שיתוף

ימי חופשה בתשלום ללא הגבלה. נשמע יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי? מסתבר שזאת לא אשליה. יותר ויותר חברות בעולם, מתחילות לראות את היתרון ביישום מדיניות משאבי אנוש שכזאת.

אחרי הכול, איזו דרך יעילה יותר להיאבק בתופעת השחיקה הגוברת של עובדים בכל העולם, מאשר לאפשר להם לנוח ולאזן טוב יותר בין עבודה לפנאי.

מתברר שעובדים שנחים היטב ושמרגישים שהחברה שלהם סומכת עליהם ומכבדת אותם, הם עובדים שמתפקדים טוב יותר בעבודה.

בין החברות הגדולות בעולם שכבר הודיעו על יישום מדיניות זו ניתן למנות את נטפליקס, ג'נרל אלקטריק ואחרות.

הענקיות הבינלאומיות שנקטו במדיניות החופשה הבלתי מוגבלת, סללו את הדרך בפני עסקים קטנים יותר בתחום עיסוקן, שבעבר לא העזו אפילו לחשוב על כך.

למעשה, המגמה הגוברת להטמיע בחברות הייטק מדיניות של ימי חופשה ללא הגבלה, כבר הפכה למרכיב משמעותי באסטרטגית משאבי האנוש של חברות טכנולוגיה רבות בעולם, ובעיקר בקרב סטארט-אפים.

בימים אלה, מצטרפות אליהן גם חברות מהתעשיות המסורתיות בארה"ב ומאמצות את אסטרטגית משאבי האנוש הזאת. מדובר בהטבה שמהווה מגנט לטלנטים חדשים ומאפשרת לשמר את העובדים הקיימים של החברה.

מתברר שאלה האחרונים מגיבים בחיוב למדיניות זו. מסקרים שנערכו על ידי חברות מחקר בארה"ב בנושא הטבות לעובדים עולה, כי יותר מ-70 אחוזים מהעובדים האמריקאים מביעים עניין בקבלת חופשה בתשלום ללא הגבלת מספר הימים.

כעת מתברר שמדיניות זו כבר הגיעה גם אל משאבי האנוש של חברות בארץ. עד כה היה מדובר בעיקר בסטרט אפים, אבל לאחרונה הודיעה ענקית התוכנה אמדוקס על מעבר למודל עבודה זה, שמאפשר לעובדים לקחת ימי חופשה ללא הגבלה.

בעקבות זאת תהיה אמדוקס ישראל למעסיק הגדול ביותר במשק הישראלי שמאמץ תוכנית כזו. התוכנית תושק בתחילת חודש מרץ הקרוב.

בכך למעשה הודיעה קבוצת אמדוקס על מהלך יוצא דופן להתמודדות עם אחת הבעיות הגדולות בעולם התעסוקה המודרני: שחיקת העובדים.

ישראל וארה"ב הן המדינות הראשונות בהן תשיק החברה את התוכנית. בשלבים הבאים תורחב התוכנית למדינות נוספות בהן פועלת קבוצת אמדוקס.

בחברה מאמינים כי חברות ענק נוספות הפועלות בישראל יצטרפו ליוזמה ויפעילו מודל דומה, שהפך לכורח המציאות בעולם הפוסט קורונה.

החברה מדגישה, כי המעבר למודל החדש יתבצע תוך שמירה על הזכויות הקיימות של העובדים. בתוך כך, מספר ימי החופשה במהלך השנה המגיעים לעובדים על פי החוזה שלהם ימשיכו לעמוד לרשותם מידי שנה.

באמדוקס מאמינים שמודל החופשה ללא הגבלה, יעודד את העובדים לצאת לחופשה ופנאי על פי הצורך, ולא רק לאחר שהם מגיעים למצב בו רמת השחיקה שלהם גבוהה.

כמו כן מעודדים באמדוקס את העובדים לקחת חופשה שתאפשר לכל עובד להתנתק באופן מוחלט מעבודתו.

מהלך זה של אמדוקס הוא חלק מהאסטרטגיה של החברה להפוך את סביבת העבודה לגמישה יותר ולהעניק לעובדים הזדמנויות קריירה מגוונות יותר.

מנהלת חטיבת משאבי אנוש באמדוקס, יהודית ימפולסקי אומרת כי "לאור שחיקת העובדים והמנהלים שגברה במהלך תקופת הקורונה, אנחנו מבחינים בצורך הגובר של עובדים לגמישות בעבודה.

"התוכנית, הנקראת Vacation without Limits, נועדה להפחית משמעותית את מצב השחיקה, על ידי העצמת העובדים והענקת גמישות מרבית שתייצר איזון בית העבודה לחיים האישיים של העובדים ורווחה מקסימלית".

לדבריה, "הבסיס להטמעת התוכנית נטוע באמון שיש לחברה בעובדים, בביטחון בשיקול הדעת, ובאחריות שיש לכלל עובדי אמדוקס.

"תוכנית זו  מעניקה לעובדים את החופש לבחור את התנאים הטובים ביותר עבורם למיצוי הפוטנציאל ולהגשמת המטרות שלהם בפן המקצועי והאישי"

ימפולסקי מדגישה, כי "לאור שחיקת העובדים שגברה בתקופת הקורונה, אנחנו מבחינים בצורך הגובר של עובדים לגמישות.

"חשוב להדגיש כי הפקנו לקחים ממודלים דומים שהופעלו בעולם, על מנת שאכן נראה גידול משמעותי בלקיחת ימי חופשה. כמעסיקים, אנחנו מחויבים לשמור על איזון בריא בין עבודה לפנאי".

יתרה מכך, מודל זה מבזר את הסמכות למתן חופשות ללא הגבלה, ומעביר את האחריות לאיזון בין עבודה לפנאי, לשדרה רחבה של מנהלים, אשר יצוידו בכלים המתאימים ואף יימדדו על כך.

כאמור, המהלך מהווה חלק מהאסטרטגיה של אמדוקס להפוך את סביבת העבודה לגמישה יותר ולהעניק לעובדים הזדמנויות קריירה מגוונות יותר.

קבוצת אמדוקס העולמית, המעסיקה כ-29 אלף עובדים במדינות רבות בעולם, מתכוננת לקראת העתיד והינה חברה מונחת ערכים, המחויבת ל"Make it Amazing" עבור העובדים והלקוחות כאחד.

המשמעות היא לוודא שעובדי החברה יכולים לנהל את חיי העבודה שלהם בצורה המתאימה ביותר לצרכיהם, באמצעות: גמישות בפיתוח קריירה, גמישות במודל העבודה, וכעת – גמישות בחופשה- Vacation Without Limits.

 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה