כנס דיני עבודה 2013

כנס דיני עבודה 2013

עולם דיני העבודה היינו מורכב וסבוך, וההתמודדות עם הסוגיות המונחות לפתחו של כל מנהל משאבי אנוש, מחייבת הבנה מעמיקה בתחום לצד התעדכנות שוטפת בחידושי החקיקה והפסיקה.

אי היכרות מספקת של התחום, עשויה לגרום לנו לבצע מהלכים שגויים ואף אסורים, ובכך לחשוף את הארגון לסיכונים משפטיים ואף לסנקציות פליליות. מאידך, הכרת גבולות המותר והאסור בתחום זה, תאפשר לנו להימנע מחשיפה משפטית מיותרת, הן ברמת הארגון והן ברמה האישית.

הכנס יעסוק בשלושה נושאים עיקריים:

  • התארגנות עובדים בעידן הנוכחי – ובמיוחד בחברות שאינן נתפסות באופן מסורתי כחברות בהן העובדים מאורגנים.   
     
  • חידושים בדיני עבודה – הן ברמת החקיקה והן ברמת הפסיקה, בדגש על הנושא של סוגי העסקה שונים, עובדי קבלן, מיקור חוץ, והשפעת צורות ההעסקה האלו על קיום או אי קיום של יחסי עובד מעביד. נושא נוסף בו נתמקד הינו גיל הפרישה והשפעתו על סיום יחסי עובד מעביד.   
  • דיני עבודה בעידן הדיגיטלי – זכותו של העובד לפרטיות למול זכויות המעסיק, מיילים ארגוניים ואישיים מהמחשב של המעסיק, מידע השמור על מחשבו של העובד, האזנות, צילומי אבטחה ומעקב, איכון סלולארי, איכון רכבים ועוד. כל אלו הינם נושאים הצצים מעת לעת ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, והמחייבים התייחסות משפטית וארגונית.

כנס דיני עבודה

נותני חסות הפנינג משאבי אנוש

 

כנס דיני עבודה ייערך ב-31 ליולי
במרכז הכנסים וואהל סנטר (מול אוניברסיטת בר אילן) 
עלות הכנס 550 ש"ח פלוס מע"מ

לקבלת פרטים נוספים והתחלת רישום לכנס דיני עבודה, יש להזין את הפרטים הבאים, וללחוץ על הכפתור:

* לאחר מילוי הטופס תשלח חוברת לו"ז הכנס וטופס רישום למייל שיוזן!

* פרטים מלאים על הכנס (לו"ז, מסלולי הרצאות, מידע על ההרצאות ועל המרצים ועוד…) ניתן למצוא בהמשך דף זה (פשוט לגלול כלפי מטה).

[adrotate banner="109"] 


 לו"ז כנס דיני עבודה, 31.7.2013:

08:00

התכנסות והרשמה – ארוחת בוקר

09:00

דברי פתיחה וברכה – מנחת הכנס: אפרת רהט, סמנכ"לית משאבי אנוש של לייבפרסון

09:20

חידושים בדיני התארגנות עובדים והלקח של פסק דין פלאפון

סטיב אדלר

השופט סטיב אדלר|נשיא בדימוס של בית הדין הארצי לעבודה, מרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים, האוניברסיטה העברית בירושלים וכן בפקולטה ליחסי עבודה באוניברסיטת קורנל שבניו יורק, ארה"ב. יושב ראש האגודה הישראלית למשפט העבודה והביטחון הסוציאלי. השופט סטיב אדלר הינו מאושיות משפט העבודה בישראל, והינו אחד המרצים המוערכים ביותר בתחום זה, הן בארץ והן בעולם.

נושא התארגנות העובדים תופס מקום מרכזי מאד בהוויה של לא מעט ארגונית בישראל. נושא זה אף מלווה לא אחת בחששות, באמוציות, במאבקי כוח ובסכסוכים שעשויים לפגוע הן בעובדים והן בארגון.

מאבקים הנוגעים להתארגנות עובדים הגיעו גם לא אחת לדיונים משפטיים, והמחוקק אף נתן את הדעת לסוגיה זו, הן בחקיקה והן בפסיקה.

בהרצאתו יציג השופט אדלר את החקיקה העוסקת בהתארגנות עובדים, בדגש על החידושים התחום, ויתייחס לפסק דין פלאפון והשפעתו על עולם העבודה המאורגנת.

10:00

גבולות המותר והאסור למעסיק בעת התארגנות

דפנה שמואלביץ

עו"ד דפנה שמואלביץ'|שותפה בכירה במשרד רובין-שמואלביץ', הייתה במשך עשור מרצה מן החוץ לדיני עבודה בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן והמסלול האקדמי של המכללה למנהל. משמשת גם כחברת הנהלת האגודה למשפט העבודה ובטחון סוציאלי.

הרצאתה של עו"ד שמואלביץ' תיתן כלים מעשיים למנהלי משאבי אנוש בנושא המורכב של התארגנות עובדים. ההרצאה תעסוק בגבולות המותר והאסור למעסיק בעת התארגנות ראשונית, בהתייחס לפסקי הדין האחרונים שניתנו בנושא, בדגש על איתור הסיבות להתארגנות, ומתן המלצות מעשיות למניעתן מראש, כמו כן ההרצאה תעסוק בהתאמת מודלים לכל מעסיק החושש מהתארגנות, והתמודדות עם התארגנות פורצת, בגבולות שנותרו פתוחים לאחר פסקי הדין. הרצאה מעשית ומעשירה, שהינה בגדר חובה לכל העוסקים במשאבי אנוש.

10:40

דיני עבודה בעידן הדיגיטאלי

 מוריה תם-הרשושנים

עו"ד מוריה תם-הרשושנים|שותפה במחלקת דיני העבודה במשרד עורכי הדין הרצוג, פוקס, נאמן ושות'. עוסקת בייעוץ וייצוג של ארגונים וחברות רבות, הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזרהציבורי, לרבות חברות בינלאומיות, בתחום דיני העבודה במכלול ההיבטים הקשורים להעסקת עובדים, דיני עבודה, משאבי אנוש ונושאים אסטרטגיים ואספקטים מסחריים. מתמחה בניהול משא ומתן וחתימה על הסכמים קיבוציים, טיפול בתהליכים של התארגנות עובדים וטיפול בהיבטים של המשאב האנושי בעסקאות של מיזוגים ורכישות.

העידן הדיגיטלי יצר ויוצר מציאות חדשה, אשר הציבה  את עולם יחסי העבודה בפני אתגרים חדשים ומורכבים. ההתפתחות הטכנולוגית המשמעותית של השנים האחרונות הציפה בפני הרגולטור, כמו גם בפני בתי הדין לעבודה, סוגיות חדשות ומורכבות המחייבות התמודדות והתאמה לקצב המהיר והמשתנה של העידן הדיגיטלי. בהרצאה זו נדון בסוגיות טשטוש הגבולות בין זכות המעסיק לנהל את מפעלו לעומת זכות העובד לפרטיות ובסוגיות והעקרונות העולים מפסק הדין התקדימי שניתן בפרשת איסקוב. נסקור את המותר והאסור בנושאים השונים: איכון סלולרי, הקלטת שיחות טלפון, טביעת אצבע כתחליף לכרטיס נוכחות, הצבת מצלמות במקום העבודה ושימוש בפוליגרף.

11:20

הפסקה וכיבוד עשיר

12:00

יחסי עובד מעביד ומתכונות העסקה שונות

אילן שטאובר

עורך הדין אילן שטאובר| הבעלים של "אילן שטאובר חברת עורכי דין ונוטריון", משרד המתמחה בייעוץ משפטי וייצוג בדיני העבודה, משפט אזרחי-מסחרי, הוצאה לפועל, גישורים ובוררויות. בעולם דיני העבודה מתמחה המשרד הן בייצוג מעסיקים והן בייצוג עובדים. עו"ד שטאובר מוביל את תחום דיני העבודה ועוסק בכל ההיבטים של יחסי עבודה, יצירת וסיומם וכן משמש כמנהל מיוחד לבדיקת תביעות חוב של עובדי חברות בפירוק וטיפול בבקשות לפירוק חברות מטעם העובדים. משמש כמגשר חיצוני מטעם בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב – יפו.

בעולם יחסי העבודה ישנה חשיבות רבה לקביעה האם היחסים בין שני צדדים הינם יחסי עובד-מעביד או שמדובר במתכונת העסקה שונה, כגון: העסקה באמצעות קבלני כוח אדם, העסקה של נותן שירותים עצמאי (פרילנסר), מיקור חוץ וכיו"ב.

בדיני עבודה, השאלה אם מתקיימים יחסי עובד-מעביד בין שני צדדים והקביעה אם פלוני הינו עובד או לא היא מהותית מאד, מאחר ודיני העבודה חלים רק על עובדים ומעבידים. קרי, רק מי שעונה על ההגדרה "עובד" ייהנה מהגנתם של חוקי העבודה ומזכויות סוציאליות המוענקות מכוחם.

מעמדו של פלוני כ"עובד" הוא סטאטוס. מעמד זה אינו ניתן להתניה באמצעות הסכם או על פי תיאור שניתן לו על ידי הצדדים או אחד מהם, אלא נקבע מבחינה משפטית על פי הנסיבות בכל מקרה ומקרה.

במסגרת ההרצאה, יתייחס עו"ד שטאובר לכללים להגדרת "עובד" ולמבחנים המקובלים בפסיקה. כמו כן, תוצג ההבחנה בין מתכונות ההעסקה השונות וסוגיית ההכרה בדיעבד ביחסי עובד-מעביד לאור ההתפתחויות בהלכות המשפטיות.

12:40

חידושים בדיני עבודה וביחסי עבודה

אורלי ג'רבי

עו"ד אורלי ג'רבי| שותפה במשרד עורכי הדין הרצוג, פוקס, נאמן ושות' ומנהלת את מחלקת דיני עבודה במשרד. מחלקה שהינה המובילה בתחומה בישראל, אשר זוכה להכרה הן במדריכי הדירוג הבינלאומיים והן במדריכי הדירוג הישראליים.

אורלי הינה מרצה מבוקשת בתחום דיני העבודה, הן באקדמיה, והן בהשתלמויות וימי עיון. אורלי מייצגת חברות רבות, ישראליות ובינלאומיות, במגזר הציבורי והפרטי, ומתמחה במכלול ההיבטים של דיני עבודה ויחסי עבודה, לרבות עריכת הסכמים, ניהול משא ומתן, ייעוץ וליווי בסוגים שונים של עסקאות בינלאומיות, טיפול בסוגיית ניידות עובדים (relocation), הסכמים קיבוציים, העסקת מומחים זרים ועוד.

דיני העבודה הם תחום חשוב המשליך על עבודתו השוטפת של מנהל משאבי אנוש. תחום זה מתפתח באופן מואץ ומשתנה כל העת, ולכן החשיבות של עדכון מתמיד של חזית הידע בתחום.

בהרצאתה תתייחס אורלי לנושא גיל פרישה חובה מול שוויון הזדמנויות בעבודה, בהתבסס על פרשת ליבי ווינברגר (בר אילן). חוק גיל פרישה קבע גיל פרישת חובה עוד בשנת 2003. מאז ועד היום נדונה הסוגיה במספר פרשות, תוך שבתי המשפט נמנעו מלעסוק בשאלת חוקיות קביעה זו.

בדצמבר 2012 יצר לראשונה בית הדין הארצי לעבודה סדקים ראשונים במצב המשפטי הקיים, באופן אשר אינו מאפשר סיום אוטומטי של יחסי העבודה בשל גיל הפרישה לבדו. נושא נוסף אליו תידרש אורלי בהרצאתה הינו העסקה באמצעות קבלנים, כאשר בנושא זה אנו עדים לחקיקה חדשה, פסיקה חדשה וכן להסכמים בעניין אשר נחתמו הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי בין המדינה, ארגוני המעסיקים וארגוני העובדים, ואשר להם השפעה רבה על כל ארגון.

13:20

הפסקת קפה וכיבוד קל

13:40

שנה לחוק האכיפה המנהלית‎

אפרת דויטש

עו"ד אפרת דויטש | בעלת משרד עו"ד "אפרת דויטש", המתמחה בשלל הרבדים וההיבטים של תחום יחסי העבודה, הן במישור משפט העבודה הפרטי והן במישור העבודה הקיבוצי. לעו"ד דויטש מומחיות וניסיון רב בייצוג חברות וארגונים מהמובילים במשק. חברת האגודה למשפט העבודה, חברת ועדת דיני העבודה של לשכת עורכי הדין ויו"ר ועדת העבודה של להב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל.

ביום 19.6.2012 נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, תשע"ב-2011, שנחקק במטרה להגביר ולייעל את מערכת האכיפה של דיני העבודה, וזאת בין היתר, על ידיהנהגת הליך מינהלי להטלת עיצום כספי על מעבידים ועל מזמיני שירות וכן על ידי תיחום האחריות האזרחית והפלילית על מזמיני שירות.

בהרצאתה, שנה לחוק הגברת האכיפה בדיני העבודה, תציג אפרת, לקחים ראשונים ודגשים למעסיקים, ותבקש לבחון את הוראות החוק השונות, שנה מאז כניסתן לתוקף, תוך התייחסות לאמצעים ולפעולות אשר עלמעסיקים ומזמיני שירות לנקוט על מנת להימנע מחשיפה לעיצומים כספיים.

14:15

מניעת הטרדה מינית במקום העבודה

אולגה סטאטלנד-וינטראוב

אולגה סטאטלנד-וינטראוב | עו"ס, מנהלת מחלקת חינוך והסברה במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בתל-אביב. מומחית במניעת הטרדה מינית במקומות עבודה. בעלת תואר מוסמך בעבודה סוציאלית מאוניברסיטה העברית בירושלים ומוסמך במדעי החברה ולימודים הומניטריים מאוניברסיטת לה-סאפיינזה ברומא.

הרצאתה של אולגה תעסוק בהיכרות עם החוק למניעת הטרדה מינית וחובות המעסיק לצורך מניעה וטיפול בהטרדות מיניות במסגרת מקום העבודה.

14:50

ארוחת צהריים מלאה ונטוורקינג

 


נותני חסות הפנינג משאבי אנוש

 

כנס דיני עבודה ייערך ב-31 ליולי

במרכז הכנסים וואהל סנטר (מול אוניברסיטת בר אילן)
עלות הכנס 550 ש"ח פלוס מע"מ

לקבלת פרטים נוספים והתחלת רישום לכנס דיני עבודה, יש להזין את הפרטים הבאים, וללחוץ על הכפתור:

* לאחר מילוי הטופס תשלח חוברת לו"ז הכנס וטופס רישום למייל שיוזן!

* פרטים מלאים על הכנס (לו"ז, מסלולי הרצאות, מידע על ההרצאות ועל המרצים ועוד…) ניתן למצוא בהמשך דף זה (פשוט לגלול כלפי מטה).

[adrotate banner="109"]

 
למידע נוסף אודות הכנס ניתן להתקשר למערכת HRus בטלפון 0722-555-225.
* למתן חסויות לכנס ניתן לפנות לטלפון למעלה או במייל ל- yoram@hrus.co.il
 

 
לוגו מכללת כספים* ההשתלמות מנוהלת מקצועית בשיתוף מכללת כספים.
* ההשתלמות מוכרת לשמירת רישיון חשב שכר בכיר של לשכת רו"ח 7.5 שעות מתוך 15 שעות.