כיצד לעודד את העובדים לצאת לחופשה

כיצד לעודד את העובדים לצאת לחופשה

הדרכים לגרום לעובדים לנצל את ימי החופש שלהם ולהתרענן מהעבודה

שיתוף

כאנשי משאבי אנוש, אתם וודאי משתדלים לספק לעובדים בחברה את היתרונות הטובים ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם, וזה כולל שכר מתאים, הטבות, תמריצים, תנאים סוציאליים מיטביים וגם… איזון אופטימלי בין חיי העבודה והבית וכן התרעננות ויציאה לחופשה. אנשי משאבי אנוש איכותיים, מעוניינים ואף פועלים בכדי לספק לעובדים את הפידבקים לכך שמאמציהם מוערכים. אולם מה עושים כאשר העובדים לא משתמשים בימי החופשה שלהם שהם באמת זקוקים להם כדי להתרענן? זה הזמן בו אנשי משאבי אנוש צריכים להתערב ולהיכנס לתמונה.

כיום כבר ידעו ומחקרים רבים הוכיחו, כי לקיחת חופשה נקשרת להפחתת לחץ וסטרס לצד שיפור הבריאות הנפשית והפיזית ויש לה יתרונות רבים נוספים.

להלן 4 רעיונות כיצד תוכלו לשכנע את העובדים שלכם לצאת לחופשה

הצעה לחופשות במרווחים קטנים

ישנן חברות שהבינו כי העובדים שלהם הרבה יותר מאושרים בעבודה מאשר בחופשה ומתקשים לעזוב הכל ולצאת לחופשה של מספר ימים ובהתאם לכך, מציעות להם לצאת לחופשות של מספר שעות. העובדים יכולים בימים מסוימים להחליט (מראש) שהם יוצאים מוקדם יותר כדי לבלות עם המשפחה, עם חברים או בפעילויות פנאי וכיף. כך, הם יכולים לנצל את ימי החופשה שלהם בחלקים ועוד קצת בכל פעם.

העובדים יכולים למשל, לבלות שעתיים נוספות עם הילדים בשעות אלו, להכין ארוחת צהריים או לצאת לארוחה משותפת, לבלות עם בן/ת הזוג, וכן הלאה. יש מאות שימושים קטנים שניתן לעשות בחופשות במרווחים קטנים של מספר שעות בכל פעם.

חופשות קצרות בארץ

אנשים שלא אוהבים לטוס לחו"ל ולהתנתק לחלוטין, יוכלו לקחת חופשות של סופי שבוע ארוכים יותר או אמצע השבוע במלונות וצימרים ברחבי הארץ. מנהלי משאבי אנוש יכולים לעודד אותם לחופשות כאלו, כאשר הניתוק מהעבודה חלקי ונעשה בעיקר בימי חמישי וראשון (כתוספת לסופ"ש שממילא לא עובדים בו).

סיפורי חופשה משותפים

דרך נוספת לעודד את העובדים לצאת לחופשה מרעננת, היא ליצור פעילות קבועה אחת למספר חודשים של שיח בנושא החופשה. זו תהיה פגישה צוות בנושא "החופשה האחרונה שלי", בה כל חבר צוות שיצא לחופשה בטווח שבין הפגישות, יספר ויציג במצגת תמונות או סרטונים מהחופשה האחרונה שלו ויספק טיפים והמלצות תיירותיות על המקומות בהם ביקר. כך, חברי הצוות ישמשו מעין ממליצים על מקומות מעניינים לבילוי בחופשה הבאה. זה יעודד את העובדים לצאת יותר לחופשות, כשהם ידעו שתהיה פעילות צוותית בנושא לאחר מכן וכי יש להם "תפקיד" להמליץ על מקומות מיוחדים לחופשה ליתר חברי הצוות.

מדף חופשות

דרך נוספת לעודד את העובדים לצאת לנופש, היא ליצור מדף ייעודי לחופשות שיכלול ספרי מסע, ספרי טיולים, לוח שעם עם פליירים והצעות מיוחדות מסוכני נסיעות וחברות תיירות, מחברות מסע לכתיבת המלצות על חופשות ומקומות בילוי תיירותיים ועוד ועוד. כל עובד שמתעניין בחופשה יוכל לגשת למדף ולבחור לעצמו ספר או פלייר ולבחון את החופשה הבאה שלו. עובדים שחזרו מחופשה יוזמנו לכתוב המלצות במחברת המסע המשותפת של הצוות.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה