4 סגנונות של מנהיגות

4 סגנונות של מנהיגות

בין אם מדובר במנהל ביניים, מנהל בדרג בכיר, מנהל גיוס או משאבי אנוש, כולם מנהיגים ועליהם לעביר תחושת מנהיגות וסמכות הלאה, לעובדים איתם

שיתוף

השאלות שעולות אצל מנהיגים בין היתר, הן מהי ההגדרה האישית שלנו של הצלחה? מה יעשה את ההבדל בין מנהל סביר לבין למנהיג אמיתי? מהי הדרך הטובה ביותר לגייס את העובדים והקולגות לפעול יחד למען מטרה משותפת, כיצד נוכל לספק את הייעוץ והתמיכה הטובים ביותר?!

כל מנהיג שואל את עצמו שאלות כאלו ואחרות, אך לא כולם משיבים לעצמם באופן זהה. אין מנהיג אחד שדומה למשנהו, לכל אחד סגנון מנהיגות שונה ואינבידואלי. להלן 4 סגנונות מנהיגות שונים שכולם ראויים ואפקטיביים:

המנהיג העסקי

מנהיג זה רואה בעסקים את המגרש הביתי שלו. הוא יודע לזהות הזדמנויות ויש לו טביעת עין יוצאת דופן לגלות פוטנציאל השקעה. המנהיג העסקי הוא דינמי ונמרץ, הוא מצליח מאוד בעסקים ומקרין עוצמה ונחישות. הוא יהיה הראשון לגלות הזדמנויות עסקיות שיובילו את החברה להצלחה, והוא יהמר עליהן בלי חשש ואף יצליח לשכנע את האחרים כי מדובר בעסקה משתלמת. הוא פחות אמפתי ורגיש אך הוא בהחלט כריזמתי ומצליח ויש הרבה מה ללמוד ממנו.

המנהיג המודרני

מנהיג זה שואף להצלחה ומשמעות בעבודה. הוא יעדיף יצירה ופיתוח של מוצר או שירות מקורי מאשר רכישת מוצרים וחברות קיימות. החזון האישי שלו מאוד חיוני עבורו והוא מדביק בחזון זה את האנשים סביבו בהצלחה יתרה. מנהיגים מסוג זה לוקחים לעיתים סיכונים שאחרים אינם מעזים לקחת. הם מוכני לוותר על עסקה פוטנציאלית, עבור חזון שהם מאמינים בו ויפתחו באופן אישי. מובן שהכריזמה שלהם אף היא אינה מוטלת בספק.

פותרי הבעיות

למנהיגים פותרים בעיות יש פחות דאגות בנושאים של מעשה ותוצאה. הם מאמינים בערכם של מומחיות, ניסון וידע וכוחם האדיר ביציאה ממצבי בעייתיים. על מנהיגים מסוג זה אתם תרצו לסמוך בעת קושי או אתגר אשר עוברים על הארגון. מנהיגים פותרי בעיות יהיו הראשונים להתמודד עם קשיים ולזהות הזדמנויות חדשות. הם אכן מסתמכים על עצותיהם של עמיתים, אך בסופו של דבר הם מקבלים החלטה על סמ מה שהם מכירים ויודעים והם סומכים על עצמם עד הסוף כך שגם אתם יכולים לסמוך עליהם. מנהיגים אלו הם אמפתיים, מסייעים בכל עת שצריך, מאוד קשובים ובדרך כלל "מצילים את המצב".

מנהיגים יצירתיים

המנהיגים היצירתיים אף הם פותרים בעיות בצורה יעילה אך לרב בדרך יצירתית שאינה טריוויאלית. הן במצבים עדינים ובמצבים של בעיות שצפות, אותם מנהיגים יבחרו להעמיק ולבחון את כל התמונה מכל צדדיה, ולאחר מכן לשבת עם עצמם ולחשוב על הפתרון היצירתי והחדשני ביותר שיש, שלא רק שיפתור את הבעיה הקונקרטית, אלא אף יפיק ערך מוסף מהעניין. המנהיגים הללו סוחפים אחריהם אנשים רבים כיוון שהם סופר אינטליגנטים, חדי אבחנה ומגיעים בדרך כלל רחוק מאוד מבחינת הקריירה שלהם.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה