שבעה צעדים למציאת משמעות בעבודה שלך

שבעה צעדים למציאת משמעות בעבודה שלך

על מנת להפוך את העבודה שלנו לבעלת משמעות, יש לבצע מספר צעדים הכוללים בעיקר כנות אישית והבנת המטרות שלנו

שיתוף

אצל כל אחד מאיתנו מגיע שלב מסוים בו הוא הופך להיות מה שהוא עושה. אנחנו שואפים לכך שחיי העבודה והחיים האישיים שלנו יתאימו לנו כמו חליפה בהתאמה אישית, ונראה כי סוד ההצלחה והאושר טמון במציאת עבודה המייצרת לנו משמעות.

להלן מדריך מהיר למציאת משמעות במקום העבודה:

התאמת מקום העבודה

חלק מהאנשים נמצאים במקום הלא נכון להם. עובדים בחברה שאינה מתאימה להם, בתעשייה שהם לא מתחברים אליה ועם לקוחות שהם אינם מסוגלים לסבול.
ראשית עליך להבין אם מקום העבודה שלך מתאים לך. לזהות היכן אתה נמצא בקריירה שלך, כיצד הגעת לשם והאם קיים חוסר סיפוק בחיים המקצועיים שלך.

ערכי הליבה

קבע את ערכי הליבה שלך. ערכי הליבה היא רשימת הערכים הפנימיים שאינם נתונים למשא ומתן. אלו הן התכונות אשר אתה רוצה להיות משויך אליהן, התארים אותם אתה רוצה שהחברים והעמיתים לעבודה שלך יזכרו. יצירת רשימת ערכים תחשוף את האני האמיתי שלך. ברדע שהכנת את הרשימה, עליך לוודא כי אתה מיישר איתה קו ופועל בהתאם לאותם ערכים.

השאלות החשובות

במקום לטאטא את השאלות הגדולות מתחת לשטיח, שאל את עצמך אותן והתמודד עם התשובות. שאלות כגון "מה אני באמת רוצה?" או "האם עליי לשנות קריירה?". ככל שתהיה כן עם התשובות שלך לשאלות הגדולות , כך תהיה קרוב יותר להשגת מטרותיך האמיתיות.

צא למסע

אין מדובר במסע פיזי כי אם במסע נפשי. תהליך הבנת המקום הקרייריסטי שלך אינו תהליך קצר. אתה יוצא למסע להבנת עשייה ומשמעות. מציאת מטרה ומשמעות היא תהליך מורכב שעשוי להתפתל ולהסתעף למקומות בלתי צפויים, בדיוק כמו סיפור הצלחה.

מטרה נעלה

מצא מטרה נעלה. המטרה הנעלה שלך היא זו המספקת משמעות לכל מה שאתה עושה.
קח את הזמן למצוא את אותה מטרה נעלה, בגינה בחרת בדרך הקריירה שלך. חשוב – האם הדרך שאתה עושה מקרבת אותך למטרה הזו. האם המטרה הנעלה עליה חשבת בתחילת הדרך, עדיין מהווה את המטרה הנוכחית שלך? אולי המטרות השתנו בינתיים.

הפרישה לגמלאות

הקריירה וחיי העבודה חשובים מאין כמוהם. אך גם סיום העבודה חשוב לא פחות. נסה להבין האם הפרישה לגמלאות תהיה נוחה ומספקת, לאחר שנים במקום העבודה הנוכחי. אחת המשמעויות של עבודה לאורך שנים, היא גיוס הכספים לזמן בו תפרשו מהעבודה. האם מקום העבודה הנוכחי שלך מבטיח לך פרישה מספקת?.

האנשים סביבך

ההון האנושי הוא זה שעושה את החברה. נסה להבין עם עצמך, האם האנשים בהם אתה מוקף ואיתם אתה עובד מידיי יום, הם אותם אנשים שרצית שיהיו סביבך?! האם הסביבה האנושית נעימה ומפתחת אותך? או האם היא מכבה אותך וגורמת לך סבל. חשוב מאוד לבחון במהלך המסע שלך, גם את הסביבה האנושית מולה אתה פועל מידיי יום.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה