עבודה ערבית: האקדמאים הערבים כובשים את משרדי הממשלה

עבודה ערבית: האקדמאים הערבים כובשים את משרדי הממשלה

סטודנטים ערבים נפגשו עם מנכ"ל משרד המשפטים ושמעו ממנו על מסלולי הקריירה במשרדו ובמשרות מדינה בכלל

שיתוף
בעיות באיזון מגזרי

בעיות באיזון מגזרי

הניסיונות לשילובן בשוק העבודה של אוכלוסיות המוגדרות "מוחלשות" בחברה הישראלית נמשך גם ברובד המקצועי-אקדמי.

שיתוף פעולה של "הממסד" עם עמותה מ"המגזר השלישי" הביא לכך שקבוצת סטודנטים ואקדמאים ערבים נפגשו היום (ד') עם מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף. מטרת המפגש המוצהרת הייתה לפשט עבור הסטודנטים והבוגרים הערבים את תהליך הקבלה לעבודה במשרדים ממשלתיים ציבוריים, לרבות משרד המשפטים.

למפגש נקבע סדר נושאים לשיחה מראש, אולם מנכ"ל המשרד ויתר עליו ודיבר עם הסטודנטים למשפטים באופן פורמלי פחות על הקשיים בהם נתקלו באיתור תעסוקה הולמת. רוטקופף פירט בפניהם את המסלולים ואפשרויות הקריירה המוצעות במשרדו.

את המפגש יזמו עמותת קו משווה, משרד המשפטים והפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

 

"חיוניים למשק"

מסקר שבוצע לאחרונה על ידי מכון המחקר "לוטם" נמצא כי נרשמה עלייה מובהקת בתפיסת הכדאיות העסקית של העסקת אקדמאים ערבים בהשוואה לשנת 2009. הסקר הצביע כי ישנה עלייה בתפיסת היתרונות שבהעסקת אקדמאים ערבים, כמו הלימה לשוק הגלובלי, תוספת כוח אדם איכותי ויתרון בשוק המגזרי.

מנכ"ל העמותה, יעל קאהן-שרון, הביעה כצפוי שביעות רצון בתום הפגישה. "אנו מרגישים שהמפגש צמצם את הפער בין משרד המשפטים לבין אקדמאים מהמגזר הערבי. המסר העיקרי שהועבר הוא שהאוכלוסייה האקדמאית הערבית הינה חיונית ורצויה בשוק התעסוקה הציבורי".   

קו משווה הינה קבוצת מעסיקים לקידום שוויון לאקדמאים ערבים. היא הוקמה על-ידי התעשיין דב לאוטמן ואיגודי המעסיקים במשק בשנת 2007.

 

בזק שלום מדברת פאטמה: מוקד שירות של בזק בתוך מסגד

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה