שיתוף

אין זה משנה באיזו תעשייה אתם פועלים, מקום עבודה יעיל ופרודוקטיבי כרוך בעבודה צוות, עבודה משותפת, ויחסי אמון בין העובדים.

אמון תורם להגברת התפוקה, משפר ביצועים, מייצר אווירה חיובית בעבודה ומול הלקוחות, ומספק מקום עבודה בו העובדים נהנים לעבוד. יחד עם זאת, אמון אינו מגיע Build in ויש לעבוד על מנת לבססו.

כיצד אם כך תוכלו לגרום לעובדים לסמוך אלו על אלו:

יצירה ואכיפה של חוקים ותקנות

העובדים שלכם יתקשו לסמוך אלו על אלו במידה ולא תהיה הקפדה על כללים מסוימים ולא פחות חשוב – אכיפתם. כשאף אחד לא יודע למה לצפות ולא מרגיש בטוח, הפרודוקטיביות יורדת. לכן כמה כללים הגיוניים צריכים להישמר, ביניהם:

גניבה מעובדים ומעסיקים תגרום לסיום עבודה מידי.

רכילות על עובדים ומעסיקים לא תתקבל בהבנה

כל אחד מהעובדים והמנהלים בחברה אחראי לעבודה שלו ולעמידה בלוחות הזמנים, אין להטיל אשמה על גורמים אחרים.

מלבד ההבהרה לכלל העובדים והמנהלים בחברה באשר לכללים המוסכמים, יש גם לוודא כי הכללים נאכפים בדיוק באותה סנקציה כתובה שהובהרה מראש. כללים ברורים וחזקים ככל שיהיו אינם רלוונטיים, כאשר בזמן אמת הם אינם נבדקים ונאכפים.

עודדו השגת מטרות

עובדים ירגישו נוח יותר להביע אמון בחבריהם לעבודה כאשר הם עובדים יחד על משימה משותפת. לדוגמה: פרויקט צוותי בחברה ייצור מחויבות וירתום את העובדים למאמץ משותף. האמון יבנה לאורך הפרויקט במידה והעובדים יגלו שהאחרים מגבים אותם ותומכים בהם. על המנהלים להיות מעורבים ולהבטיח זאת ע"י עידוד להשגת מטרות הצוות, תמריצים ותגמולים להשגת היעדים, ווידוא שכל המעורבים בפרויקט ישתתפו בו ויזכו להוקרה ולתרומה עבור עבודתם הטובה.

ישמו תקשורת יעילה

אם לעובדים שלכם אין תקשורת יעילה, מסרים וכללים חשובים לא יעברו כהלכה והדבר עשוי לבלבל וליצור חוסר בטחון. כאשר מסר חשוב לא נמסר לאדם הנכון בזמן הנכון, זה יכול לפגוע ברמת האמון בין העובדים במקום העבודה.

לדוגמה פרויקט עליו עבדו יחד צוות העובדים הסתיים ואחד מהעובדים שלא הגיע באותו יום עקב מחלה, לא ידע על סיומו של הפרויקט והמשיך לעבוד על החלק שלו מהבית, גם לאחר שהפרויקט הסתיים. הדבר ייצור מתח וכעסים מוצדקים בשל עבודה מיותרת. עם זאת במצב של תקשורת יעילה, העובדים בצוות ידאגו לעדכן את העובד שנעדר באותו היום כי הפרויקט הסתיים, ויספקו לו את הנתונים לגביי מה שהם עשו בזמן שנעדר. שיטת התקשורת בין העובדים כשהם נמצאים מחוץ למשרד צריכה להיות מסוכמת מראש ובהסכמה קולקטיבית.

עודדו המלצות על חברי צוות פרודוקטיביים

דרך נוספת לגרום ליצירת חברות ואמון בין העובדים היא, לעודד אותם להמליץ על חברי הצוות שבצעו עבודה טובה והובילו להצלחה בפרויקטים. הדרך לעודד המלצה נעשית בעיקרה ע"י הוקרת אותו חבר צוות שהמליץ על חברו, דברי שבח ועידוד ואזכור לכך שבפעם הבאה הוא זה שיוכל להיות המומלץ בצוות ויזכה לתגמול מתאים. חשוב להבחין כי לא נעשית אפליה בעניין בין חברי צוות שתומכים או לחילופין לא מפרגנים לחבריהם בשל עניינים אישיים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה