5 משכורות פיצויים לעובד שפוטר כעבור חצי שנה בלבד

5 משכורות פיצויים לעובד שפוטר כעבור חצי שנה בלבד

בוקר אחד הגיע יגאל בן-עמי לעבודתו כעוזר ראש המועצה, ומצא על כיסאו את איש אמונו של של הבוס ללא כל התרעה. ביה"ד: "פגעו בכבודו"

שיתוף
פיצויי פיטורין

לא מעט עובדים עומדים לעיתים בפני ההתלבטות, האם להתפטר ממקום עבודה אחרי פרק זמן קצר ולהישאר ללא פיצויים או לגרום לפיטוריך ולנסות להוציא פיצויי פיטורים מהמעסיק.

עובד במועצה המקומית מבשרת ציון הרחיק לכת והלך עם הנושא כמה צעדים קדימה, לפתחו של בית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

פסק הדין של שופט בית הדין דניאל גולדברג, קבע לעובד פיצויים בגובה חמש משכורות למרות שהועסק חצי שנה בלבד. מסתבר שגם כאן, הדרך חשובה יותר מהתוצאה.

"הדרך הפוגענית בה סולק התובע ממשרתו, מצדיקה החמרה ביחס לפגם שנפל בפיטוריו", כתב השופט גולדברג בהחלטתו.

העובד, יגאל יעקב בן-עמי, מונה לאחר מכרז לתפקיד עוזר ראש המועצה המקומית. בתום שישה חודשי עבודה בתפקיד, הגיע הלה לעבודה ולתדהמתו מצא עובד אחר שבעבר כבר הועסק באותו משרה בדיוק אך עזב לטובת אחרת. אותו עובד ישב על כיסא במשרדו ללא כל התרעה מוקדמת.

אותו עובד אמר לתובע, כי ראש המועצה המקומית החזיר אותו לתפקידו זה, לאחר שבוטל איוש המשרה אליה עבר. לפיכך תבע בן-עמי את המועצה המקומית באמצעות עו"ד כפיר זאב, בשל פיטורים שלא כדין וללא שימוע.

בית הדין קבע בהחלטתו, כי האופן שבו בוצעו פיטורי התובע "נגוע בפגם של חוסר תום לב, היעדר שימוע ופגיעה בזכותו של העובד לכבוד. "ועל כך הוא זכאי לפיצוי מיוחד", גזר השופט גולדברג.

 

עובדות חשובות על פיצויי פיטורין

280 שקל פיצוי לנעדרים מהעבודה עקב הלחימה בדרום


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה