שיתוף

בין אם אתה מעסיק, מנהל משאבי אנוש, מנהל מחלקה או פרויקט, המטרה שלך תמיד צריכה להיות צמיחה. אך צריך לזכור כי צמיחה היא חיובית רק כאשר היא עקבית.

צמיחה היא מרתון, וכמו כל מרתוניסט שמכין את עצמו מבחינה נפשית וגופנית, אתה צריך להיות בעל הכלים הנכונים לטווח הארוך. למרות שרק רצי המרתון זוכים לתארים ופרסים, הצוות התומך בהם הוא ללא ספק אחד ההיבטים המכריעים ביותר לזכיות שלהם. בחברה קורה בעצם אותו הדבר – העובדים שלך הם הצוות שלך והם המרכיב החשוב ביותר שיקבע איך העסק שלך יתקדם.

זה חיוני שתבין מה עליך לעשות כדי לשמור על העובדים שלך ממוקדי מטרה משותפת. הסוד להניע עובדים הוא להכיר את אנשי הצוות שלך ולהתאים באופן אישי את הגורמים המניעים אותם בהתאם להעדפות הספציפיות שלהם.
חשוב להשקיע זמן רב בבניית מערכת אקולוגית להנעת העובדים ולשפר את חווית העובדים שלך בדיוק כפי שעושים במקרה של חווית מועמדים.

להלן 3 דרכים חכמות להנעת העובדים:

תנו להם בעלות

עם הזמן, עובדים יכולים לפתח מה שנקרא "חזון המנהרה" ובמקום לעבוד על המטרות הרחבות של החברה, הם עובדים רק על המשימות הקונקרטיות שלהם כדי "לסגור חובות", ולמעשה הם מנסים לעמוד רק בדרישות המינימום שלהם. לעומת זאת, כאשר העובדים מרגישים "בעלות" על הצלחת החברה ושותפים להצלחה, החברה הופכת לחלק חשוב מזהותו העצמית של העובד, ואז הם עובדים במלוא המרץ כדי להצליח במשימות המאקרו.

כדי לטפח את המנטליות הזו אצל חברי הצוות שלך, עליך להבטיח שכל עובד יבין כיצד תפקידו משפיע ישירות על התמונה הגדולה. תן לעובדים בעלות על משימות מאקרו גדולות ובעלות השפעה.

דחפו את העובדים מחוץ לאזור הנוחות

למרות שמנהלים מסוימים מרגישים שהצוות שלהם עושה הרבה יותר ממה שנדרש מהם, העובדה היא שרוב האנשים משתעממים כאשר הם מתבקשים לעשות משימה ספציפית שוב ושוב. הדבר הופך אותם לעבוד על "אוטומט", וההנעה שלהם כמו גם היצירתיות שלהם, נפגעת. הוצאת העובדים מאזור הנוחות שלהם מובילה אותם למנהיגות. רק כך הם יוכלו להשיג פריצות דרך.

שתפו מידע כל הזמן

כאשר החברה צומחת מהר, המטרות והיעדים משתנים באותו קצב. כמנהיג עסקי, יש לך נקודת מבט ברורה על התמונה הגדולה וחשוב שתשתף אותה כל הזמן עם העובדים. עליך לשתף את העובדים במידע חדש כל הזמן, לעדכן אותם לאיזה כיוון החברה הולכת, אילו מטרות השגתם וכיצד העובדים משתלבים בהשגת מטרות אלו. מהו החזון של החברה והיעדים הבאים, וכיצד העובדים ישתלבו גם שם.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה