תודה שפיטרתם!

תודה שפיטרתם!

ספר חדש מלמד מעסיקים איך מפטרים עובד בלי "פיצוצים", בלי כעסים, בלי פגישות בבית דין לעבודה.... כך שהעובד אפילו יגיד תודה

שיתוף
דחיית תשלום משכנתא

דחיית תשלום משכנתא

ספר חדש שיצא לאחרונה תחת הכותרת FIRE WELL – How to fire staff so they thank you אינו מביא אותו בשורה חדשה אך הוא אכן מהווה עוד ציון דרך בטרנד העכשווי של שוק העבודה. עולם העבודה של היום עושה דברים אחרת (מגייס אחרת, מנהל אחרת, מדריך אחרת…) וזה כולל פרידה אחרת מעובדים. עד לפני עשור הפררוגטיבה שהייתה שמורה למנהל החברה – לפטר עובד בבושת פנים – נחשבה כמעט לגזר דין. אב כל הפחדים של העובד הממוצע היה שיזמנו אותו למשרדי המנהל שם יפטרו אותו, בבושת פנים, וישלחו אותו חזרה למשפחתו ולקהילה מושפל וחסר סיכוי. 

הספר החדש נכתב אחרי עשור שבו אקט הפיטורים הפך להיות הרבה יותר 'לייט', הרבה יותר הדדי (כי הרי העובדים עוזבים מרצונם בחלק ניכר מהמקרים) והרבה יותר קליל, נעים, רגוע… זה סך הכול פרידה, אפשר להיפרד יפה כידידים ולהמשיך הלאה. הספר החדש מציג בפני כל מעסיק, קטן כגדול, את העקרונות הבסיסיים לפרידה יפה מעובדים, כך שהם אפילו יגידו תודה.

הספר FIRE WELL – How to fire staff so they thank you מלמד את המעסיק איך לבנות מערכות יחסים מבוססות על פידבקים / ביקורת בונה כך שבכל שיחת משוב עם המנהל, העובד יצא משם כשהוא מקבל משהו שעוזר לו להיות טוב יותר. גם כאשר השיחה מובילה בסופו של דבר לכדי שיחת פרידה, על פי עקרונות הספר, ניתן לצייד את העובד הפורש בפידבק שיסייע לו לתכנן טוב יותר את עתידו המקצועי, מבלי לרסק את הביטחון ואת המורל שלו אלא להפך, תוך כדי בנייה וחיזוק.

מחברת הספר, סו אינגרם, עוסקת בעולמות משאבי אנוש מזה 27 שנים, היא קואצ'רית ומרצה באקדמיה. הספר החדש שלה, שנתמך בסדנאות וסרטוני וידאו קצרים, בא ללמד את קהילת המעסיקים והמנהלים את יסודות הפרידה מעובדים בצורה: מכובדת, נעימה, נדיבה והכי חשוב "בונת-קריירה".

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה