"ערים?": ראיונות עם מועמדים בשעות הלילה ובסופי השבוע

"ערים?": ראיונות עם מועמדים בשעות הלילה ובסופי השבוע

מנכ"לית חברה זכתה לאחרונה לתשומת לב תקשורתית כשגלתה שהיא שולחת הודעות טקסט למועמדים פוטנציאליים לחברה בלילות ובסופי שבוע

שיתוף
ראיונות לאחר שעות העבודה

ראיונות לאחר שעות העבודה

בחיפוש אחר עובדים "שחושבים תמיד" על עבודה, חברות למעשה בוחנות את המועמדים עוד בטרם ראיון העבודה, כאשר הם בודקים היענות בלילות, בחגים ובסופי השבוע.

האם זהו רעיון (או ראיון) טוב? או שמא מדובר בהפרה בלתי הוגנת של הזמן הפרטי של המועמד?. זו השאלה שאנשים שאלו בעקבות ראיון שנעשה לאחרונה עם אותה מנכ"לית – אריקה נרדיני, מנכ"לית חברת Barstool Sports עם ה"ניו יורק טיימס".

נרדיני תארה תרגיל שבו היא משתמשת כדי להעריך מועמדים לעבודה בחברה ובבלוג החיים של גברים. היא הסבירה ל"ניו יורק טיימס "כי היא חושבת על עבודתה כל הזמן, ולכן היא כנראה אוהבת לשגר הודעות טקסט למועמדים פוטנציאליים בשעות מוזרות כגון 21:00 בלילה או ב- 11 בבוקר ביום ראשון, רק כדי לראות כמה מהר היא תקבל תשובה.

המטרה כמובן, היא לקבוע עד כמה מחויב המועמד לתפקיד אם יועסק בחברה. נרדיני מציינת כי היא אוהבת לקבל תגובה בתוך שלוש שעות ושמועמד שמגיב בזמן כזה להודעה שלה, סביר להניח שגם ייתן מעל ומעבר בעבודה.
נרדיני למעשה מציינת תמונת מבט אמיתית של העבודה בחברה למועמדים הפוטנציאליים. אלו השעות האמיתיות שבהן גם העובדים בחברה נדרשים להיות זמינים.

עם זאת, עולה התהייה האם קבלת טקסט כזה עשויה להרחיק מועמדים מוכשרים מחשש שהאיזון שלהם בין העבודה והחיים יופר בעבודה בחברה זו. אחרי הכל, סקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי עובדים רבים היו רוצים לחשוב פחות על עבודתם כאשר הם מחוץ למשרד, אך מרגיש לחץ יותר ויותר להישאר מחוברים מחוץ לשעות העבודה.
מצדה, נרידיני, טוענת שהיא פשוט מחפשת עובדים החולקים את אותו עיסוק "תמידי" בעבודה כמו שלה.

היא אומרת: "זה לא שאני הולכת להציק לך סוף השבוע אם אתה עובד בשבילי, אבל אני רוצה לדעת שאקבל תגובה במידה ואצטרך. אנשים אחרים לא צריכים לעבוד כל הזמן, אבל אני רוצה אנשים שתמיד חושבים".

נרדיני לחלוטין לא המנהיגה הראשונה שמנסה שיטות לא קונבנציונליות כדי לקבל תחושה מוקדמת של סגנון העבודה של מועמד וכיצד אישיותו תוכל להשתלב עם העבודה והארגון.

גוגל, למשל, יש היסטוריה של זריקת כדורים על מועמדים, או לשאול אותם מה השיר שהם היו בוחרים לשמוע כאשר הם נכנסים לחדר. אינטל דיווחה על מהנדסי חומרה שמתכוונים לעצב מדף תבלינים לעיוורים.

עם זאת, סוגים אלו של מבחנים ושאלות משתלבים בתוך ראיון העבודה שמתבצע בפועל בזמן המיועד כאשר המרואיין הסכים להשיב על כל מיני שאלות, מוזרות ככל שיהיו. הודעות הטקסט של נרדיני אינן צפויות ומגיעות פעמים רבות לאחר שעות ארוכות של עבודה ובזמן מנוחה, ועשויות לפגוע בחייו האישיים של הנמען, מה שמעלה שאלות לגבי מה שיבוא בהמשך.

בעוד שחברה בעלת אחיזה איתנה בתרבות שלה יכולה להשתמש בסוג זה של הערכה כדי לבחור את האנשים שיתאימו בצורה הטובה ביותר, הדבר עשוי להרחיק כמה מתמודדים ראויים בהחלט לעבודה.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה