יום עיון שיחות קשות
יום ה' | 20/06/2019 |  08:00-16:00
מכללת מגמות, כולל ארוחת צהריים 

כמנהלי משאבי אנוש, אתם מתמודדים תדיר עם מצבי קונפליקט ושיחות קשות עם עובדים ומנהלים בארגון. שגיאות נפוצות בנקודות אלו עלולות לגרום לנזקים, שלעיתים אינם הפיכים.

אנו מזמינים אתכם להיחשף לכלים שיאפשרו לכם לבצע את המהלכים הללו בדרך הנכונה.


עלויות:

680 ש"ח + מע"מ
ברישום מוקדם עד ה-10 במאי

780 ש"ח + מע"מ
לנרשמים עד ה-31 במאי

880 ש"ח + מע"מ
לנרשמים בחודש ביוני

* ניתן לבטל את ההרשמה, בכתב בלבד, עד 14 יום מיום ההרשמה, או עד 14 ימי עבודה לפני מועד יום העיון, המוקדם שבין השניים.

הסדנה מציעה אימון והטמעה של המיומנויות באמצעות סימולציות עם שחקנים.

מצבי קונפליקט בחיים ובעבודה הם שכיחים ביותר, ומשפיעים רבות גם על האפקטיביות שלנו בהשגת המטרות שלנו, וגם על איכות החיים שלנו בעבודה ובחיים האישיים. היום-יום שלנו משופע בסיטואציות קונפליקטואליות, והן משפיעות ישירות על רמת המתח שאנחנו חווים.

ברגעים שבהם אנחנו מתקרבים לאזורים טעוני קונפליקט, לדוגמא: לפני שיחה עם הבוס/ית על הקידום שלא קיבלנו, כל מערכות הגוף שלנו מגיבות לכך ומנגנוני ההישרדות שלנו מייצרים אצלנו תגובות פיזיולוגיות של מתח ודריכות (Fight or Flight) ופוגמים ביכולת שלנו לפעול באופן שקול על מנת להשיג את מטרותינו.

ככל שהמנהל/ת נמצא/ת בעמדה בכירה יותר, רמת המורכבות של השגת המטרות בארגון הולכת ועולה, והאינטרסים השונים מייצרים קונפליקטים רבים בין בעלי התפקידים הנושאים אחריות רבה על כתפיהם. מחקרי best practice הראו כי היכולת להתנהל בחכמה ויעילות במצבי קונפליקט מאפיינת מנהלים בעלי הישגים מעולים.

מטרת הסדנה:

שיפור יכולת ההתמודדות של המשתתפים עם מצבי קונפליקט בחיי העבודה שלהם. המשתתפים ילמדו כלים לניהול מושכל של שיחות מורכבות כך שיגבירו את האימפקט הארגוני שלהם.

כיצד נעשה זאת?

ראשית נלמד קצת על המנגנונים שלנו, ומה קורה לנו בתוך מצבי קונפליקט, מדוע זה כל כך מאתגר אותנו? לאחר מכן, נכיר מספר כלים המסייעים בהתרה של קונפליקטים ובמרכזם, ניהול שיחות קשות בהן קיימים אינטרסים מנוגדים.

בנושא טעון כמו קונפליקטים, מתודות של הרצאה ושיחה לא יוכלו לייצר שינוי בהתנהגות. על מנת ללמוד ולהטמיע דרכי פעולה חדשות, צריך להתאמן כמה שיותר. בנוסף, למידה משמעותית נוספת מתרחשת לאחר האימון, דרך התבוננות, פידבק ועיבוד למה שהיה.

זו הדרך שבה נעבוד בסדנה:

במהלך הסדנה נעשה שימוש במתודה של סימולציות עם שחקנים מקצועיים, אשר יאפשרו למשתתפים והמשתתפות להתאמן במיומנויות שנרכוש, ולהטמיע באופן מיטבי את הידע הנלמד.

קהל יעד:

מנהלות ומנהלים בכל הדרגים, מנהלי משא"ן ופיתוח ארגוני וכל מי שעוסק בהשפעה במערכות מורכבות.

למה לי להשתתף?

הגברת האפקטיביות של ההשפעה שלי בסביבה מורכבת, כלים פרקטיים לשימוש ביום יום בעבודה ובחיים הזדמנות להתנסות בפועל בסיטואציות מורכבות ולקבל פידבק משמעותי.

מי אנחנו?

"בַּמָּקום" מציעה שירותי יעוץ ארגוני, הכשרות וליווי למנהלים. לחיזוק הפנמת התהליכים אנו משלבים פרקטיקות קלאסיות של עולם הייעוץ הארגוני בשילוב מתודות מעולם התיאטרון.

בקונספט ייחודי אנו מאפשרים למידה חוויתית עוצמתית המסייעת לגשר על הפער שבין לדעת דבר ובין היכולת לבצעו (The knowing-doing gap).

שירה שינמן –מנהלת " בַּמָּקום " – ייעוץ ארגוני וסדנאות סימולציה. פסיכולוגית ויועצת ארגונית M.A. מרצה למנהיגות וכשרים רגשיים באוניברסיטת חיפה ובקורס מנהלי בית ספר של אבני ראשה. בעלת נסיון של 12 שנים בהנחיית קבוצות ובתהליכי פיתוח אישיים וקבוצתיים.

אבי שרפמן – בוגר אונברסיטת ת"א החוג לתיאטרון ושיטות הוראה והערכה .ממקימי תיאטרון ליר. במאי, שחקן, מנחה קבוצות. 22 שנה בונה ומפעיל פלטפורמות הדרכתיות במגזר הארגוני.

למידע נוסף ושאלות ניתן לפנות טלפונית 072-2555-225 או במייל office@hrus.co.il. כמו כן לקבלת טופס רישום ופניית נציג המערכת ניתן למלא את הטופס שלמעלה!

לו"ז יום עיון - ניהול שיחות קשות ופתרון קונפליקטים

התכנסות וארוחת בוקר

08:00-09:00

פתיחת היום והגדרת הנושא והמשגות מרכזיות:

  • מהו קונפליקט?
  • מהם המנגנונים הפעילים בקונפליקט ואיך הם משפיעים עלינו?
  • מה עומד לרשותנו בכדי להתמודד עם האתגרים הללו?

09:00-11:00

הפסקה וכיבוד

11:00-11:30

סימולציה

כלים להתמודדות אפקטיבית עם קונפליקטים.

  • התנסות בסיטואציה קונפליקטואלית עם שחקן 
  • הצגת שלושת הכלים להתמודדות יעילה עם קונפליקטים  –  ניתוח מעמיק, הכנה לשיחה קשה, ואמפטיה ככלי ליצירת תקשורת

11:30-13:00

ארוחת צהריים

13:00-14:00

 אימון בשיחות קשות מול שחקן מקצועי

14:00-15:30

הפסקת קפה

15:30-15:45

העקרונות מנצחים לניהול שיחה קשה

15:45-16:30

שירה שינמן –מנהלת " בַּמָּקום " – ייעוץ ארגוני וסדנאות סימולציה. פסיכולוגית ויועצת ארגונית M.A. מרצה למנהיגות וכשרים רגשיים באוניברסיטת חיפה ובקורס מנהלי בית ספר של אבני ראשה. בעלת נסיון של 12 שנים בהנחיית קבוצות ובתהליכי פיתוח אישיים וקבוצתיים.
אבי שרפמן – בוגר אונברסיטת ת"א החוג לתאטרון ושיטות הוראה והערכה .ממקימי תאטרון ליר. במאי, שחקן, מנחה קבוצות. 22 שנה בונה ומפעיל פלטפורמות הדרכתיות במגזר הארגוני

 

הנחיות הגעה למכללת מגמות – פארק עופר
המכללה נמצאת בתוך פארק עופר על 'דרך אם המושבות', פתח-תקווה.


למגיעים ברכב: מגרש חנייה חינם בצומת דרך אם המושבות-מרתין גהל. בווייז מופיע "פארק עופר חניון חיצוני", חוצים את הכביש ונכנסים לפארק. חניון ציבורי חינם – צמוד לבית מולכו, ליד רחוב הפסגות. o חניון עירוני ליד חניון מגדל וצמוד למגדל בניין 4


ברכבת: מתחנת הרכבת קרית אריה, קו 266 מגיע סמוך לפארק, קו 46 שמגיע למפעל דובק, פארק עופר, מעבר לכביש. באוטובוס: כל אוטובוס שמגיע לרחוב ז'בוטינסקי פ"ת, לרדת בתחנת ז'בוטינסקי – פינת היצירה. על רחוב היצירה, הליכה של כ 7 דקות עד שמגיעים לפארק עופר. o קו 266 מגיע עד לפני צומת מרטין גהל- דרך אם המושבות.

לבאים מפתח תקווה: כל אוטובוס (22,10,6 ) שמגיע למסוף החרש. בתוך הפארק מהמפל, עולים עם השביל למפלס העליון, כשמסעדת אלפרדו מימין, עד שמגיעים לסוף הנחל. מכללת מגמות נמצאת בצד שמאל, ליד הבריכה העגולה.