יום עיון דיני עבודה
יום ג' | 06/06/2017 |  08:00-16:00
כפר המכביה, כולל ארוחת צהריים 

כאשר תדירות השינוי, העדכון והחקיקה החדשה גדלים –
זוהי אחריות מנהל/ת משאבי האנוש לשמור על הארגון!
זו אחריות הארגון לדאוג שתקבל/י את הכלים לכך!

להרשמה ליום העיון יש למלא את הטופס:

מייל:
סלולרי:*
שם מלא:*
שם החברה:*
סוג חברה:*
מספר עובדים:*
תפקיד:*
תפקיד אחר:


עלויות:

680 ש"ח + מע"מ
ברישום מוקדם עד ה-30 באפריל

780 ש"ח + מע"מ
לנרשמים החל מ-1 במאי

* ניתן לבטל את ההרשמה, בכתב בלבד, עד 14 יום מיום ההרשמה, או עד 14 ימי עבודה לפני מועד יום העיון, המוקדם שבין השניים.

עולם דיני וחוקי העבודה נתון לשינויים רבים ותקופים, דבר שגורר לכך שמעסיקים רבים, קטנים כגדולים, אינם תמיד מודעים לכל החובות שעליהם לעמוד בהם. במקביל לכך תהליכים אזרחיים וממשלתיים מעלים את המודעות לנושא זכויות העובדים, דבר הגורר לכך שלבתי הדין לעבודה מוגשות תביעות רבות מצד אחד ועל מעסיקים רבים מוטלות קנסות מנהלתיות מהצד השני.

ובנוסף לכל אלו, חשוב לזכור כי: אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.
על כן כל עסק המחליט להעסיק עובד, חייב להיות מודע לחובותיו כמעסיק כדי למנוע תביעות ולמנוע הכתמת תדמית המעסיק שלו. החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה שנחקק ב-2011, הביא לגל של קנסות כלפי מעסיקים שרבים מהם הופתעו, כי לא היו מודעים לחוקי העבודה ולסעיפיהם השונים. מנגד, מעסיקים רבים מתקשים לעקוב אחר כל תתי הסעיפים של החוקים, ולפיכך מוצאים עצמם עומדים לבדם מול סוגיות שונות בהן הם נתקלים יום יום ואינם בטוחים כיצד עליהם לנהוג.

מטרת המפגש היומי לתת למשתתפים כלים וידע שאיתם יחזרו לארגון במטרה להנחיל תרבות ארגונית ותהליכי עבודה אשר חופפים ללשון החוק ומהווים נדבך הגנה משפטי על הארגון ומנהליו. במהלך היום נסקור את החידושים והשינויים, נחדד סוגיות חשובות ונדון בנקודות הכשל הרווחות בקרב ארגונים כפי שניתן להבחין בהן מהתביעות והקנסות אשר נדונו ואשר ניתנו בתקופה האחרונה. כמו כן נאפשר לקהל המשתתפים לשאלות שאלות פרטניות ולקבל מענה לצרכים הקיימים בארגון ולשאלות הפתוחות איתם מתמודדים מנהלי משאבי האנוש בארגונם.

למידע נוסף ושאלות ניתן לפנות טלפונית 072-2555-225 או במייל office@hrus.co.il. כמו כן לקבלת טופס רישום ופניית נציג המערכת ניתן למלא את הטופס משמאל!

לו"ז יום עיון - דיני עבודה

התכנסות וארוחת בוקר

08:00-09:00

על שינויי חקיקה ואחריות תאגידית בתחום דיני העבודה יעוץ על אסטרטגיות יישום אפקטיביות, עבור מעסיקים, בעקבות שינויי חקיקה בתחום יחסי העבודה. התאמות והדרכות על אפליה וחוק שיוויון הזדמנויות – הדרכה למעסיקים על אמצעי המניעה בגין אפליה והטרדה, התעמרות בעבודה, והתאגדות עובדים ראשונית. בניית תהליכי התמודדות נכונים ואסטרטגיית תביעות, שיטות עבודה מומלצות.

09:00-10:30

הפסקה

10:30-11:00

חידושי פסיקה וניתוח מקרים מהשטח – הקניית כלים למנהלים ולמנהלים בדרג הביניים לשם מיזעור טעויות והפחתת עלויות. בחינת הליכי חוקיות אסטרטגיית גיוס, היבטים של קניין רוחני והגנת הפרטיות של עובד ומעסיק בתחום הרשתות החברתיות, הערכת עובדים בהתאם לדיני העבודה, שיטת ניהול צמצום טעויות וליקויים בתהליך ניהול יחסי עבודה.

11:00-12:30

עבודה בקבוצות – ניתוח אירוע

12:30-13:00

הפסקת צהריים – ארוחה בחדר האוכל של המלון

13:00-14:00

החוק להגברת האכיפה – 5 שנים אחרי – מדיניות אכיפה מנהלית, יישום נכון וחידושים בחוק.

14:00-15:30

סיכום יום העיון

15:30-16:00

יערית שניידריום העיון יועבר על ידי: עורכת דין יערית שניידר

עורכת דין יערית שניידר, מנוסה בתחום משאבי אנוש ודיני עבודה. בעלת הכרות מעמיקה עם שוק העבודה ולקוחות בתעשייה ובשוק ההיי-טק וניהול יחסי עבודה בחברות גדולות וסטאראפים.

בעלת תואר ראשון ושני בתחום המשפטים ומגשרת מוסמכת, בנוסף תואר ראשון במדעי ההתנהגות- פסיכולוגיה ומשאבי אנוש.

המשרד מספק תשתית ידע וליווי צמוד בתחום של דיני העבודה לארגונים בכל מחזור חיי העובד כולל בניית אסטרטגית העסקה, עריכת הסכמים, ליווי צמוד של המנהלים המגייסים וכלה בכל ההיבטים הקשורים לסיום יחסי עבודה, חקירות של משרד הכלכלה, תביעות עובדים בגין אפליה או פיטורים שלא כדין.