6 דרכים חכמות לקדם את עצמך בחברה

6 דרכים חכמות לקדם את עצמך בחברה

הדרך לקדם את עצמך בחברה צריכה להיות עדינה ומחושבת. אף אחד לא שואף לקדם עובד ששם מרפקים לאחרים בדרך להצלחה

שיתוף

מאוד מתסכל לראות אחרים מקבלים הזדמנויות להתקדם בתפקידים ולקדם את הקריירה שלהם בחברה. הם זוכים לאתגרים חדשים, לשכר גבוה יותר ולתנאים טובים ומספקים. אם אנשים סביבך מתקדמים בחברה בזמן שאתה נשאר במשך תקופה ארוכה באותו התפקיד, ייתכן ואתה לא עושה מספיק על מנת לקדם את עצמך.

עליך לזכור כי אתה איש היח"צ הטוב ביותר של עצמך. אף אחד לא יקדם אותך אם אתה לא תדאג ליחצן את הדברים הטובים שאתה עושה עבור החברה ואת הביצועים הטובים שלך. אם זאת, חשוב שזה יעשה בעדינות ואף פעם לא בהגזמה ובהתנהגות מוחצנת.

להלן 6 דברים שתוכל לעשות כדי לקדם את הקריירה שלך בצורה עדינה ופרואקטיבית:

שיתוף במידע רלוונטי

אם אתה נתקל במידע חיוני שיכול להיות חשוב לעמיתיך, אל תהסס להעביר אותו אליהם. זה יציג אותך בפניהם כמישהו שדואג לאינטרסים שלהם ושל החברה. המחוות הקטנות הללו נזכרות אצל אותם אנשים, במיוחד כשהם יצטרכו להמליץ עליך בהמשך. זה גם מייצר אימון אצל ההנהלה, כשאתה שם את האינטרסים של החברה לנגד עיניך.

היה ראשון להתנדב

כאשר המנהל שלך זקוק למישהו שיתנדב לוועדה כלשהי בחברה או להוביל פרויקט מסוים, היה ראשו להתנדב. אתה מעוניין להצטייר כאדם שרוצה לקחת על עצמו משימות ואינו חושש מאתגרים. ככל שתהיה מהיר ונגיש להתנדבויות בחברה, כך תיתפש כאדם שאפשר לסמוך עליו עם משימות עתידיות. זה רק יועיל לקידום שלך בחברה. זה גם מראה שאתה לא עושה דברים אך ורק למען המשכורת שלך אלא גם לטובת החברה כולה.

אמץ חדשנות

חדשנות היא מילת המפתח בחברות וארגונים כיום והיא מהותית בכל מקום עבודה. חברות מצליחות כיום הן אלו שמאמצות חדשנות ויצירתיות ואינן חוששות מפיתוח מוצרים חדשניים. ככל שתאמץ את הגישה הזו והמחשבה שלך תהיה חדשנית ומקורית, כך המנהלים יבינו כי הם זקוקים לך יותר.

החמא לסובבים אותך

יישם גישה אמפתית, מעריכה ומכבדת את האנשים סביבך. אתה רוצה שלאנשים יהיה נוח ונעים לעבוד איתך, שהם יבינו את הערך המוסף החברתי שאתה מספק להם מלבד זה המקצועי. מנהל צריך להיות נעים ואהוד, וככל שתהיה כזה יהיה קל יותר לקדם אותך בהמשך לתפקידי ניהול. החביבות אינה מיועדת להנהלה בלבד, עליך לנהוג כך בכל עובד סביבך, החל מהמנהל הבכיר ועד לאיש התחזוקה בבניין.

 השתתף באופן אקטיבי בפגישות

בפגישות הצוות ובמיוחד בפגישות בהן מעורבת ההנהלה הבכירה, הצד את עמדותיך ואל תחשוש לדבר. המנהלים צריכים להכיר אותך וזו דרך טובה לבצע זאת. כמובן שעליך לברור היטב את הדברים עליהם אתה הולך לדבר ומה ראוי להעלות בפני ההנהלה. ככל שתשתף ברעיונותיך הטובים שיועילו לקידום החברה, כך תהיה מוערך וכך יתייחסו לדבריך יותר ברצינות.

הרחב את הידע שלך

למד כל הזמן, אל תסתפק בידע שצברת עד כה. נסה להבין את תחומי העיסוק של המנהלים שמעליך, תלמד את עבודתם, צבור ידע בנושאי בהם הם מבינים וגלה בקיאות בחומר. ככל שתראה שאתה מבין ויודע את עבודת המנהלים, כך יקחו אותך בחשבון ברגע שיתפנה תפקיד ניהולי. כל חברה תעדיף לקדם מנהל שיודע את העבודה ככל היותר מאשר כזה שעליהם להכשירו מהתחלה. 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה