שיתוף

לעתים דומה כי אנו מופגזים בחידושים, הטבות ותמריצים לעובדים שישמרו אותם מאושרים ושבעי רצון במקום העבודה. אך כיצד יודעים אם ההטבות הללו אכן משמרות את העובדים לאורך שנים?! מחקרים מראים כי לתכניות בריאות במקום העבודה יש כוח חזק מאוד בגיוס ושימור עובדים מוכשרים.

להלן רשימה של 3 חברות שמיישמות תכניות בריאות מדהימות לעובדים שלהן:

Fitbit משתמשת במוצר שלה לעובדי החברה

תכנית FitBit Wellness נוצרה מתוך מחשבה כי על ידי שיפור רמות הכושר של הצוות יש חסכון רב לחברה כולה. היוזמה צמצמה באופן משמעותי את ימי המחלה של העובדים כמו גם הפחיתה מחלות ועייפות באופן כללי, שהשפיעו לרעה על תפוקת העובדים.

יוזמת הבריאות FitBit Wellness

היוזמה משתמשת בטכנולוגית המעקב של FitBit עצמה כדי לייצר תחרות בתוך המשרד: חברי הצוות הפעילים ביותר זוכים לתגמולים, מה שמניע את העובדים היושבים לקום ולהצטרף לתחרות. לא כל חברה יכולה להצמיד לעובדים שלה צמיד ניטור ומעקב בשווי 150 דולר, אך חברת FitBit שמייצרת את הצמידים הללו, בהחלט יכולה. הצמיד מנטר את פעילויות הכושר של העובדים, והתחרויות הקטנות בחברה מניעות אותם ומחדירות את הבריאות והכושר כחלק מהתרבות.

תכנית הבריאות של FitBit היתה כל כך יעילה, שהחברה מכרה את התכנית כולה לכ- 30 חברות נוספות בארה"ב. אחת החברות קיימה באמצעות FitBit Wellness "אתגר של מיליון צעדים", בו כל אחד בחברה התמודד באמצעות הליכה, ריצה, דילוג או טיפוס, העיקר שיצבור מיליון צעדים במשך שנה.

השגת מטרות בריאות בחברת SSQ

הקבוצה הפיננסית הקנדית שהיא גם חברת ביטוח חיים, SSQ, פיתחה את מה שהיא מכנה "הדרכון הבריאותי של HealthWise". תכנית זו זמינה זמין לכל עובד המעוניין להשתתף ומציעה כל דבר הקשור לכושר ובריאות, כגון: תכניות אימון, תכניות תזונה אישית, תכניות הפסקת עישון, וכן מטרות בריאות שנתיות, שההשתתפות בהן מזכה את העובדים בתגמולים ופרסים.

SSQ הוסיפה הוסיפה מלתחות ומקלחות למשרדים, כך שהעובדים יכולים להתאמן בבקרים, להתקלח ולהיכנס רעננים למשרד. החברה, אשר זכתה בפרס בריאות ואיכות חיים של GoodLife על מאמציה בתחום הבריאות לעובדים, מדווחת כי כתוצאה משינויים אלו, העובדים אוכלים ו ישנים טוב יותר, והפחיתו את העישון והשתיה במידה ניכרת. כל השיפורים הללו משתקפים בעבודה טובה ויעילה יותר במשרד.

ב- Zappos חושבים מעבר לנעלי הריצה

Zappos היא אחת מאותן חברות שתמיד עולות כאשר מזכירים תרבות ארגונית נפלאה או הטבות מדהימות לעובדים. כך, אין זה מפתיע כי ענקית הנעליים באינטרנט מציעה לעובדיה חברויות במועדוני כושר, חדרי שינה, ושיעורי ספורט. ובכל זאת רכזת הבריאות שלהם, קלי מאהר, טוענת, כי לעתים קרובות מדי חברות עושות את הטעות לחשוב כי האימונים המסורתיים הם כל מה שצריך עבור תכנית בריאות וכושר במקום העבודה.

בחברת Zappos  לא עוצרים בשיעורי כושר וספורט לעובדים. הם התקדמו צעד נוסף ויזמו תכנית "הרפתקאות בריאות" בהן העובדים יכולים לבחור פעילויות של כיף וכושר בהפסקת הצהריים שלהם. בין הפעילויות המוצעות: תג לייזר, כדורסל, גולף, ואפילו קפיצות על טרמפולינות, הכל כדי להפוך את ההתעמלות לחוויה של הפסקה בבית ספר. בנוסף, יש את תכנית "יום שלישי" שבה ממלאים את רחבת המשרדים בצעצועי מגרש משחקים והעובדים יכולים לקחת הפסקה כדי לשחק קצת כדורעף, במקום לאכול סנדוויץ' נוסף. לדברי מאהר, כאשר משחקים ונהנים זו הדרך הטובה ביותר להשיג את הכושר והבריאות.

 

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה