שיתוף

מנהלי משאבי אנוש ורווחה דואגים לשמירת העובדים מרוצים ומאושרים וכן פועלים ללא הרף לוודא שהדברים הללו יתורגמו לשורה התחתונה של הארגון.

האיגוד הגדול ביותר בגרמניה מאיים בפעולות שביתה אם הדרישות לאיזון טוב יותר בין העבודה לחיים הפרטיים לא יתקיימו. בשנה שעברה ביקש ארגון IG Metall שעות עבודה קצרות יותר ועלייה של 6 אחוזים בשכר, עבור 3.9 מיליון עובדים.

המשא ומתן עם המעסיקים הגרמניים נמשך, וכולל הצעה להפחתה של עבודה שבועית של בין 35 – 28 שעות.

באנגליה, עובדים במשרה מלאה עובדים בממוצע 37.3 שעות בשבוע, ובלי אותה הגדרת איחוד וכוח מיקוח קיבוצי, רווחתם נמצאת בידי מעסיקים ומנהלים ארגונים פרטיים.

יוזמות לעידוד מעורבות העובדים ושביעות רצון במקום העבודה העבודה, כוללים גם טיפול ותמיכה בבריאות הנפש של העובדים ותגמולים כספיים או פיזיים לעבודה איכותית. מחקרים מראים כי תוכניות כאלו יכולות להגביר את שיעורי שימור, להפחית את ההיעדרות ולהגדיל את הפרודוקטיביות בעשרות ומאות אחוזים.

בעוד שעסקים נוספים בבריטניה לוקחים אחריות על בריאות ואושר במקום העבודה, הגישות משתנות ולעתים קרובות חסרות אסטרטגיות מתאימות לכך. על פי מחקר של CIPD, רק בשליש מהארגונים שנסקרו היו תוכנית רווחה רשמיות, ובפחות ממחציתם (43%) העובדים דווחו כי רווחתם היא על סדר היום של המנהיגים הבכירים.

איזון חיי העבודה צריך להיות יעיל, ולכלול תוכניות מפורטות להגדלת מעורבות העובדים. זה חייב לבוא לידי ביטוי ולהתחיל בתרבות החברה, במנהיגות ובניהול אנשים. מנהיגים בכירים קובעים את הטון של תרבות הארגון כולו.

תפקידו של מנהל אושר העובדים

חברות כיום מתחילות להבין ולהפנים שדרוש מנהל ייעודי לדאגה ולרווחת העובדים. כזה שיישם תוכניות רלוונטיות להגדלת אושר ובריאות העובדים בארגון, יינטר, וימדוד את מידת אושרם כל הזמן.

ככל שהארגון גדל, מוכרחים להסיר את ההנהלה הבכירה מקו החזית, ולדאוג שיהיה אדם ייעודי שתפקידו הבנת צרכי העובדים בארגון וביצוע תכניות להגדת המעורבות האישית שלהם ורווחתם. כיום, עם התפישה הרווחת כי ההון האנושי הוא זה שמוביל את החברה ועליו היא נשענת, תפקיד כזה הינו בגדר חובה.

מנהל אושר העובדים שייצור את הסביבה הנכונה והתומכת, יאפשר לחברי הצוות לבנות ולהשריש את התרבות.

מומחים מסכימים כי מחויבות לבריאות העובד ולאושרו צריכה ללכת מעבר למס שפתיים מן ההנהלה הבכירה. העובדים צריכים אוטונומיה והזדמנות להגיד דברים, להיות מעורבים בהחלטות ההנהלה, לספק יוזמות משלהם ולהיות שותפים אסטרטגיים בארגון.

הדברים החשובים באמת לעובדים אינם מושגים גנריים. המרכיב העיקרי של יחסי עובד מעביד טובים הוא תקשורת ויש לדאוג שתתקיים בצורה הטובה ביותר.

ההנהלה הבכירה יכולה לסייע למנהל אושר העובדים לתמוך במעורבות ע"י קידום הזדמנויות והצגת מחויבות אמיתית. כגון, אישור לגמישות בעבודה, לתכניות בריאות שונות, להקלה בלוחות הזמנים, וכן הלאה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה