לקראת כנס פנסיה ופרישה: ייפוי כוח מתמשך וצוואה

לקראת כנס פנסיה ופרישה: ייפוי כוח מתמשך וצוואה

עו"ד רונן לפיד ירצה בכנס פנסיה ופרישה על ייפוי כוח מתמשך וצוואה, בהקשר של יציאת עובדים לגמלאות

שיתוף
רונן לפיד

עו"ד רונן לפיד

ייפוי כוח מתמשך וצוואה, הם שני מוצרים משפטיים אשר יש לתת עליהם את הדעת, ותקופת היציאה לגמלאות היא תקופה מצוינת לעסוק בכך", כך אומר עו"ד רונן לפיד, לקראת הרצאתו בכנס פנסיה ופרישה – כנס משאבי אנוש להיערכות לשינויים בתשלומי פנסיה ופרישת עובדים, שיתקיים ב-18 בדצמבר במכללת 'מגמות'.

מהם לדעתך 3 האתגרים המשפטיים המרכזיים שעומדים בפני מעסיקים בנושא פרישה לגמלאות של העובדים?

"יציאת עובד לגמלאות מהווה אתגר למעסיק במספר היבטים:

1 "פרידה נאותה מהעובד שהקדיש שנים רבות לארגון.

2 "יצירת אווירת המשכיות למחליפים של העובדים הפורשים.

3 "הקפדה על מתן כלל הזכויות הנדרשות לעובד הפורש".

מהו לדעתך תפקידם של מנהלי משאבי האנוש בכל הקשור לביטוח הפנסיוני של העובדים – בהיבט המשפטי?

"מנהלי משאבי אנוש בארגון דואגים לרווחתם של העובדים בתקופת עבודתם ובתקופת יציאתם לגמלאות.

"מן הראוי כי הארגון ידאג גם לעתידם של העובדים כגמלאים שכן הם מקדישים את שנותיהם הרבות בתרומה לארגון.

"בנוסף, יש כיום חוק המחייב כל מעסיק להפריש כספים לעובד לקרן הפנסיה. על העובד חלה החובה לוודא כי אכן המעסיק מפריש את הכספים, ועל מנהלי משאבי האנוש בארגון חלה החובה לוודא כי הכספים אכן מועברים ליעדם בקרן הפנסיה".

אילו תובנות יקבלו המשתתפים בהרצאתך בכנס הפנסיה והפרישה?

"משתתפי ההרצאה ייחשפו למוצרים משפטים שהאחד מהם הוא חדש יחסית ונקרא: ייפוי כוח מתמשך.

"ייפוי כוח מתמשך מאפשר לתכנן מי יהא האחראי לעניינים רפואיים, כספיים, אישיים ואחרים, בעת שהאדם נקלע למצב בו הוא לא יכול לקבל החלטות על עצמו, כגון, תאונה כזו או אחרת בה האדם מאבד את היכולת לקבל החלטות, נבצרות זמנית בשל מקרה רפואי מורכב וכדומה.

"בהרצאה אספר על התהליך עצמו שאינו מורכב ואפילו פשוט שיוצר שקט נפשי ומהווה פתרון למצבים מורכבים ומאתגרים שיכולים לקרות לנו במהלך חיינו.

"בנוסף, ההרצאה תכלול הסבר על צוואה, שזהו מוצר משפטי שונה לגמרי מייפוי כוח מתמשך. צוואה, להבדיל מייפוי כוח מתמשך, הוא בעצם מסמך משפטי שמצווה מה יקרה אחרי מותי ולא כשאני עדיין בחיים".


רונן לפיד סא"ל (במיל'), איש משאבי אנוש ברמ"ח איבריו, בעלים של חברת בוטיק של עורכי דין המתמחים בנזיקין, נכות רפואית משרד הביטחון וביטוח לאומי, רשלנות רפואית ועוד. משרדו של רונן לפיד מטפל בכל תיק באופן אישי בכל לקוח ולקוח. המשרד מונה מספר עורכי דין מומחים בתחומם ולמשרד סניפים בכל הארץ, כך שהמשרד נגיש לכל לקוח. נשמח לתת ייעוץ משפטי לכל נושא ועניין.

 תוכלו לפגוש את עו"ד רונן לפיד ולשמוע עוד על נושא הרצאתו בכנס פנסיה ופרישה – כנס משאבי אנוש להיערכות לשינויים בתשלומי פנסיה ופרישת עובדים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה