ביה"ד הורה לעובדי חברת החשמל לעבוד במתכונת חירום במשך 72 שעות

ביה"ד הורה לעובדי חברת החשמל לעבוד במתכונת חירום במשך 72 שעות

השר שטייניץ: "אסור שמחלוקות כלשהן לגבי הרפורמה בחברת החשמל תגרומנה לשיבוש באספקת שירות כל כך חיוני"

שיתוף
אתך בכל רגע

ביה"ד לעבודה בחיפה פסק אתמול בחצות הלילה (א') כי על עובדי חברת החשמל לעבוד במתכונת חירום על מנת לטפל בתקלות הרבות שנגרמו ברחבי הארץ עקב מזג האוויר הסוער עד תום 72 שעות, או לחלופין עד תום מצב החירום. להערכת חברת החשמל, עד שעות הצהריים יתוקנו מרבית הפגיעות באזורים בהם הופסק החשמל.

חברת החשמל פנתה אתמול לביה"ד בטענה שארגון העובדים הורה להם לא לפעול במתכונת חירום כמקובל באירועים כאלה, טענה שהוכחשה לאחר מכן על ידי הארגון.

"לאחר שהקריאו לי את הבקשה שוכנעתי כי הדברים אכן בוערים ולכן הדיון במעמד הצדדים יתקיים בפני מותב בראשותי היום בשעה 24:00 בחצות. עד למועד הדיון ישובו עובדי חברת החשמל לבצע עבודתם באופן מלא בהתאם להוראות הממונים לרבות ביצוע עבודות תיקונים ויעשו כל שעל ידם לאספקת חשמל סדירה", קבע ביה"ד.

שקע ותקע | מקור: יוטיובשר האנרגיה, יובל שטייניץ, פנה לעובדים בקריאה להביא את השביתה האיטלקית לסיומה: "אני קורא לעובדי חברת החשמל לעשות כל מאמץ כדי לתקן במהירות את התקלות ולחבר את אזרחי ישראל, שנותקו, לרשת החשמל. אסור שמחלוקות כלשהן לגבי הרפורמה בחברת החשמל תגרומנה לשיבוש באספקת שירות כל כך חיוני לאזרחי ישראל".

הרוחות העזות גרמו אתמול לקריסת עצים ולקריעת כבלי חשמל מנתניה ועד באר שבע, וכך תושבים רבים נאלצו להעביר את הלילה אתמול לאור הנרות, ותכולת המקררים שלהם הושלכה לפח. עיקר הפגיעות ברשת הן בערים נתניה, אשדוד, פתח תקווה, רעננה, חדרה, כפר סבא, רחובות, ראשון לציון, רעננה, תל אביב ובאר שבע.

תושבי השרון ספגו את הפגיעה הקשה ביותר, והתעוררו גם הבוקר לחיים ללא חשמל וחלקם אף ללא חיבור לסלולר. בכוכב יאיר נפגעה משאבת המים כתוצאה מהשיבוש במערכת החשמל, ויצאה הנחייה לתושבים לאגור מים למשך היום.

התושבים ובעלי העסקים זועמים על עובדי חברת החשמל, שסירבו אתמול לכאורה לעבוד במתכונת חירום בשל העיצומים בהם הם נוקטים, ואמרו שלא ייתכן שהם יהפכו להיות קורבנות של סכסוך העבודה בין הנהלת החברה לבין העובדים.

"עובדי חברת החשמל פרוסים בשעות אלה בכל האתרים ברחבי הארץ וקורסים תחת העומס שנובע כתוצאה מניהול כושל של הנהלת החברה וההזנחה הפושעת של מדינת ישראל בכל הקשור למשק החשמל במשך 15 שנה", נמסר מוועד עובדי חברת החשמל. "מדינת ישראל היא האחראית למצב תשתיות החשמל כיום במדינה. שנים של חניקת תעריפי החשמל הוביל לקיצוצים בתקציב שהביאו לאי השקעה בתשתיות החלוקה וההולכה ולפיטורי עובדים. פניית הנהלת החברה לבית המשפט נועדה על מנת לכסות את עצמה מהקטסטרופה שיצרה, תוך ניסיון להפיל את המצב על העובדים".

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה