויים שהאדם הראשון איתו תדברו תהיה המזכירה שלו. היא תשאל אתכם מי אתם ומה נושא השיחה, וכאן עליכם לזכור להיות שומרי הסף של התקשורת ולא להצהיר את הסיבה האמיתית לפנייתכם. אם התקשרתם אליו למשרד, אתם וודאי לא רוצים לסכן את הפוזיציה הנוכחית שלו. נסו לשאול שאלות במקום לספק תשובות, לדוגמה: "האם הוא נמצא במשרד כעת?", "ידוע לך מתי הוא צפוי לחזור?" ותמיד עדיף שתתקשרו לנייד שלו, אם יש לכם את המספר.

שמרו על מקצועיות תמיד

זה בהחלט הכרחי לשמור על מקצועיות בכל עת. זכרו כי לא כל המועמדים יהיו מעוניינים לשוחח כשהם בעבודה וזה בסדר. מטרת שיחת הטלפון היא לא לשגר את הצעת העבודה שלכם מייד, אלא פתח לאפשרות לשיחה מעמיקה בזמן נוח.

אם המועמד הפוטנציאלי שלכם מביע עניין, זה הזמן לתאם איתו שיחה טלפונית בה יקבל פרטים על המשרה. במידה והוא לא מעוניין, הניחו לא. הכי חשוב שתישארו מקצועיים ולא תלחצו עליו.

אל תשכחו להתחבר

אם המועמד הפוטנציאלי שלכם לא מעוניין כרגע במשרה חדשה, אל תשכחו להתחבר אליו ברשתות החברתיות. אם המועמד אכן מוכשר ואטרקטיבי עבורכם, וכבר יצרתם איתו את הקשר הראשוני, בקשו ממנו אישור עקרוני לשלוח לו בקשת חברות בלינקדאין. כך תוכלו להמשיך ולהציע לו מפעם לפעם משרות חדשות. ייתכן ובזמן אחר הוא יחפש עבודה אחרת וישמח להזדמנות להשתלב אצלכם בחברה.

חייכו כשאתם מדברים

חיוך נשמע היטב דרך הטלפון. הוא משפיע על האינטונציה שלכם ועל הדרך בה אתם מעבירים את המסר. לכן, לפני שאתם מחייגים למועמד, חייכו את החיוך הרחב ביותר שאתם יכולים. החיוך יהפוך את השיחה לנעימה ואמינה יותר וישפיע על רצונו של המועמד להקשיב לכם.

הימנעו מלשאול "מתי יהיה זמן טוב לדבר?"

לשאול את המועמד "מתי יהיה זמן טוב לדבר?" זה רעיון רע. השאלה הזו מורכבת מידיי ומיותרת. המועמד בדרך כלל לא נמצא מול לוח שנה כשאתם מתקשרים אליו, ובמקום להתחיל בשיחה אתם מבזבזים זמן מיותר על בדיקת תאריכים ומועדים. המועמד עשוי להיות מבולבל מהשאלה ולהתחיל לחשוב מתי יהיה לו נוח לדבר, כשבעצם אתם פשוט יכולים להתחיל בשיחה. השאלה "האם זה זמן נוח לדבר כעת" היא שאלה פרודוקטיבית בהרבה. כך אם המועמד לא יכול לדבר כרגע, הוא ישיב שלא, ואתם תגיבו כי תנסו לתפוס אותו במועד אחר.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה