שיתוף

האדם הופך לעתים קרובות לאיך שהוא רואה את עצמו. אם אתה אומר לעצמך כל הזמן שאתה מסוגל לעשות דבר מסוים, זה אפשרי שתבצע זאת, ולהפך – אם אין לך ביטחון עצמי ואתה סבור שלא תצליח, הכישלון ימהר לבוא.
הדרך להתגבר על חוסר באמונה עצמית היא, באמצעות הורים, קרובי משפחה, חברים, מאמנים, פסיכולוגים ומנהלים, שמאמינים בכם ומחזקים אתכם לאורך הדרך.

לרב האנשים יש פוטנציאל גבוה בהרבה ממה שהם חושבים, ומנהיגים שמבינים זאת לא רק מסבירים להם זאת במילים, אלא טווים עבורם דרכים לממש את מלוא הפוטנציאל.

אם אתה רוצה לבנות את הביטחון של הצוות שלך, הנה 4 דרכים נהדרות להתחיל:

התייחס לעובדים שלך כמו למנצחים

יש קשר מתועד בין ציפיות ובין ביצועים, ששורשיו בביטחון העצמי.. כלומר, אפשר להעלות את כל הביצועים של הקבוצה, על ידי הגדרת ציפיות גבוהות עבור כולם.

במחקרים חוזרים ונשנים, בהם נאמר למורים שהכיתה שלהם מלאה תלמידים "מחוננים" (מבלי שהדבר יהיה נכון), הביצועים של הילדים זינקו. כלומר, כאשר המנהיגים חושבים שהעובד שלהם הוא שחקן פוטנציאלי הם יביטו בו מקרוב, ישקיעו בו יותר זמן ויגיעו איתו לתוצאות חיוביות.

ודא שאתה באופן שגרתי מוקיר את ביצועי הצוות

כאשר אנשים מבינים עד כמה מאמציהם משפיעים על הצלחת הארגון ושעבודתם חשובה ומוכרת, הם באופן טבעי יתאמצו יותר להצטיין. עמוק בפנים, כל אדם רוצה וצריך לדעת שהעבודה שהוא מבצע משפיעה ותורמת.. כתוצאה מכך, מנהיגים אשר באופן שגרתי מפרגנים לעובדים שלהם על ביצועים ראויים, מייצרים צוותים בטוחים מאוד ובעלי מוטיבציה.

הבע אמון בעובדים כאשר התוצאות אינן מושגות

מבחן האופי האמיתי של מנהיג הוא, האם הוא מסוגל להזין את הביטחון העצמי וההתנהגות של צוות מנצח גם כאשר לוח התוצאות מראה אחרת.

חשוב מאוד להביע אמון ולעודד את הצוות שלכם, גם כאשר הם לא מצליחים להשיג את המטרה. האמון שלך בהם יגרום לכך שהם יתאמצו וישיגו את המטרות בפעמים הבאות.

גלה מה אחרים עושים כדי להצליח

אם השאיפה שלך היא שהצוות שלך יצליח ויהיה צוות מנצח, חשוב שתבדוק מה עושים צוותים אחרים שכן מצליחים, וכיצד המנהיגים של אותם צוותים פועלים, על מנת להביא אותם להישגים שוב ושוב.
חשוב לחקור ולבדוק צוותים מוכשרים ואיכותיים, ולהגיע עם רשימת מסקנות המתורגמת לפעולות, שיבטיחו שגם הצוות שלך יצליח ויפרח.

כנסי משאבי אנוש וימי עיון

אין תגובות

השאר תגובה