5 דרכים לשיפור המורל בחברה

5 דרכים לשיפור המורל בחברה

מורל החברה נפגע בעיקר כאשר ישנו חוצץ בין ההנהלה לעובדים וכאשר מנהיגים בכירים אינם נגישים לעובדים לצורך הקשבה ותמיכה

שיתוף
הגדלת מורל העובדים

הגדלת מורל העובדים

להלן 5 דרכים לשיפור מורל החברה:

הבנת גורמי ההשפעה על המורל

על מנת להעלות את המורל בחברה, יש להבין תחילה מהם גורמי ההשפעה עליו. על המנהלים לדעת לזהות ולהתמודד עם הסיבות לירידה במורל. הסיבות יכולות להיות ויכוחים ומריבות בין חברי הצוות, בין העובדים למנהלם הישיר, בגין שמועות שליליות הקשורות לעתיד החברה או לעתיד העובדים בחברה, בשל תרבות חברה שאינה מפרה ועוד. רק לאחר הבנת הסיבות לירידה במורל, ניתן להתחיל ולטפל בכך.

מנהלים מהווים דוגמה

דרך חכמה להעלאת מורל החברה היא להוות דוגמה למורל גבוה. כמנהל משאבי אנוש או כמנהל בחברה בכלל, עליך לשדר מורל גבוה על מנת להקנות אותו לעובדים. ככל שתציג מעשים הקשורים למורל הגבוה, כך הם יתקבלו ויהוו מקור להשראה אצל האנשים בארגון. הדרך להציג מורל גבוה היא בשעות עבודה ממושכות, בהצגת הצלחות של פרויקטים, בשקיפות העמדות העסקיות של החברה, בכנסי הערכה והבעת תודה לעובדים ומנהלים שהצליחו בביצועים וביעדים וכד'. אל תדבר – עשה! הצג מורל גבוה בעצמך על מנת שאחרים ילכו בעקבותיך.

שיפור תרבות החברה

תרבות החברה היא הגורם הראשון להשפעה על מורל העובדים בה. גם אם חברה מציגה ביצועים מדהימים והצלחות עסקיות פנומנליות, אם ישנו "מסך עשן" סביב העניין והעובדים אינם מודעים או מעורבים בהצלחות, אין שום סיבה שההצלחה תשפיע ותעלה את המורל שלהם. אם העובדים מקבלים את התחושה שהצלחות החברה נחגגות בלעדיהם ובין חדרי החדרים של המנהלים בלבד, הם וודאי לא יזכו לתחושת הצלחה ומורל גבוה.
שקיפות ומעורבות חיוניים להעלאת מורל העובדים ותרבות חברה התומכת באלו, היא זו שתשפיע על תחושות המורל הגבוה. כמנהלים עליכם לייצר שקיפות ולערב את העובדים ככל האפשר בהצלחות כמו גם בכישלונות. תשפו אותם בהחלטות העסקיות ובקשו לשמוע את דעותיהם. תרבות זו היא היעילה ביותר לשמירה על עובדים מרוצים ומעורבים.

פעילויות גיבוש וכיף

אין דרך טוב יותר להעלאת מורל העובדים מיצירת פעילויות של כיף וגיבוש בחברה. בין אם מדובר בערב חברה במסעדה או בבר טיול ג'יפים, נופש בארץ או בחו"ל עם העובדים, סדנאות מעניינות, הרצאות ופעילויות העשרה.
כל דבר שירחיק את העובדים לזמן מה מהעבודה ויאפשר להם חוויה משותפת ומגבשת, יעלה את המורל ויעודד אותם לחזור לעבודה בתחושה של כוחות מחודשים. העובדים צריכים להרגיש שהחברה משקיעה בהם ומתגמלת אותם ככל האפשר.

פיתוח עובדי החברה

העלאת המורל מתבצעת באמצעות תכניות העשרה ופיתוח לעובדים. העובדים רוצים לקבל את הכלים הטובים ביותר על מנת לגדול ולהתפתח בחברה ועל מנת שיצליחו, יש לספק להם את הכלים הנכונים והחדשניים ביותר. קורסים והכשרות לעובדים, בהתאם לצרכי השוק וליעדי הארגון, יבטיחו כי העובדים יקבלו את כל הכלים שהם צריכים על מנת ללמוד ולהשתפר. יש לאפשר לעובדים ללמוד טכנולוגיות ואסטרטגיות חדשות שיעזרו להם להצליח. ארגון המציע לעובדים תכניות הכשרה, קורסים והשתלמויות, ירוויחו עובדים נאמנים ומרוצים וימשכו עובדים נוספים.

 

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה