כנס פנסיה ופרישה 2022

כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש | המכללה האקדמית ת"א-יפו

כנס פרישה ופנסיה מאורגן בשיתוף:

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

הרישום לכנס הינו ללא עלות למנהלי/ות משאבי אנוש מארגונים, אך ההשתתפות מחייבת רישום מראש וקבלת אישור המארגנים!

פרישה מהעבודה היא נקודת מפנה משמעותית בחייו של כל עובד – עליכם מוטלת האחריות לדאוג לכך שהעובד יקבל את המקסימום!

ב-22 במאי נערוך כנס משאבי אנוש שיעסוק בהערכות ובהתמודדות עם שינויים בניהול הפנסיוני ובניהול תהליך פרישת עובדים מארגונים אשר עוברים תהפוכות בשנים האחרונות.

בין האתגרים החלים עליכם מנהלי משאבי אנוש ומנהלי השכר בארגונים, ניתן למנות את החובה לאפשר עבודה עם כל סוכן, רפורמת קרנות ברירת המחדל, והשינויים בצורת סידור ההפרשות. כמו כן, קיים האתר של ליווי עובד העומד בפני פרישה, הן בפרקטיקה והן בצד האישי.

בנוסף אם בעבר המעסיקים היו צריכים לתפעל את המערך הפנסיוני של הארגון באמצעות סוכן הסדר יחיד, היום הם נדרשים לעבוד לעתים עם עשרות סוכנים שונים, אשר מחולקים ל-3 בעלי תפקידים שונים: סוכן משווק, סוכן מתפעל וסוכן מלווה מעסיק.

שינויים אלו ועוד מייצרים עומס רב על המערכת הארגונית בשל השינויים התכופים הנאכפים בשינויי חקיקה חדשים. בכנס אנו נסייע לכם לעשות סדר במושגים ובשינויים שחלו בתחום זה בשנים האחרונות, נקנה לכם תובנות וטיפים כיצד יש לתפעל את מערך תשלומי הפנסיה לעובדים כנדרש בחוק.

כנס זה יחשוף לעומק את המידע הנדרש בתחום הפנסיוני ונותני השירותים בתהליך פרישת העובדים. הכנס יסייע לכם לבחון את החלופות השונות הקיימות כיום, וכיצד ניתן לסייע באופן מיטבי לעובדים בתהליך הפרישה.

הכנס יעסוק במכלול ההיבטים של הפרישה והניהול הפנסיוני המקדים לה, ויעניק כלים חדשניים לניהול התהליך מנקודת מבט המשלבת את צרכי העובד וצרכי הארגון.

בין מרצי כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש:

כנס פרישה ופנסיה מאורגן על ידי:

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

לו"ז כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש:

התכנסות וארוחת בוקר

08:00-09:00

ברכות ודברי פתיחה – הצגת המכללה
פרופסור חנה מדלר – לירז, אקדמית ת"א יפו

09:00-09:10

סבב הרצאות ראשון

09:10-11:20

"פגישה עם פרישה"
צחי קלנר מנכ"ל משותף נתיבי פרישה

עולם הפרישה במאה ה 21 מנוקדת מבטו של הפורש. משמעות הפרישה על חיי העובד וחשיבות ההכנה לפרישה לארגון והעבדים הנשארים.

מה פורשים אינם יודעים לגבי היציאה לפנסיה?

רבים אינם יודעים, שבגיל הפרישה הם ידרשו לקבל הרבה החלטות קריטיות שלא יוכלו לחזור בהן לאחר מכן, ובשום שלב בחייהם לא קיבלו הכשרה של ממש לקבלת החלטות בנושאים קריטיים אלו. לדוגמה: מתי כדאי לצאת לפרישה, החלטות לגבי צורת הקצבה שהם יקבלו, מה אפשר להשאיר לבן/בת הזוג או ליורשים מהקצבה שיקבלו, מהי המשמעות של משיכת פיצויים ומענקים מבחינת המס, החלטות שיש לקבל לפני סיום העבודה לגביי קבלת הכספים מהמעסיק, את כל אלו ועוד חשוב לדעת לפני שיוצאים לפרישה, אני מייעץ לאנשים רבים לפני היציאה לפנסיה בכדי שיוכלו לנצל את הכספים בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר ולהרוויח מהם כמה שיותר.

בנוסף, רבים אינם מודעים לכך שניתן להתחיל לנצל את כספי הפרישה ולהמשיך לעבוד באופן מלא או חלקי, ומומלץ לתכנן זאת מבחינת היבטי המס. כמו כן, יש כספים שמומלץ לנצל לפני וכאלו שאחרי גיל מסוים, ויש אפשרויות שאנשים לא יודעים שהן קיימות.

בהרצאה ילמדו המשתתפים על הנקודות ודגשים החשובים בהליך הפרישה בפועל, נראה כיצד בונים תכנית ומלווים את העובדים לכל אורך ההליך, לפני ואחרי הפרישה.

פרישה מא' עד ת' – משלב התכנון ועד היישום
אמיר לוי, מנכ"ל – מומחה לתכנון פרישה

שלבי יישום ותכנון הפרישה

ניהול הסדרים פנסיונים ב"עולם החדש"

כיום לא ניתן יותר לצרף עובדים בהסדרי רבים ל – 5 קרנות הפנסיה הגדולות, המסורתיות, אלה רק לאחת מתוך ארבעת הקרנות הנבחרות (קרנות ברירות המחדל) או באמצעות פגישה עם בעל רישיון פנסיוני, וביניהם משווק ישיר ולא אובייקטיבי של אחת הקרנות המסורתיות.

כיצד מנגישים תכנון פנסיוני אובייקטיבי לכלל המעסיקים והעובדים במשק, בשילוב פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת לניהול הצטרפויות עובדים למגוון מוצרים פנסיונים, תוך שמירה על מגוון ההסכמים להוזלת דמי ניהול בקרנות הפנסיה הגדולות ומתן אפשרות בחירה לעובדים בין הצטרפות לכל קרן שיבחרו ובין בחירה בפגישה עם משווק אובייקטיבי לבחינת התיק הפנסיוני כולו.

אתם עוברים על החוק ולא יודעים על זה

בתחילת 2019 נכנסו לתוקף עדכוני החקיקה בנושא הפנסיה, עדכונים אשר מטילים חובות רבים על המעסיק. בתחילת 2020 נכנסו לתוקף עדכונים נוספים וכן התחילה עקיפה רחבה יותר כולל התחלת חלוקת קנסות ופתיחת תהליכים משפטיים כנגד ארגונים ומנהליהן שעוברים על החוק. בהרצאה נסקור את העדכונים וכיצד עלינו להיערך להם, על מנת לעמוד בדרישות החוק מחד, ולתת שירות מיטבי לעובדים מאידך.

"הדרך אל הא[ע]ושר"
אביעד קוזליק סמנכ"ל נ.פ.א

כולנו חולמים על יציאה לפנסיה בגיל הפרישה, שקט, שלווה, נסיעה לתאילנד, מבט על החופים, הלבנים המים הצלולים והשקיעה המרהיבה. אך לרוב הפורשים בישראל, בהגיעם לגיל הפרישה, החלום מתנפץ לרסיסים.

הפסקת קפה וכיבוד עשיר ומפנק

11:20-11:50

סבב הרצאות שני

11:50-13:20

פרישה כחלק מאחראיות תאגידית
ד"ר ליעד אורתר, מנהל פירמת היעוץ SHIBOLET ESG

פרישה היא אחד מהאירועים המשמעותיים בחייו של אדם. האירוע מהווה נקודת מפנה אישית הן ברמה המקצועית והן ברמה הנפשית. למעסיק ישנה אחריות של ממש בהענקת כלי התמודדות משמעותיים לעובדיו לפני שאלו עוזבים את מקום העבודה. כיום, מעסיקים מודעים הרבה יותר למשמעות ואחריות זו ופועלים בהתאם אם באמצעות קורסים לקראת פרישה ליווי אישי גם לאחריה. פעילות זו אשר ברובה מתבצעת ע"י המעסיק שלא במסגרת חובותיו החוקיות, מהווה חלק מרכזי בגישת ה ESG (אחריות תאגידית) ומסייעת לתאגיד בשמירה על המוניטין שלו, בהעברת נכנסי ידע משמעותיים בחילופי עובדים ובחיזוק הקשר עם העובדים הצעירים הרואים כיצד מתייחסים את המבוגרים במקום העבודה. במסגרת הרצאת מבוא זו אתייחס להיבטים אלו ואציג את תפיסת הגרונטולוגיה התאגידית אשר פיתחתי במסגרת עבודת הדוקטורט שלי בחוג לגרונטולוגיה באוני' חיפה.

צמתים בחייו של העובד

על ה"צמתים השונים" בחייו של העובד לאורך שנות עבודתו והחשיבות של יעוץ פנסיוני ותכנון הפרישה באופן נכון.
בהרצאה נלמד על התהליך מההיבט הפנסיוני והפיננסי בהיערכות של העובד לקראת הפרישה ובפרישה עצמה.

מגנוט טאלנט
דר' חיים אמסל, אקדמית ת"א יפו

האתגר וכיווני פעולה אפקטיביים.

הטיפים הכי חשובים של הפנסיה של העובדים ב-2022

מעולם לא לימדו את העובדים ממה מורכבת פנסיה או למה אנחנו משלמים כ"כ הרבה כסף על ביטוחים. בהרצאה נחלוק את הטיפים הכי חשובים לשנת 2022, על מנת שכל עובד שפוגש בסוכן/יועץ – ידע תמיד לשמור על האינטרס שלו. העובד יבין כי הנושאים האלו לא מסובכים כפי שחשב. העובד ידע בדיוק כמה הוא משלם ולמה, מה הזכויות שלו וידע שהוא משלם רק על מה שהוא באמת צריך והכי חשוב – ישפר משמעותית את העתיד הפנסיוני שלו וזה יהיה שווה כסף אדיר.

פתרונות טכנולוגיות בפרישה
ד"ר רון ברגר מנכ"ל משותף נתיבי פרישה

כיצד נעשה שימוש בטכנולוגיה בתהליך הפרישה של העובדים – אלו כלים עומדים לראשותנו לתכנון וניהול הפרישה, הן מצד הארגון והן כשירות לעובד.

אחריותו של המעסיק בעולם הפרישה

ההרצאה תעסוק באתגרים ובהתמודדויות בתכנון תהליך הפרישה האישי בראי המעסיק לעובדים, מנהלים, בכירים ובעלי שליטה. מעורבותו של המעסיק בהליך הפרישה הופכת משמעותית והרת גורל לעתידו של העובד לאחר פרישתו.

במסגרת ההרצאה נסקור את הכלים הפרקטיים העומדים לרשות מנהלות ומנהלי משאבי האנוש בניהול תהליך ארגוני מוצלח המביא לפורשים מרוצים ושימור עובדים וטאלנטים בארגון.