4 דרכים להתמודד עם רומן במקום העבודה

4 דרכים להתמודד עם רומן במקום העבודה

מספר הולך וגדל של אנשים מדווחים על כך שמבלים יותר שעות במשרד מאשר בבית, כך שלא מפתיע ש"ניצוצות" יכולים לעוף בין תשע לחמש

שיתוף
רומן במקום העבודה

רומן במקום העבודה

רומנטיקה במקום העבודה היא מפתיעה ומרגשת. רוב הסיכויים הם שמעולם לא היית שמח/ה יותר לקום לעבודה, מאשר כאת/ה מנהלים רומן במשרד. יחד עם זאת, צריך לפעול במתינות ובזהירות, לשמור על גבולות ולהתנהל בדיסקרטיות כדי שלא לפגוע באחרים.

כיצד ניתן לנהל באופן אחראי, רומן במקום העבודה?

היו דיסקרטיים

הימנעו משליחת הודעות דוא"ל או טקסטים ממכשירי עבודה משותפים, כגון: טלפון סלולרי של כונן שמועבר מיד ליד, מחשב משותף, וכד'. אתם וודאי רוצים לשמור על דיסקרטיות ולכבד זה את פרטיותה של זו, ולכן הודעות אלו צריכות להישלח רק ממכשירים אישיים שלכם. הדבר האחרון שתרצו רוצה הוא תיעוד של הרומנטיקה שלכם, וסוגים אלו של תקשורת עשויים לעלות לכם בעבודה שלכם במקרים מסובכים. שמרו על דיסקרטיות וכבדו אחד את השניה.

התנגדו לדחף לספר על מערכת היחסים החדשה שלכם באינטרנט

שמועות ורכילות מתפשטות מהר יותר מאש בשדה קוצים. גם אם אתה לא מספר על כך שאתה מתראה עם מישהי ספציפית במשרד, מספיק שתכתוב ברשת החברתית שאתה מתראה עם אשה כלשהי במקום העבודה, עובדים אחרים שיקראו את הפוסט ינסו לגלות במי מדובר ויהיה קשה לעצור אותם. הם יבחנו כל מבט ומילה שלך לנשים במשרד ובסופו של דבר הם יגלו. ברגע שאתה מפרסם משהו באינטרנט הוא הופך להיות מידע ציבורי וזה מהלך מוטעה.

הכירו את מדיניות היחסים במקום העבודה

בדקו במדריך לעובד מהי המדיניות של מערכת יחסים רומנטית במקום העבודה הנוכחי שלכם. אם צריך, בקשו לקיים שיחה עם מנהל/ת משאבי אנוש ובקשו ממנו/ה לתדרך אתכם בנושא ולהסביר לכם מהם החוקים והגבולות של מקום העבודה בתחום. מדיניות של משרדים מסוימים אוסרת לחלוטין על רומנטיקה במקום העבודה, בעוד שמשרדים אחרים מספקים הנחיות כגון: חתימה על הצהרה כתובה לאישור הזוגיות מרצון, הגבלת המגע הפיזי בזמן העבודה, או איסור על קשר בין מנהלים לעובדים. חשוב מאוד להכיר את המדיניות ולפעול בהתאם, כדי שלא לגלות שרומן קצר מועד שהסתיים זה מכבר, למעשה פגע בעבודתכם.

שקלו את התוצאות

לפני שאתם נכנסים למערכת יחסים רומנטית במקום העבודה, יש לחשוב על ההשלכות במקרה שהזוגיות תסתיים. האם הפרידה תשפיע על עבודתכם? האם תחושו חוסר נעימות מול האדם השני? החיים יכולים להיות מאוד לא נוחים ואף מתסכלים במקרה שמערכת היחסים מסתיימת, במיוחד אם היא מסתיימת באופן חד צדדי, ויש לקחת זאת בחשבון מראש ולהחליט לאחר מחשבה עמוקה, האם בכל זאת כדאי להיכנס לזה.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה