הסוד לשמירה על כישרונות הייטק – לתת להם אפשרויות לגדול

הסוד לשמירה על כישרונות הייטק – לתת להם אפשרויות לגדול

לאחר שהשקעתם כל כך הרבה זמן ומשאבים בגיוס, קליטה והכשרת העובדים המוכשרים שלכם, הדבר האחרון שתרצו הוא שהם יעזבו

שיתוף
שימור כישרונות

שימור כישרונות

אם אתם רוצים לשמור על כישרונות ההייטק בחברה, עליכם לשים את עצמכם בנעליים שלהם. העבודה היא הרבה יותר מאשר כתיבת קוד או פיתוח: העובדים בחברה לומדים את תרבות ומדיניות החברה והם שגרירי המותג. הם ככל הנראה יערכו מצגות, ישתתפו בכנסים, יובילו צוותים, ויפעלו בכל עת למען הצלחת המשימות והפרויקטים, עליהם הם עובדים.

עובדי הייטק מוכשרים כמעט תמיד שואפים להרחיב את כישוריהם. חברות שלא משכילות לספק להם את אפשרויות הפיתוח, עשויות לאבד את הכישרונות שהן עבדו קשה כל כך לגייס. זה הולך להשפיע לא רק על ההווה של החברה, אלא גם על העתיד שלה: העובדים הללו עומדים לחפש הזדמנויות פיתוח במקומות אחרים.

זה אף פעם לא זמן מתאים לאבד כישרונות, ובתחום הטכנולוגיה שם התחרות היא רבה וקשה, זה גרוע אף יותר.
הקביעות של אנשי הייטק בתחרות כה גדולה בשוק, היא נמוכה יחסית. הסיבות לכך מגוונות, וכוללות את אופי העבודה עצמה. כישרון הייטק מטבעו, צמא ללמוד ובין אם אתה מספק את ההזדמנות הזו או לא, הלמידה היא חלק מה- DNA שלהם.

חברות טכנולוגיה רבות מתמקדות הרבה יותר ביישומים ובכלים מאשר באינטראקציה חברתית ושיח אישי עם העובדים, אך אם היתה לך הזדמנות לשאול עובד הייטק לגבי פיתוח מקצועי, כמעט בטוח שהוא היה משיב בחיוב.

הכלכלה הכוללת ואקלים העבודה גם משחקים תפקיד מפתח בעניין:
הטלטלה הכלכלית של השנים האחרונות, גרמה לאנשים רבים להבין שהם צריכים לשמור על תכנית ב' בכיס המקצועי שלהם.

כיום, קצב ההתפתחות והשינויים בשוק הוא כמו אש מהירה, והאנשים שעובדים באקלים הזה צריכים ללמוד ולהתפתח כל הזמן.

משמעות הגלובליזציה המוגברת פירושה תרבויות שונות, מגוון של התנהגויות חברתיות ומגוון שפות שונות. שמאחדות צוות רב לאומי, רב-דורי, והמשמעות גדולה הרבה יותר מאשר רק להעסיק אותם.

לבני דור המילניום, יש תחושת ערך עצמי חזקה וטובה. הם נוטים לראות את עצמם כצרכנים של מעסיקים ומשרות, כך שהם יכולים לבחור מה שירצו. מחקרים מראים, כי הם גם מחפשים מעסיק המציע יציבות יותר מאי פעם. גם במונחים של כל הקריירה, הם שואפים להישאר כמה שיותר באותו מקום עבודה.

השורה התחתונה של הכישרונות היום, לצד התרבות הדיגיטלית של היום, היא שהעובדים חווים כל הזמן דברים חדשים: אפליקציות חדשות, אתרי מדיה חברתית חדשים, צורות חדשות של תקשורת, מדיניות ונהלים חדשים, אתגרים חדשים . כך גם בעבודה וגם בחיים.

בכל פעם שאנו מעבירים את תשומת הלב שלנו למשימה חדשה או לסביבה חדשה, אנו דוחפים שוב את יכולת הלמידה. אם אתה לא מספק לאנשים שלך אפשרויות למידה רב ממדיות עם הזדמנויות פיתוח, זה אומר שהם לא יוכלו להישאר בחברה לאורך זמן.

בשל כל אלו, עליכם לפתח את הכישרונות שלכם ככל האפשר, על מנת לשמר אותם בחברה וליהנות מהתמורה המשתלמת.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה