עובדי ארקיע מאיימים "לקרקע" את החברה ממחר

עובדי ארקיע מאיימים "לקרקע" את החברה ממחר

לפני שבועיים הכריזו על סכסוך עבודה בעזרת ההסתדרות, ומחר צפוי דיון על המשך הצעדים. הרקע: פגיעה בשכר ומיקור חוץ של טיסות

שיתוף
סכסוך עבודה

סכסוך העבודה של עובדי חברת התעופה ארקיע מגיע לפסים ביצועיים.

מאז איימו בשביתה לפני כשבועיים בגין מה שהגדירו כ"פגיעה בדיילי החברה והעברת טיסות לחברות המתחרות", אמורים לפתוח מחר (ד') העובדים בשביתה שעלולה לשתק את טיסות החברה כליל.

על-פי חוקי העבודה, רשאים העובדים לנקוט בעיצומים או שביתה 14 יום מאז הכריזו רשמית על סכסוך עבודה. אלא שנוכח הלחימה בדרום עשויים לחול רק עיצומים ושיבושים במקום השבתה מלאה של החברה. מחר, אגב, מתוכננות לחברה עשר טיסות לאילת ובחזרה.

לטענתם, הנהלת החברה פוגעת בדייליה בשל הפסקת הדיוטי-פרי בטיסות – צעד המפחית משכרם בהיעדר עמלות מכירה – כמו גם העברת טיסות לחברות ישראייר ואל-על.

העובדים אומרים כי ביטול הדיוטי פרי גורע משכרם 30-35% ומכאן שפוגע בהפרשות הסוציאליות. עם זאת, מקורות בחברה אישרו כי הדיו פרי חזר לטיסות כבר לפני שבוע וכעת המחלוקת נעוצה סביב דרישת העובדים לפיצוי על התקופה בה לא היה קיים.

מחר בצהריים עתידים להיפגש נציגי הוועד עם יו"ר איגוד התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי. האחרון אמר היום "ההחלטה על הצעדים תילקח לאחר ששקלנו את כל הדברים לרבות המצב הביטחוני".

יו"ר ועד עובדי ארקיע, יגאל כהן, אמר כי העובדים חשים נבגדים ופגועים מההנהלה ורואים בחומרה את ניסיונותיה לפגוע בשכר העובדים, כדבריו.

ב"ארקיע" אומרים בתגובה כי "החברה אינה מנהלת את יחסי העבודה באמצעות כלי התקשורת. בד בבד מבקשת החברה להבהיר כי מקור סכסוך העבודה באי הסכמה בין הבעלים לנציגי העובדים בדירקטוריון".

"החברה מצרה על כך שההסתדרות נגררה לאי ההסכמה בין הבעלים ותרגמה אותה לסכסוך עבודה ועיצומים".

 

70 מקומות עבודה חדשים במוקד ארקיע בגליל

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה