שיתוף

מנהלי משאבי אנוש בכל העולם מתלבטים בימים איך להתמודד עם כל נושא גיוס העובדים, קליטת עובדים מרחוק, שימור העובדים מרחוק.

איך להתמודד עם סוגיית גיוס ושימור הטלנטים תוך כדי מצב של שיבוש דרמטי של כל סדרי העולם בתחום הארגונים.

כיצד, במצב הנוכחי, ניתן לזהות את הטלנט הנדרש והמתאים ביותר לארגון, איך ניתן לקדם עובדים למקומות הנכונים להם ביותר, ואיך להתגבר על אתגרים לא פושטים נוספים הקשורים לניהול המשאב האנושי.

כאן נכנסת לתמונה טכנולוגית הבלוקצ'יין. מדובר בטכנולוגיה שמאפשרת לבצע פעילות אונליין תוך אימות של טרנסאקציות בין צדדים שונים ללא צורך בגורם ניהול מרכזי.

מסתבר שבלוקצ'יין עבור משאבי אנוש הוא כבר לא חלום רחוק. מדובר בטכנולוגיה מבטיחה ובעלת פוטנציאל רב המאפשרת לשפר את כל נושא גיוס העובדים, חיבורם לארגון, הקצאת הכשרות ותחומים רבים אחרים של חווית העובדים.

טכנולוגית הבלוקצ'יין תאפשר למועמדים להגיש קורות חיים דרך מערכת טכנולוגית יעודית. המועמדים יאספו את אישורי הבלוקצ'יין הרלוונטיים שהונפקו להם במהלך הקריירה שלהם, יפתחו את 'ארנק' הבלוקצ'יין שלהם בטלפונים הניידים שלהם, יסרקו קוד QR בתיאור התפקיד, יקישו על 'קבל', יגישו את קורות החיים ויקבלו אישור קבלה.

המעסיק הפוטנציאלי יפתח את המערכת יראה שם את פרטי ההתקשרות איתם, את קורות החיים שלהם, את כל התארים שסיימו, את כל הקורסים וההכשרות שקיבלו, את היסטוריית התפקידים שביצעו ופרטים רבים נוספים שקשורים להתאמתם לארגון ולתפקיד.

הנקודה החשובה בעניין זה היא שכל הנתונים הללו כבר מגיעים אל מנהל משאבי האנוש לאחר שהם אומתו על ידי מקורות מוסמכים ואמינים.

המשמעות היא שהמעסיק לא יצטרך לבדוק את אמינות ואמיתות הנכתב בקורות החיים, ולא יצטרך לחפש ממליצים שמידת הכנות שלהם היא לפעמים מוטלת בספק. הוא יוכל לגייס אותם בטווח המיידי.

לתהליך זה יש השלכות משמעותית. הליך הגיוס מבוסס על איסוף נתונים מאומתים במהירות האפשרית וקבלת החלטות במהירות.

המשאב האנושי הוא תחום מורכב בכל הנוגע לאיסוף נתונים. טכנולוגית הבלוקצ'יין המיועדת למשאבי אנוש פותרת את המורכבות הזאת.

ההבטחה הגדולה שטמונה בטכנולוגיה זו היא בכך, שהיא עשירה בנתונים שהמועמדים המשתמשים בה יכולים  לצבור אודות עצמם במהלך חייהם, ולהציג למעסיקים פוטנציאליים את ערכם הייחודי.

היתרון עבור מעסיקים הוא בכך שהם יכולים להצליב נתונים לא ברורים או נתונים שחסרים בהם פרטים, עם נתונים מאומתים שלא היו נגישים בעבר, כדי לקבל החלטות אסטרטגיות בכל הקשור למשאב האנושי בארגון.

מדובר רבות על הבינה המלאכותית שתבצע חלק גדול מהמשימות הטכניות עבור מנהלי משאבי אנוש כדי שיוכל לקבל החלטות ברורות יותר בקלות ובמהירות.

אבל הבינה המלאכותית לא נועדה להיות במקום טכנולוגית הבלוקצ'יין. כדי שהבינה המלאכותית תוכל לעבוד בשיא היעילות המתאפשרת, היא צריכה לקבל מערך נתונים שיהיה מוצלב, עשיר ורחב.

לכן הבלוקצ'יין הוא הדלק שמאפשר לבינה המלאכותית וללמידת המכונה לפעול ביעילות המקסימלית.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה