אנגליה: מנהל משאבי אנוש פוטר בגלל Linkedin

אנגליה: מנהל משאבי אנוש פוטר בגלל Linkedin

מנהל משאבי אנוש של חברת הגז הבריטית BG, תובע את החברה לאחר שפיטרה אותו בגלל שכתב עליה ברשת החברתית

שיתוף
Linkedin
Linkedin. אסורה לעובדי משאבי אנוש באנגליה?

מנהל בכיר לשעבר בתחום משאבי אנוש של חברת הגז הבריטית BG Group, הגיש תביעה כנגד החברה בטענה כי שוחרר מתפקידו שלא כחוק לאחר שפרסם פרטים שונים על החברה ושאיפות הקריירה שלו ברשת החברתית Linkedin.

ג'ון פלקסמן סיפר בבית המשפט כי מעסיקיו לשעבר פיטרו אותו לאחר שהתנגדו לסוג האינפורמציה שהוא כתב בפרופיל האישי שלו ברשת, בה טען כי הצליח להפחית את שיעורי השחיקה בחברה. סיבה נוספת שבגללה מנהליו כעסו עליו לטענתו, הייתה העובדה שהוא סימן בפרופיל שלו כי הוא "מעוניין בהזדמנויות עבודה נוספות", בצירוף קורות החיים שלו.

מעסיקיו של פלקסמן ביקשו ממנו תחילה להסיר מהפרופיל את האינפורמציה הקשורה לחברת BG Group מלבד פרטיו האישיים והמקצועיים שלו. פלקסמן סירב בטענה שכל האינפורמציה שהוא פרסם באתר, לרבות הנתונים על הפחתת שיעורי השחיקה בחברה, הינם ידועים לכל וניתנים להשגה באופן פשוט.

"לי נדמה שהכעס הגדול של הבוס שלי היה בגלל שפרסמתי את קורות החיים שלי באתר", סיפר פלקסמן השבוע לעיתונות הבריטית. "הוא פשוט כתב לי להסיר מהדף כל דבר שקשור לחברה מלבד התאריכים והתואר שלי בחברה, מבחינתי זה נראה מיותר וחסר אחראיות".

פלקסמן הוסיף כי לא פחות מ-21 מעמיתיו לעבודה סימנו בפרופיל שלהם באתר את התיבה: "מעוניין  בהזדמנויות עבודה נוספות".

דובר חברת BG Group טען בסיום הדיון הראשון במשפט, כי החברה מברכת על ההזדמנות שניתנת לה להסביר את עמדתה במהלך המשפט.

המקרה, שעדיין נמצא בבית המשפט, מעלה שאלות נוספות ברמה הפילוסופית ופרקטית לגבי השימוש של עובדים ברשתות חברתיות שונות, תוך ציון שם מקום העבודה שלהם ודעותיהם על התנהלותו.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה