6Knots – גיוס זריז וגמיש לסטארטאפים

6Knots – גיוס זריז וגמיש לסטארטאפים

הכלי החשוב ביותר בחברת סטארט-אפ, זה שיבדיל בין כישלון להצלחה – הוא הגורם האנושי שלה. סנדרה מלמד דדון ומירי וקסלר, מייסדות ומנכ"ליות knots6, מספרות הכל על גיוס אפקטיבי לסטארטאפים

שיתוף

לתהליך גיוס אופטימלי ומוצלח שיספק את ההון האנושי הטוב ביותר לחברה המגייסת ויביא אותה להצלחה, מספקת חברת 6knots שירותי גיוס מקצועיים וייעודיים לעולם ההייטק והסטארטאפים.

נפגשתי לשיחה בנושא עם סנדרה מלמד דדון ומירי וקסלר, מייסדות ומנכ"ליות 6knots.

"שוק ההייטק הוא שוק מאוד תחרותי." אומרת סנדרה מלמד דדון "ובדרך כלל למקימי הסטארט-אפ שמתמחים בטכנולוגיה ובפתרונות חדשניים, אין זמן פנוי לעסוק בגיוס, בייחוד בתקופה מורכבת כזו. כאן אנחנו נכנסות לתמונה, אנחנו מנהלות עבורם את כל תהליך הגיוס ולעיתים רבות גם תהליכי HR, וכשיש רצון וצורך גם מעבירות למנהלים סדנאות בתחומי הגיוס והאבחון".

"לחברת 6knots מנהלות גיוס המתמחות בעולם הטכנולוגי, בעלות ניסיון של בין 5-12 שנים בגיוס להייטק שיודעות להתאים את האנשים הנכונים לכל תפקיד ותפקיד. כך שהתאמה לתפקידים המוצעים היא לרב מדויקת ואופטימלית." מסבירה מלמד דדון.

כיצד אתן משפרות את תהליכי הגיוס לחברות סטארט-אפ והייטק?

"על מנת לגייס כישרונות טכנולוגיים צריך סט כלים רחב. מלבד זה שאנחנו מביאות איתנו ידע וניסיון רב שנים בגיוס לתפקידים טכנולוגיים, אנו גם ממשיכות ללמוד ולהתפתח בתחום, כל הזמן. אנו לומדות כל כלי טכנולוגי חדש וכל רשת חברתית נוספת לאיתור ולגיוס מועמדים, ומגדילות מידיי יום את מאגר המועמדים שלנו, כך שהוא מתרחב בכל רגע נתון." אומרת מלמד דדון

כיצד אתן מבצעות את הגיוס בפועל?

"אנו נותנות שירות לחברות טכנולוגיות בעיקר אבל לא רק. מגייסת מומחית מטעמנו יושבת בחברה המגייסת במשרה זמנית וחלקית, ומבצעת את תהליכי הגיוס עד שנקלטים כל העובדים הדרושים.

המגייסות שלנו מספקות ללקוח את האינפוט על המועמד לא רק ברמת ההתאמה למשרה, אלא גם ברמה האישית." מסבירה מלמד דדון.

"התהליך מתבצע כך שראשית אנו מגיעות לחברה, לומדות את המוצר שלה ואיך "למכור" אותה. מנהלת הגיוס שלנו תנהל את כל תהליך הגיוס – משלב כתיבת הדרישה, פרסום המשרות, פנייה ממוקדת למועמדים, ראיונות טלפוניים ופרונטליים, ועד שלב חתימת החוזה. בנוסף, כחלק מהשירות שלנו, אנו מטמיעות בחברה תהליכי עבודה ותשתיות שיישארו אצלם, כגון מערכות גיוס ואיתור מועמדים ועוד.

תפקיד המגייסת שלנו מתחיל בגיוס, אך אינו מסתיים בכך. כשהצוות גויס ולמנהל הסטארט-אפ יש פתאום 20 עובדים לנהל, אנו מספקות לו כלי ניהול על פי הצורך. אנו מעבירות הדרכות פיתוח מנהלים, סדנאות של ראיונות ועוד. בנוסף, אנו מספקות תמיכה במיתוג החברה כמעסיק."

 מהם היתרונות של חברת 6Knots לגיוס ומיתוג?

מירי וקסלר אומרת: "עולם הגיוס משתנה כל הזמן. כל רגע צצים טרדנים, כלים ומקורות גיוס חדשים. בנוסף, השוק היום הוא שוק של מועמדים, כשהארגונים נלחמים לשמר את העובדים שלהם ככל האפשר – לכן מאוד קשה להגיע למועמדים טובים.

זהו בדיוק תחום ההתמחות שלנו- אנחנו יודעות להגיע למועמדים הללו, עוקבות כל הזמן אחר החידושים בעולם הגיוס וכל פלטפורמה חדשה שיוצאת לשוק נבחנת על ידינו. מתוך כך גם נולדו סדנאות והרצאות למגייסים למנהלים – אנחנו מלמדות אותם על עולם הגיוס והסורסינג תוך שימוש בכל הטכניקות שאנחנו מיישמות בעבודה.

בנוסף, סטארטאפים רבים, מאוד מוכוונים שיווקית לחו"ל, כך יוצא שהם נעלמים מהמפה בארץ. כאשר פה למעשה נוכח קהל יעד משמעותי מאוד – המועמדים הפוטנציאליים. אנחנו מדברות איתם על פיתוח ערוץ שיווקי ישראלי ומיתוג לקהל הישראלי ומספקות להם כלים בנושא, על מנת שייצרו נראות גם בארץ.

בהרבה מקרים נרתום את מנהל השיווק בחברה לתהליך המיתוג בכל המדיות ובפורטלים הטכנולוגיים הרלוונטיים.

ההתמחות הספציפית שלנו היא בסטארט-אפים שיש להם צורך בפונקציית גיוס מקצועית ומנוסה, אך יש לנו גם לא מעט פרויקטים בחברות גדולות, איתן אנחנו עובדות על גיוסים מורכבים במיוחד או בזמנים מוגדרים בהם ווליום הגיוסים עולה."

לאחר שהעובד נקלט אתם ממשיכים להיות בקשר?

"לעיתים גם כשתהליך הגיוס מסתיים, המגייסת שלנו תישאר זמן נוסף בחברת הסטארט-אפ ותבצע תהליכי משאבי אנוש נוספים כגון: קליטת העובדים, פיתוח מנהלים, הערכות עובדים, ארועי רווחה ועוד. הכל תלוי כמובן בדרישות וצרכי הלקוח." אומרת וקסלר.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה