פורום סמנכ"לי משאבי אנוש

פורום סמנכ"לי משאבי אנוש

הכנס ייערך בכפר המכביה
ביום א' ה-14 ביוני 

מלא את פרטיך להרשמה לאירוע:

יש לעדכן את הטופס
[adrotate banner="229"]

הרישום לכנס הינו ללא עלות
לסמנכ"לי משאבי אנוש בלבד!  

 הכנס מיועד לסמנכ"לי משאבי אנוש בלבד!

                                                                         

 הכנס ייערך בכפר המכבייה ביום ראשון ה-14 ביוני, 

בשעות 8:00 עד 16:00 כולל ארוחת בוקר וצהרים

  

 

לו"ז הכנס:

08:00-09:00התכנסות וארוחת בוקר

09:00-09:40

עובדים בעידן החדש – ציפיות, דרישות, יכולות
מרצה: מיכל בלאט

נכיר את התמורות בעולם החדש. השפעות והשלכות על עמדות העובדים וההנהלות והשפעותיהם על יכולת הארגון להתמודד עם שוק תחרותי. כמו כן נבין כיצד מוביל עולם משאבי האנוש את מערכת היחסים העכשווית בין העובד לארגון.

מיכל בלאט

מיכל בלאט,
בעלים משותפים בקבוצת בלאט לפידות. מנכ"לית חברת בלאט לפידות ייעוץ וניהול שינויים. מעל 25 שנים בליווי ארגונים בתהליכי משאבי אנוש. בעלת תואר שני בהנחיית קבוצות בפקולטה לעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב.


09:40-10:15
 

אם זה לא האנשים ולא התהליכים, אז מה, לעזאזל, זה עוד יכול להיות? 
מרצה: בני חיים מנכ"ל אינטליגנציה ארגונית
ברוב הארגונים הגדולים והבינוניים קיימות תופעות שאינן ניתנות להסבר באמצעות פרקטיקות מהעולם הסוציולוגי או מהעולם התהליכי של מהנדסי תעשייה וניהול. האם העולם הארגוני הופך ליותר ויותר כאוטי ובלתי ניתן לפענוח, חיזוי והבנה, או שמא ניתן למצוא היגיון בשיגעון? האם מה שנחזה כהתנהגות ארגונית לא הגיונית, ניתן להסבר הגיוני או מדעי? האם בתוך המורכבות והאי סדר, מסתתרות תובנות פורצות דרך, המייצרות מרחב פעולה אסטרטגי למנהלים? האם קיים מרחב נסתר שעצם החשיפה אליו מייצר יכולת הבנה, התמודדות והסתגלות, כבסיס לקפיצות מדרגה במקום להיחלשות?

אתם מוזמנים למסע שבסופו תגלו את המימד השלישי בעולם הארגוני.


בני חיים,
הוא הבעלים של "אינטליגנציה ארגונית©" משרד יעוץ המוביל חברות וארגונים מורכבים לקפיצות מדרגה באמצעות שימוש במתודולוגיות השאולות מתורת הרשתות, תורת המורכבות ותורת הכאוס. בהשכלתו בוגר הנדסת תעשייה וניהול מוסמך במנהל עסקים ומוסמך התוכנית למנהלים בכירים של אוניברסיטת MIT לאסטרטגיה וחדשנות.

10:15-10:45
 

"כלים שלובים"- שינוי ארגוני בראיה משולבת
מרצים: נועם לזר וערן וינדר – סמנכ"לים בקבוצת נירם גיתן
הסביבה העסקית המשתנה במאה ה21 גוררת ארגונים שנחשבו לאיטיים ושמרניים לבצע תהליכים חדים, מהירים ותכופים על מנת להתאים את עצמם לשינויים בעולם, בשוק בו הם פועלים, אל מול לקוחות שמשנים טעמים, צרכים ורצונות בקצב מסחרר.

במקרים רבים נעזרים אותם ארגונים בחברות יעוץ מסוגים שונים, המלווים אותם תוך כדי מאמץ גדול לשמור על שיגרת הארגון והתמקדותו ברווחיו "תוך כדי תנועה". ברוב המקרים ניהול השינוי מתבצע דרך תהליכים, מבנה ומערכות מידע תומכות או דרך מנהלים ועובדים. במילים אחרות: קיימת בחירה (לעיתים מודעת ולעיתים שאינה מודעת) באם להתמקד ב"צדדים הרכים" של השינוי-עמדות, תפיסות, רגשות, או ב"צדדים הקשים" של השינוי: תהליכים, מבנים, מחשבים או מקומות ישיבה….

התשובה היא כמובן גם וגם והראייה אמורה להיות ראייה הוליסטית, משולבת, גם אם היא קשה יותר לתכנון, ביצוע או עיכול. בהרצאה יציגו ערן ונועם את השינויים הדרמטיים אותם עובר העולם העסקי, את המשמעויות והאתגרים מולם עומדים ארגונים וכן כיצד מנהלים שינויים בראייה מולטידיסיפלינארית תוך כדי המשך עבודה על מטרות ויעדים. בהרצאה ינתנו דוגמאות רבות מהשטח וטיפים "ממזריים" לקיצור תהליכים בתוך הכאוס.


נועם לזר,

סמנכ"ל בקבוצת נירם גיתן. מהנדס תעשיה וניהול, בוגר תואר שני במנהל עסקים. עובד בנירם גיתן כ10 שנים. כיום מוביל את פעילות ההנדסה של הקבוצה.

 

 

 


ערן וינדר,

סמנכ"ל בקבוצת נירם גיתן, מהנדס תעשיה וניהול, בוגר תואר שני במנהל עסקים, עובד בנירם גיתן כ10 שנים וכיום מוביל מספר קווי עסקים בפעילות היעוץ הניהולי, בארץ ובחו"ל.

 10:45-11:30 הפסקת כיבוד ונטוורקינג
 11:30-12:00
 

משרתם של שני אדונים – החוויה שבפנים
מרצה: ד"ר גדי רביד
סמנכ"ל משאבי אנוש מייצג הן את העובד והן את ההנהלה. ככזה הוא מצוי בקונפליקט אינסופי.
הקונפליקט איננו רק פרקטי אלא בעיקר אישי ופנימי: איך אני כאדם ובעל תפקיד שבסיסו "להיות אנושי", עם מרכאות ובלי, חי עם זה. ההרצאה תדון באספקטים המעשיים לקונפליקט ובעיקר באספקטים הרגשיים שלו ובנגזרות של השניים. 


ד"ר גדי רביד
,
דיקן בית הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה, בעבר מנהל ההדרכה ומנהל משאבי אנוש של חברת "טלרד", סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת רב בריח ומנכ"ל ודיקן הקריה האקדמית לניהול – רופין. 

 12:00-12:30
 

מיצוב מחדש של ניהול משאבי אנוש ויחסי עבודה בארגון על רקע אוטומציה, סביבת טכנולוגית האינטרנט ותרבות הגמישות והזריזות העסקית
מרצה: פרופ' אברהם אופק
ההרצאה תעסוק בצורך לשנות מרכיבים בניהול משאבי אנוש ולהתאימם לסביבת העבודה המשתנית. יוצגו המשמעויות וכלי ההתמודדות של ניהול משאבי אנוש עם השפעות של סביבת טכנולוגית האינטרנט על מקום העבודה. מה המשמעויות של התפתחות כלי האינטרנט כמרכיב בשיח החברתי של העובדים במקום העבודה ובזמן הפנאי וכיצד ניהול משאבי אנוש צריך להשתלב ברשתות חברתיות כדי לתרום למניעים אינטרינזיים של עובדיו. מה הם השיטות החדשניות של ניהול משאבי אנוש אשר משלבות את המרשתת, מעבר למערכות לומדה, ככלי חיוני בבניית מסלולי הקידום וההתפתחות המקצועית של העובד בארגון. דרכי התמודדות של ניהול משאבי אנוש עם מערכת יחסי העבודה, המאורגנת והבלתי מאורגנת, שמשתנית עם כניסה המאסיבית של אוטומציה למקומות העבודה . אילו יוזמות של ניהול משאבי אנוש יש ליזום על רקע התאמת חוקי העבודה לסביבה המשתנית. תוצג גישת "טבעת מוביוס" לניהול משאבי אנוש בעולם העבודה המשתנה ומה הכלים האופרטיביים שניהול משאבי אנוש נדרש להטמיע, כדי לתרום להתפתחות העסקית ביתר זריזות וביתר גמישות של תהליכי העבודה כפי שהעובד נדרש להתמודד עמהם על רקע תנאי התחרות שמוכתבת כיום בחברה המודרנית.

פרופ' אברהם אופק,
מבכירי היועצים הארגוניים בישראל, בעל חברת הייעוץ מכון אופק לניהול בע"מ, שהוקמה לפני למעלה מ-35 שנים ומספקת בישראל ובחו"ל שרותי ייעוץ ארגוני, ייעוץ לניהול משאבי אנוש, שרותי הנדסת תעשיה וניהול, פיתוח תקני ניהול איכות בארגונים, תכנון והובלת שינויים ארגוניים, הובלת תהליכי פתוח תרבות ארגונית של מצוינות בעבודה. מכון אופק בראשותו, מוביל את התכנית הלאומית "מעסיקים בשוויון" של משרד הכלכלה, יועץ ארגוני למינהל הכנסת ולרשויות מקומיות רבות, הוביל בעבור משרד החינוך בכל מוסדות החינוך בישראל את הטמעת שנוי השכר ומבנה יום העבודה של המורים במסגרת רפורמת "אופק חדש" ורפורמת "עוז לתמורה", יועץ לפתוח ההון האנושי ולניהול משאבי אנוש ויחסי העבודה בעשרות ארגונים. בעבר נמנה פרופסור אופק על סגל הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון, ושימש כראש לימודי מינהל עסקים וניהול כללי ביל"ח אוניברסיטת חיפה, במסלול האקדמי של המכללה למינהל, פרופסור אורח באוניברסיטת CWRU שבאוהיו, ארה"ב ובאוניברסיטת נאנג'ינג למדעים ולטכנולוגיה בסין.
 

 12:30-13:00
 
שיטות ניהול מתקדמות בעידן החדש, ארגונים עם משמעות
מרצה: טים קלי
בהרצאתו יציג טים קלי את המושג של ייעוד ארגוני וייעוד אישי, וכיצד מחברים ביניהם להשגת היעדים הארגוניים.  

טים קלי,

מרצה מבוקש בכל העולם, נודע בעיקר בעקבות חיבור רב המכר שלו "יעוד אמיתי" המדבר על מציאת ייעוד לאדם או ארגון וחיבורו למה שנועד לעשות. קלי מוביל תהליכי מציאת ייעוד בתוך חברות ומצליח לגבש עובדים, ארגונים, הנהלות ולייצב מערכות למען מטרות מוגדרות ומתוך ייעוד אחד.
קלי, יועץ עסקי, מנטור וסופר. מייעץ לחברות כגון: חברת אורקל, HP, אמריקן איירליינס, רשת סטארבקס קפה, לקסמרק, שרי אריסון, אתר Zappos מנהיגים פוליטיים ועסקים בעולם ובישראל.
 13:00-13:45 ארוחת צהריים – בחדר האוכל של המלון
 13:45-14:30
 

הטמעת אסטרטגיית משאבי אנוש בארגון – ביום יום
מרצה: שגית סלע-גל
בהרצאתה תשתף שגית בשלבים הנדרשים להטמעה נכונה של אסטרטגיית משאבי אנוש בעבודה היום יומית, הלכה למעשה.


שגית סלע-גל,

סמנכ"לית משאבי אנוש של בזק בינלאומי. שגית נכנסה לתפקיד בתחילת שנת 2015, לאחר סיום תפקידה כסמנכ"לית משאבי אנוש של ויזה כאל והיא חברת הוועד המנהל של העמותה לקידום ופיתוח משאבי אנוש.

14:30-15:00
 
כל אחד והראי שלו – על החוויה האישית והארגונית
מנחה: ד"ר גדי רביד
עבודה בשולחנות עגולים משותפת לשני הכנסים – כנס סמנכ"לי משאבי אנוש וכנס מנהלי רווחה.
 15:00-15:15 הפסקת קפה
 15:15-16:20
 
איחוד עם לו"ז כנס רווחה

הכנס ייערך בכפר המכביה
ביום א' ה-14 ביוני 

מלא את פרטיך להרשמה לאירוע:

יש לעדכן את הטופס
[adrotate banner="229"]

הרישום לכנס הינו ללא עלות לסמנכ"לי משאבי אנוש בלבד!