כנס משאבי אנוש ומנהיגות 2019

* הכנס ייערך במלון כפר המכביה

העידן החדש מאופיין בשינויים דרמטיים ומשבשים, אי ודאות, דינמיות ועולם תעסוקה משתנה. כל אלה מציבים בפני ארגונים אתגרים חדשים.

וכדי לשרוד, צריך להשתנות – להציג מודלי מנהיגות, מבנים ארגוניים ושיטות עבודה אחרות לגמרי.

מנהלי משאבי אנוש ניצבים עם ההנהלות בחזית השינוי וצריכים לסייע להנהלה, למנהלים ולעובדים להשתנות ולייצר פתרונות להתמודדות עם האתגרים החדשים.

הכנס השנה פרקטי במיוחד, ומציג מגוון פתרונות – הן ברמת פיתוח המנהיגות והן ברמת ההתאמות הארגוניות הנדרשות ומסייע למנהלי משאבי אנוש לתפוס מקום מרכזי בהובלת הארגון לקידמה.

עלויות:
680 ש"ח + מע"מ לנרשמים ביולי
780 ש"ח + מע"מ לנרשמים באוגוסט

880 ש"ח + מע"מ לנרשמים בספטמבר

לו"ז כנס משאבי אנוש ומנהיגות בעידן החדש

מיכל בלימן הררי
ליאור פורת

התכנסות וארוחת בוקר

מנהיגות והתארגנות לעידן החדש

יו"ר הכנס: מיכל בלימן-הררי | אפקט-טיב

חברת ועדת הכנס: ליאור פורת | Global Commercial Development, Teva

בהרצאה הפותחת תציג מיכל את האתגרים שעומדים בפני מנהלים בכלל ובפני מנהלי/ות משאבי אנוש בפרט וכיצד אתגרים אלו משפיעים על עבודתם? מהם הדרכים לפתרון? וכיצד מנהלי משאבי אנוש יכולים לייצר פתרונות מנהיגותיים בארגון בכלים קיימים.

08:00-09:00

09:00-09:30

אורלי פסקל

התמודדות במצבי משבר –
Engaging employees in a period of disruption

אורלי פסקל | SVP HR International Markets & Global Support Functions, Teva

מנהיגות אמיתית נמדד בזמן משבר. איך מרגיש משבר בתוך ארגון? מהי חווית העובד ומהם הצעדים הארגוניים והניהוליים להתמודדות כאשר שינוי ברגולציה משנה את פני הענף, או כשרכישה או מיזוג הופכים מהזדמנות לאתגר. שימור ופיתוח עובדים הופכים מרכזיים ליכולת ההתמודדות בתקופה כל כך מורכבת.

09:30-10:00

דני ריבלין
זיו גפן

גישת השותפויות – פירוק והרכבה מחדש של תפיסת ההפעלה הארגונית

דן ריבלין | מנכ"ל Kenes Group
זיו גפן | מנכ"ל גפן ייעוץ ניהולי

עבודת הממשקים מתנפצת ברוב הארגונים מול חומות הגישה הטריטוריאלית, תהליכי קבלת החלטות היררכיים ומבנים ארגוניים מיושנים. דן ריבלין מנכ"ל Kenes Group פותח בפנינו חלון הצצה לתוך שינוי מהותי שעברה החברה. על הכאבים, היתרונות, ההחלטות שנלקחו וגם, על מבחן התוצאה והתובנות שצבר בדרך.

"השינוי בתפיסת ההפעלה חייב אותנו לשנות חשיבה, לשנות הרגלים, לשנות את הרכב ההנהלה, לחשוב מחדש על המבנה הארגוני ועל שיטת התגמול ולהקנות כלים מעשיים לעובדים להתנהלות בשותפויות".

10:00-10:30

קרן צוק

מיינדפולנס כבסיס למנהיגות

ד"ר קרן צוק | מייסדת Wisdom To Lead

מודעות (Mindfulness) היא כלי אישי וארגוני מרכזי בארסנל הכלים של המנהיגים. ארגונים מובילים כגון: Aetna, Twitter, Facebook, Apple, General Mills, Google, ועוד… הטמיעו בהצלחה תוכניות מודעות, אשר גרמו לעלייה בפרודוקטיביות, מחויבות עובדים וחדשנות.

בהרצאה תציג ד"ר צוק את המודעות ככלי מרכזי למנהיגות, תוך הצגת המודעות (Mindfulness) בארגונים שונים, וכיצד מודעות כבסיס למנהיגות יכולה לסייע לנו לנהל את עצמנו בצורה אפקטיבית, לייצר מערכות יחסים טובות יותר, ולהגביר את המנהיגות והחדשנות האישית והארגונית.

10:30-11:00

הפסקה מתוקה וביקור בתערוכה

11:00-11:45

פיצול למושבים לבחירה

11:45-13:15

היערכות ארגונית לעידן החדש

אג'ייל כמענה לעולם הדינמי

אורן כחלון

אורן כחלון | ד"ר אג'ייל

גיא שבתאי

גיא שבתאי | מנהל דיגיטל , דאטה וערוצי לקוח , מקס (מבית לאומי קארד)

בעולם עסקי דינמי, המתאפיין בקצב שינויים מהיר ומשבש ובמוטיבציית שיא להביא ללקוח ערך חדש "כאן ועכשיו", יותר ויותר ארגונים בוחרים במתודולוגיות Agile ככלי אפקטיבי ליצירת מנהיגות – לשיפור יכולות והשגת יעדים עסקיים. בהרצאה זו נציג כיצד מובילים טרנספורמציה שכזו במקס מבית לאומי קארד.

.

.
.

ניהול דיאלוגי-השתתפותי כמענה נדרש לאתגרי העידן החדש

מרצה ללא תמונה

מיטל נעים | מנהלת פיתוח ארגוני רשות ני"ע

מרצה ללא תמונה

אורנה סומך | מנהלת מש"א לשעבר, נובה

טובה אורבוך

טובה אורבוך | יועצת בכירה לפיתוח ארגוני, רשת "עוגנים"

העידן החדש מציב שוב ושוב אתגרים הסתגלותיים ולא טכניים בלבד בהם פתרונות מסוג של "העתק הדבק" לא עובדים.

מנהיגות דיאלוגית-השתתפותית והתארגנות, מאפשרת אינטראקציות ושיח מסוג חדש ומפתיע, יצירת אפשרויות פתרון בזמן קצר וניהול המתח שבין הייחוד ליחד.

בהרצאה תפגשו שני סיפורי מקרה מפי לקוחות (NOVA, הרשות לניירות ערך) ואת החשיבה והעקרונות המנחים שעומדים מאחורי הגישה הדיאלוגית השתתפותית לפיתוח ארגוני ולניהול.

מנהיגות בסטארטפים –
איך מתמודדים עם רכבת ההרים

קרן מסד

קרן מסד | סמנכ"לית משאבי אנוש, Jfrog

מנהיגות אינו נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, ההיפך הוא הנכון, ארגון קטן ועוד ארגון בצמיחה נתון, פעמים רבות, לשינויים ולחצים גדולים אף יותר מארגונים גדולים. לפיכך פיתוח והעצמת המנהיגות הארגונית של סטארטאפ הינו הכרחי לשיפור סיכויים השרידות של הארגון – וזה אפשרי, למרות שזה לא קל.

בהרצאתה תחלוק איתנו קרן כיצד גם סטארטאפ יכול לייצר מנהיגות ארגונית מניסיונה וכיצד צופים את האתגרים של המחר בארגון שנמצא בתהליכי שינוי עמוקים.

פיתוח מנהיגות בעידן החדש

על הקשבה, מערכות יחסים ותוצאות

אביטל לזר

אביטל לזר | המרכז למנהיגות ופיתוח ארגוני, בנק פועלים

נטלי בן דוד

נטאלי בן דוד | מייסדת ובעלים של בית אימושיין- ומפתחת "שיטת סאטיה"

הצגת פרויקט ניהול מתוך הוויה למנהלים שנערך בבנק הפועלים – תכנית פיתוח ייחודית ופורצת דרך ששמה במרכז את ההוויה, הקשבה ומערכות היחסים, המהווים בסיס לכל תוצאה אישית ועסקית. המוטו המוביל, כדברי נטאלי בן דוד "טפלו ביחסים, היחסים יטפלו בתוצאות".

התוכנית כוללת את הקשר בין תוצאות עסקיות למערכות יחסים ותקשורת, התמודדות עם ארעיות ואי וודאות כחלק מהמציאות היומיומית, ניהול שיחות מורכבות ומאתגרות ועוד.

מנהיגות בשוק העבודה המשתנה
.

דומיניק אביטל

דומיניק אביטל | מנהלת פיתוח ארגוני, למידה ותקשורת פנים, רפאל

שוק העבודה העכשווי עובר תמורות במאפייני העובדים, מחסור הולך ומתמשך באנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים (בעיקר בעולם ההנדסה והטכנולוגיה) לצד התפתחויות טכנולוגיות וכלכליות מואצות.

במציאות כזו נדרשים המנהלים להתמודד עם שני אתגרים שנמצאים במתח מובנה: מצד אחד שימור העובדים המיומנים בתפקידי הליבה, ומצד שני התמודדות עם עזיבה והתחלופה בכ"א, באמצעות חיזוק ושימור חוסן היחידה ורציפות התפקוד שלה לאורך זמן.

ההרצאה תעסוק בניהול המתח הזה ובכלים שניתנים למנהלים ברפאל לחיזוק חוסן אישי-ניהולי וחוסן המסגרת הארגונית.

'מאירים לפעולה' – מנהיגות פורצת דרך

אביטל ברק

אביטל ברק | ממונה על פיתוח משאבי אנוש במרכז רפואי מאיר, שירותי בריאות כללית

סופי שחר

סופי שחר | מרכזת תחום בכירה בהנהלת הסיעוד במרכז רפואי מאיר, שירותי בריאות כללית

סמדר תדמור

סמדר תדמור| connAction

איך הופכים עבודה תובענית לשדה של עשייה ותשוקה? איך מחברים אנשים לעצמם, מעוררים לפעולה ושוברים את השגרה השוחקת והמתישה? איך רותמים אותם לקחת אחריות ויוזמה כדי לשנות את המציאות? מה בין זיהוי המוטיבציות האישיות לניהול שינויים ופרויקטים?

בהרצאה תוצג תכנית פורצת דרך, שזיהתה בקרב צוות בית החולים מאיר את האנשים שבוערת בהם התשוקה והאחריות ואפשרה להם לצמוח, לרכוש כלים, לקחת יוזמה ולחולל שינויים של ממש בבית החולים.

ארוחת צהריים בחדר האוכל
של מלון כפר המכביה

13:15-14:15

פיצול למושבים לבחירה

14:15-15:15

היערכות ארגונית לעידן החדש

פיתוח חוסן מנטלי –
מארגונים לספורט אולימפי ובחזרה

רענן דגן

רענן דגן | מנטל ג'אמפ

חוסן מנטלי ועמידות (Resilience) הם יכולות בסיס לספורטאי הישג תחרותיים. מה זה בעצם חוסן וגמישות מנטלית? למה זה בסיסי וקריטי בספורט התחרותי? האם וכיצד ניתן להתאמן ולפתח תכונות ויכולות אלו? מה ארגונים עסקיים יכולים ללמוד מהספורט ההישגי? כמה חשוב חוסנו המנטלי של המאמן (המנהל) כמנוף לביצועי הקבוצה.

ההרצאה תספק הצצה לעולם הספורט ההישגי מקצועני ותרחיב על המכנה המשותף עם העולם הארגוני – עסקי.

הכנת הנהלות למצבי משבר

הדס ייגר

הדס ייגר זלינגר | יועצת ארגונית

עיקר עשייתם של צבאות נוגעת להכנה לזמן פקודה, ואין מבחן גדול יותר לחוסן אישי וארגוני ביחידה צבאית מאשר מלחמה.

ההרצאה תעסוק במאפיינים הפסיכולוגיים הייחודיים של חווית החירום במפקדות בכירות, ואת הלקחים ביחס לתהליכי הכנה מנטאלית ובניית חוסן שניתן להפיק מהבנות אלו, וליישמן בהנהלות בכירות.

כלל התובנות מבוססות על ההוויה והחוויה כפסיכולוגית צבאית וכיועצת ארגונית של פיקוד הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה, לפניה ואחריה.

פיתוח מנהיגות בעידן החדש

פיתוח חוסן אישי למנהיגים
.

ד"ר מתי הרלב

ד"ר מתי הר לב | אימפקט

סביבת העבודה בתקופה הנוכחית מצריכה התמודדות רגשית, לעתים אינטנסיבית. בתוך חוסר הוודאות, קצב השינויים והתחושה של רכבת הרים – אנו זקוקים יותר מכל ליציבות פנימית וחוסן אישי.

בהרצאתה מלמדת ד"ר הר לב, בצורה הפשוטה והבהירה, כיצד בונים את הגרעין הפנימי ומה נדרש כדי להפוך את המרחב הארגוני למרחב מעצים שמאפשר למנהלים ולעובדים למצוא את האומץ להיות מי שהם בתוך המשחק.

בניית מצוינות תפעולית

שירה יצקן

שירה יצקן | HRBP, תנובה

כחברה יצרנית מובלת תפעול הייתה צריכה מחלבת אלון תבור של חברת תנובה לייצר מנהיגות בר קיימה בסביבת לאוטק אשר נמצאת ברגולציה קשיחה. הארגון פנה לצד החזק שלו והצליח לפתח מנהיגות ארגונית ע"י יצירת מצוינות תפעולית, שירה תספר כיצד הם עשו זאת.

הפסקת התרעננות

15:15-15:30

עופר הירש
עדנה רבנו

סדנה: פסיכולוגיה חיובית כבסיס
ליצירת מנהיגות אישית וארגונית

משה עקרוני | סמנכ"ל האיכות, ורינט מערכות

ד"ר עדנה רבנו | מומחית להתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש, מרצה בכירה באקדמית נתניה ומרצה בכירה מן החוץ באוניברסיטת בר-אילן

בסדנה ייחודית זו נשים זרקור על היתרונות שבאימוץ פרקטיקות מהפסיכולוגיה החיובית בסביבת העבודה, למיצוי פוטנציאל ההשפעה של המנהיגות בארגון.

נציג את אופן ההטמעה של פרקטיקות אלו באמצעות סדנאות, הנערכות כבר למעלה משנתיים בארגון הייטק מוביל.

המשתתפים בסדנה יטעמו באופן חווייתי מרכיבים שאומצו ע"י החברות המובילות והמצליחות ביותר בעולם.

15:30-16:30

לקבלת טופס הרשמה לכנס – מלאו את הפרטים

עלויות:
680 ש"ח + מע"מ לנרשמים ביולי
780 ש"ח + מע"מ לנרשמים באוגוסט

880 ש"ח + מע"מ לנרשמים בספטמבר